Skocz do zawartości

Pas dogrzewający - porada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję porady odnośnie mojego nowego zakupu. Na aliexpress.com jakiś czas temu nabyłem pas grzewczy za nieco ponad 17 zł. Wersja bez wtyczki, najtańsza oferta i darmowa przesyłka ... Kontakt w miarę o.k., szybka wysyłka i w zasadzie wszystko było by o.k., gdyby nie fakt, że po podpięciu do prądu pas, co oczywiste, grzeje, ale też i ... zaczyna się topić, chyba. Zgłosiłem sprawę sprzedawcy. Poprosił o film, a ja dodatkowo załączyłem fotki.

Odpisał mi, że produkt nie posiada termostatu i MUSI być z takowym używany. Niby fajnie, ale ŻADEN pas, czy to sprzedawany w "Polskim" internecie czy to w zagranicznym, nie wspomina o tym słowem. Jedyne info jakie jest, to to, że temperaturę reguluję się po przez OPUSZCZANIE albo PODNOSZENIE go na fermentorze. Każda oferta zawiera pas z kawałkiem przewodu, wtyczką i zapięciem. NIC więcej. Skąd mu się wziął termostat? Nie mam bladego pojęcia. :/

Wg, mnie, pas jest uszkodzony. Przewód, czy co to tam jest zatopione w tej gumie, zostało przerwane i dlatego się topi oraz dymi w tym miejscu.

20 zł plus "dycha" którą wydałem na 1,5m przewodu z wtyczką i włącznikiem to nie jest majątek, ale ...

Czy to co on pisze ma sens? Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić? Jest sens wszczynać spór czy może odpuścić? Chciałem dołożyć do tego pasa potencjometr albo regulator napięcia oraz bezpiecznik by mieć wpływ na zużycie prądu ale w tym wypadku nie wiem czy chce mi się z tym jeszcze bawić. :( 

 

 

Pas kupiłem tutaj: https://www.aliexpress.com/item/1PC-Red-80W-220V-Brew-Heating-Belt-Pad-Beer-Wine-Fermentation-Pail-Heater-Belts-100x1-5cm/32852686791.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7ace4c4d5EIOxe

 

 

WP_20190319_18_22_30_Pro[1].jpg

WP_20190319_18_23_28_Pro[1].jpg

WP_20190319_18_23_33_Pro[1].jpg

WP_20190319_18_24_01_Pro[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zgłosił spór. Oczywiście bez zwrotu towaru. Lepiej kupić czarny pas na ali. Ok 45 zł + np Sonoff TH10 lub TH16 z termometrem.

Za 100zł masz fajny sterownik do grzania. U mnie działa już na trzeciej warce i jestem zadowolony.

Przy odrobinie technicznej wiedzy możesz mieć nawet zdalny podgląd: https://thingspeak.com/channels/711612

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekM -> Dziękuję za odpowiedź.

Nad czarnym (lepsze wykonanie chyba oraz inny sposób zapięcia) z Ali zastanawiałem się, ale doliczając koszt dostawy zakup przestawał się, wg., mnie, opłacać opłacać. :/

Piwna Planeta miał taki sam, ale z wtyczką i też coś takiego chciałem zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem film ale mam uwagę. Mając takie rozwiązanie nie jesteś w stanie precyzyjnie ustawić temperatury wewnątrz fermentora. Pas wtedy grzeje zadaną temperaturą przez cały czas więc wahania temperatury zewnętrznej przenoszą się na temperaturę wewnątrz fermentora.

Jak możesz zauważyć na moim wykresie jestem w stanie ustabilizować temperaturę do +-0.06C.

 

Co do aliexpress to zgłaszaj spór. Ja dostałem bez problemu zwrot za kilka zakupów. W twoim przypadku jest to jak najbardziej uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkująętaki pas, od bardzo dawna. Co prawda podłączony do termostatu, ale w ramach testów chodził i bez rozgrzewając się do bardzo wysokiej temperatury i nic nie kopciło, ani nie śmierdziało spalenizną. Twój jest ewidentnie uszkodzony. Zakładaj spór. Samym pasem, bez termostatu nie dasz rady precyzyjnie regulować temperatury. Ja mam go sparowanego z st-1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekM -> Cóż, tego nie wiem, ale zdam się na mądrzejszych od siebie. Owszem, zakładałem, że może być ciężko regulować temperaturę, ale skoro Piwna Planeta warzy w Hiszpanii i UDAJE mu się zrobić ale czy belgi przy takiej pogodzie, a jeszcze dodatkowo używa pasa, to i ja bym sobie z tym jakoś poradził ... Nawet jeżeli miałbym po prostu wyłączać pas co jakiś czas i go ponownie wpinać do prądu. ? ;)

I chyba tak zrobię, choć jeszcze napisze w tej sprawie do sprzedawcy.

 

Gawron -> Dziękuję za odpowiedź. Cóż, ludzie piszą, że są podobno pasy/przewody które mają "funkcję" samoregulacji się temperatury, ale nie zakładałbym, że coś takiego jest w tym tanim "chinolu". ?
Wydaje mi się, że skoro Polskie sklepy mają w swojej ofercie takie pasy, już z wtyczkami zamontowanymi na stałe, i NIE informują o potrzebie jakiegoś dodatkowego urządzenia, to i w tym z Ali też powinno być tak samo, prawda?

Gdyby CAŁY pas robił się czarny, to założyłbym, że tak ma być i RZECZYWIŚCIE jest potrzebny jakiś regulator czy termostat, a tu tylko w tym jednym miejscu się tak stało. :/ Teraz to nawet "środek" widać, bo się dziura zrobiła. ?

Co ciekawe, ja nawet nie korzystałem z niego dłużej niż minutę, a już musiałem go wyciągać z kontaktu bo coś się z nim działo.

Muszę jeszcze raz do sprzedawcy napisać i zobaczę co powie. Potem ... spór, nawet o te 20 zł.

55446974_2121967011184453_9109403554942025728_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gawron napisał:

Użytkująętaki pas, od bardzo dawna. Co prawda podłączony do termostatu, ale w ramach testów chodził i bez rozgrzewając się do bardzo wysokiej temperatury i nic nie kopciło, ani nie śmierdziało spalenizną. Twój jest ewidentnie uszkodzony. Zakładaj spór.

Wczoraj przyszedł z Chin taki sam pas do mnie, i w ramach testu włączyłem go na ok 5 min bez żadnego termostatu i rozgrzał się do dość wysokiej temp. nie dało się dłonią dotknąć, ale nic nie kopciło.

@ksiegarz5 Myślę że spór to jedyne wyjście, dobrze tylko trzeba udokumentować i zaznaczyć że odesłanie wadliwego towaru przewyższa wartość zakupionego towaru. Tak robiłem i zawsze dostawałem zwrot pieniędzy za wadliwe urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330ml -> Dziękuję za odpowiedź.

Hm, a od kogo kupowałeś?

Do tej pory nie miałem problemów z sprzedawcami z Ali. Raz w prawdzie mi się zasilacz połamał w czasie transportu, ale obeszło się bez wszczynania sporu. Sprzedawca zaoferował zwrot kilku "groszy" za niego albo wysłanie nowego. Zgodziłem się na to drugie i NIC więcej nie musiałem robić.

Myślicie, że z takimi zdjęciami mam szanse na zwrot albo wysyłkę innego, sprawnego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ksiegarz5 napisał:

Hm, a od kogo kupowałeś?

Tutaj: https://pl.aliexpress.com/item/Mayitr-Brew-Heating-Belt-Heat-Pad-for-Wine-Beer-Spirit-Fermentation-Pail-Good-80W-220V-New/32814443322.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.39165c0fUPJ6Fw

Kupiłem kiedyś regulator mocy i też się kopcił, nagrałem film jak się kopci i miga żarówka podłączona do reg. i nie było problemów ze zwrotem całości kwoty, wcześniej pisałem do gościa, ale się wymigiwał więc założyłem spór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JsKefir -> Dziękuję za odpowiedź.

Oraz rady odnośnie sporu. Mniej więcej wiem JAK się to robi, ale tak jak pisałem, nigdy  nie miałem "przyjemności" by go wszczynać.

Co do nie wspominania o termostacie to obawiam się, że sprzedawca może się przy nim upierać. :( Właśnie dostałem maila od niego i znowu o nim wspomina. Wprawdzie proponuje refundację w wysokości 1$, ale jeżeli go przyjmę, to będzie dupa zbita. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tak jak przedmowy napisali. Zakładając sporo zaznacz że nie chcesz odsyłać i zażądaj zwrotu pełnej kwoty. Dodaj film, zrób dobre zdjęcia i dokładnie opisz co jest nie tak opisując z każdej możliwej strony. 

Mi niedawno przyszedł hopspider, który przez brak zabezpiecznia przyszedł pogięty i naderwany. Po wysłaniu zdjęć i podkreslenia na kilka sposobów że jest bezużyteczna zwrócili mi cała kwotę, lekko ponad 20euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fradio -> Dziękuję za odpowiedź.

Ja to rozumiem i tak zrobię, ale czy on, broniąc się, nie będzie używał jako argumentu wypomnianego termostatu? Wtedy będzie jego na wierzchu, bo to moja wina, gdyż go nie posłuchałem ...

Ewentualnie, że nie doczytałem tego na aukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy, w ramach testu podłączyłem bezpośrednio do prądu i nic się nie działo. Nie trzymałem go długo, z minutę żeby zobaczyć czy działa i tyle. Termostat, regulator nie ma tu nic do rzeczy, bo większość z nich działa w systemie zero jedynkowym. Działa albo całą mocą albo wcale. 

 

Z tym że ja bym nie  wnikał jak było podłączone tylko od razu w pierwszej wiadomości zaznaczył że bylo podłączone zgodnie ze wszystkim.  Myślę że i tak oddadzą pieniądze bez wnikania bo ewidentnie uszkodzony jest.

 

Dla pewności, na pewno to wersja 230v? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ksiegarz5 napisał:

Raczej 220V, ale takiego oznaczenia jak na aukcji, tak jak widać po zdjęciach, nie ma ...

 

Na moim też nie było oznaczenia, ale w opisie było że jest na 220v i tak działa, Twój jest ewidentnie uszkodzony i żądaj najpierw od sprzedawcy nowego kabla, a jak się będzie zasłaniał jakąś cząstkową rekompensatą, to zakładaj spór do Aliexpress, oni szybko załatwiają sprawę, miałem już kilka takich sytuacji i zawsze zwracali.

Dostałem nawet zwrot 4/5 ceny (miało być 5 szt. czujników, a dostałem jeden), a potem jak mi dosłali brakujące, to kupiłem coś na aukcji w cenie tego zwrotu i prosiłem sprzedawcę aby przedmiotu nie wysyłał, bo to za te dosłane rzeczy nr zamówienia itd.

Tu nie chodziło o pieniądze tylko o zasady, płacę więc mam mieć sprawną rzecz i kompletną. 

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330ml -> Czekam na odpowiedź od "majfrenda" i jak mnie usatysfakcjonuje albo jej nie będzie, tak zrobię.

Sprzedawcą twierdzi, że pas jest w porządku i można z niego korzystać.

Wszczynam spór.

Edytowane przez ksiegarz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam sam sobie, ale ... ? Oddali mi kasę. Nie całą, ale prawie. Sprawa jest więc załatwiona. Zastanawiam się tylko co teraz zrobić.

Chciałem kupić pas by móc dogrzewać piwa. Głównie belgijskie, ale jeżeli zaszła by taka potrzeba i dla "dolniaków" garaż byłby ciut za zimny, to i im podniósłbym odrobinę temperaturę.

Ryzykować i kupować u kogoś innego pas czy może odpuścić?

Edytowane przez ksiegarz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ksiegarz5 napisał:

Ryzykować i kupować u kogoś innego pas czy może odpuścić?

 

Kupować do skutku?, można się tylko zastanowić nad sprzedawcą (przy moim kupnie czujników DS18B20 przez pomyłkę kupiłem u tego samego sprzedawcy i dostałem znów niesprawne i znowu spór i zwrot kasy, zamówiłem u innego i przez pomyłkę wysłał mi jeden zamiast 5 i znowu spór i zwrot kasy, bo proponował żeby coś kupić to dośle brakujące, kupiłem jakąś tanią rzecz którą i tak miałem kupić i dosłał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.