Skocz do zawartości

Dopuszczalna różnica temperatur podczas fermentacji burzliwej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy różnica temperatur ok 5-6C w ciągu 12 godzin jest dopuszczalna podczas fermentacji
burzliwej?. Myślę o przedziale 20C-15(14)C, drożdże to us-05. Pytam bo chciałem wystawić
fermentor na balkon. Czy lepiej trzymać fermentor w pokoju z temperaturą 19-21C?.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trzymał w stałej.

A przy takich wahaniach, to raczej coś stabilizującego cieplnie, w stylu np. skrzynki styropianowej pasowałoby zmontować, a i efekt może być różny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne rozwiązanie nie jest w sumie dobre. Wahań drożdże nie lubią, a stała 19-21C trochę za wysoka, przynajmniej na początek. W tych dwóch opcji wybrałbym podobnie jak kolega kantor, stałą 19-21C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka różnica temperatury nie  wyjdziena dobre, a fermentacja w 19-20 otoczenia też jest za wysoka ponieważ w fermentatorze będziesz około 22 st. Tak jak koledzy radzą  zrób sobie box że styropianu, a do obniżenia temperatury możesz zastosować wodę zamrozona w PET, Regularna wymiana Pet pozwoli  zbić Ci temperature o kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roy_Batty napisał:

Witam
Czy różnica temperatur ok 5-6C w ciągu 12 godzin jest dopuszczalna podczas fermentacji
burzliwej?. Myślę o przedziale 20C-15(14)C, drożdże to us-05. Pytam bo chciałem wystawić
fermentor na balkon. Czy lepiej trzymać fermentor w pokoju z temperaturą 19-21C?.
Pozdrawiam

 

Powiem Ci z wlasnego doswiadczenia ze czy bedziesz kombinowal z balkonem i wiazacymi sie z tym wahaniami temperatury, czy bedzie stala temperatura ale za wysoka to efekt bedzie podobny - napierdziane w fermentorze.

Dopoki nie zagwarantujesz drozdza odpowiedniej temperatury to piwa beda wychodzic poprostu slabe.

Tak jak juz koledzy wspominali zbuduj sobie komore fermentacyjna, albo zakup mala lodowke co jest jeszcze lepsze bo i dolniaki mozesz fermentowac i lagerowac - niestety troche drozsze rozwiazanie.

Jak masz malo miejsca lub nie jestes "technicznie uzdolniony" zeby sobie komore zrobic to mozesz przy nieco wiekszym nakladzie zainwestowac w specjalne torby izolacyjne z cool brewing czy fast fermenta w zaleznosci jaki rozmiar potrzebujesz - mozna powiedziec ze jesli chodzi o koszty to taki polsrodek miedzy kosztami pudla ze styropianu a kupnem malej lodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, posiadam chłodziarkę i sterownik ustawiony na 17 stopni. Regulacja włącza się dopiero gdy temperatura będzie równa 18 stopni (niestety kupiłem taki sterownik stc-1000). Pytania czy taka różnica temperatur o 1 stopień jest dopuszczalna czy jednak lepiej kupić sterownik stc-1000 z regulacją do tych 0.3 stopnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kamil Grzechulski napisał:

Cześć, posiadam chłodziarkę i sterownik ustawiony na 17 stopni. Regulacja włącza się dopiero gdy temperatura będzie równa 18 stopni (niestety kupiłem taki sterownik stc-1000). Pytania czy taka różnica temperatur o 1 stopień jest dopuszczalna czy jednak lepiej kupić sterownik stc-1000 z regulacją do tych 0.3 stopnia ?

 

W stc1000 powinieneś mieć możliwość ustawienia histerezy, jeśli dobrze pamiętam, pomiędzy 0,3°C a 10°C. 1° jest chyba domyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, punix napisał:

 

W stc1000 powinieneś mieć możliwość ustawienia histerezy, jeśli dobrze pamiętam, pomiędzy 0,3°C a 10°C. 1° jest chyba domyślnie.

 

Niestety nie w moim. Domyślnie jest 3 stopnie, natomiast minimum jest 1 stopień. Stąd moje pytanie :)

 

podsyłam instrukcje w załączniku.

15908366091611062315082811908524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kamil Grzechulski napisał:

Może ktoś inny się wypowie na temat różnicy temperatur +/- 1 stopień wpływa na końcowy efekt fermentacji ?

 

Z moich doświadczeń - da się tak zrobić całkiem przyzwoite piwo, ale lepsze są nieco mniejsze wahania.

Osobiście chyba bym używał tego sterownika, a wymienił w przypadku nadmiaru funduszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, koholet napisał:

Pytanie gdzie jest umieszczony czujnik temperatury. Jeśli poza piwem, to histereza piwa będzie mniejsza. 20 litrów wody ma jednak sporą pojemność cieplną.

 

Sonda umieszona jest w 4-5 warstwowej "siatce", która idealnie trzyma ciepło więc temperatura jest maksymalnie możliwa względem tego co się dzieje w fermentorze. Warze w 15 litrowym fermentorze.

 

 

 

 

Edytowane przez Kamil Grzechulski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, anatom napisał:

Fermentor ma tak mała przewodność cieplną ze plus minus jeden stopiej będzie dla drożdży nieodczuwalne. Nie przejmuj się. 

@punix serio? Jesteś w stanie wyczuc różnice w piwie fermentowanym z histerezą 0,2C a 1,0C??

 

Nie wiem, być może to autosugestia, bo wiem które piwo jest które, ale: piwa fermentują u mnie w lodówce (histereza 0,5°C) i w pudle styropianowym, gdzie czasem zdarzają się skoki temperatury rzędu 2°C. Czyli niby właśnie nieduża różnica, a jakoś zazwyczaj te z lodówki wychodzą lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.