Skocz do zawartości

Kilka pytań o kegerator - porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań odnośnie kegeratora - sprzęt już jest niedługo będę zbierał to do kupy.

Mam kilka pytań:

Czy butla co2 może stać za lodówką? Czy koniecznie musi ona być umieszczona w lodówce? Ewentualnie czy może być trochę pochylona. Czy długość przewodu ma znaczenie?

Z kegeratora będzie wychodził około metrowy przewód piwny bo nalewak będzie na blacie. Myślałem , żeby owinąć go otuliną. Może warto założyć kolumnę chłodzoną albo chociaż kolejną rurkę aby przewód do piwa był chłodzony wodą z lodówki czy jest to zbędne?

Czy zakupione piwo w hurtowni mam na myśli Tyskie czy też Lech również trzeba początkowo gazować? Czy chodzi to tylko o piwa własnej produkcji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artiwie15 napisał:

Czy butla co2 może stać za lodówką? Czy koniecznie musi ona być umieszczona w lodówce? Ewentualnie czy może być trochę pochylona. Czy długość przewodu ma znaczenie?

Nie musi być w lodówce. Nie wiem czy może stać pochylona. Długość przewodu nie ma znaczenia. To znaczy ma znaczenie, bo jak nie sięgnie z butli do głowicy to gaz nie wypchnie piwa ;-)

 

3 godziny temu, artiwie15 napisał:

Z kegeratora będzie wychodził około metrowy przewód piwny bo nalewak będzie na blacie. Myślałem , żeby owinąć go otuliną. Może warto założyć kolumnę chłodzoną albo chociaż kolejną rurkę aby przewód do piwa był chłodzony wodą z lodówki czy jest to zbędne?

Wg mnie jest to zbędne, ale nie mam dużego doświadczenia w kegowaniu. Teoria mówi, że najlepiej jakby kolumna była chłodzona z tego co mi wiadomo. Tu długość przewodu piwnego ma znaczenie, mówi się, że powinien mieć minimum 1,5m. 

 

3 godziny temu, artiwie15 napisał:

Czy zakupione piwo w hurtowni mam na myśli Tyskie czy też Lech również trzeba początkowo gazować? Czy chodzi to tylko o piwa własnej produkcji?

W sumie nie wiem, nigdy nie kupowałem, ale jakoś jestem na 99,9% pewien, że jest już nagazowane takie piwo i wystarczy podłączyć. Zwróć uwagę jaki fitting będzie miał keg, który kupisz. Musi pasować do głowicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla z gazem może być poza kegeratorem ale musisz wtedy doprowadzić przewód do wnętrza a to potencjalne miejsce nieszczelności. 

 

Jeśli keg będzie w kegeratorze to wg mnie nie ma potrzeby chłodzenia przewodu. 

 

Polecam zapoznać się z poniższym tematem a zwłasza o wysyceniu w kegu i wyszynku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat już czytałem wcześniej. Rozumiem , że jeżeli ustawie odpowiednie ciśnienie to cały czas może być butla gazowa otwarta czy gdy nie używam np z dwa dni kegeratora to muszę zamknąć butle , żeby nie przegazować piwa w kegu? Czy to nie będzie wpływać na nasycenie ponieważ gdy w danej temp dojdzie do odpowiedniego nasycenia to już będzie to maksymalne i nie będzie to robić różnicy gdy będzie układ z gazem otwarty?

 

Zakupiłem kolumne chłodzoną. Wsadziłem na próbę do lodówki 5 litrów wody wraz z rurkami i doprowadzam do kolumny, jutro sprawdze czy ten pomysl się sprawdza czy tez nie. Ogólnie to od lodówki do kolumny będę miał odległość około 70 cm - tyle też węża będzie wychodzić poza lodówkę.

 

Dzisiaj jak zakładałem kran na kolumnę zauważyłem , że w kolumnie jest mała uszczelka prawie niewidoczna. Możecie zobaczyć czy muszę tam włożyć jakaś dodatkową uszczelkę czy tylko wkręcić kran? Może uszczelkę z tamtej redukcji mogę wykorzystać co na zdjeciu?

img_20190322_164154.jpg

img_20190322_164157.jpg

img_20190322_164201.jpg

img_20190322_164209.jpg

Edytowane przez artiwie15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.