Skocz do zawartości

PIWO PSZENICZNE ( z dodatkiem skórek pomarańczy i cytryny)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Robiłem piwko z ekstraktów slodowych JASNE PSZENICZNE CYTRUSOWE

 

Skład zestawu:

- ekstrakt słodowy jasny 1,7 kg
- ekstrakt słodowy pszeniczny 1,7 kg
- chmiel Hallertauer 30g,
- drożdże Safbrew WB-06,

- skorki z cytryny i pomarańczy 

 

początkowe blg 11,5 zeszło do 2,5

 

moje pytanie brzmi jak mocno i czy powinno wyjść piwo kwaśne, podejrzewam że tak ale jest dosyć mocno kwaśne, dopiero tydzień po butelkowaniu  chyba że się jeszcze dosyć ułoży...

 

ta kwasowos  była już przed butelkowaniem, przed fermentacja przy sprawdzaniu początkowego blg kosztowalem więc myślę że to nie infekcja?  ? czy tak powinno być? Mial ktoś podobny problem ?albo to nie problem tylko tak ma byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opisałeś jak dużo tych skórek wrzuciłeś. U mnie przy wsadzie 20-30g suszonej skórki kwasowość się ułożyła. Uważam, że przy większej ilości byłoby zbyt kwaśne. Jest to uzależnione od wody. 

Jeżeli piwo jest bardzo kwaśne, to nie liczyłbym na to, że się ułoży. Prawdopodobnie musiałbyś przed butelkowaniem podnieść pH.

Odlej małą próbkę i dodawaj metodą prób i błędów po trochu sody oczyszczonej. Jak stwierdzisz, że taka ilość wystarczy, to przemnóż przez objętość warki.

Teraz jak jest zabutelkowane, to co najwyżej przed piciem możesz sodą próbować pH korygować 

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie już nie pamiętam ile g  skórek z cytryny i pomarańczy 

 

Bardziej mi chodzi o to jak mocno może być to piwo kwaśne czy wplyw skorek ma az tak duze znaczenie na kwasowosc, czy da się to odróżnić od infekcji podczas fermentacji żadnego korzucha  żadnej pleśni itd Poprostu od początku brzeczki  było kwaśne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno było by to podejrzane jeśli piwo, brzczeka by inaczej smakowała przed fermentacja, przed butelkowaniem jeśli by nie była wyczuwalna  kwasowośc, ale była wyczuwalna po gotowaniu kiedy potem mierzylem  blg oraz przed butelkowaniem kiedy też mierzylem blg  kwasowośc była taka sama więc może tak powinno być choć mi się wydaje że za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.