Skocz do zawartości

Sprzedaż/oddawanie młóta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Czy ktoś z was ma doświadczenie ze sprzedażą/oddawaniem młóta rolnikom? Jakie warunki trzeba spełnić co trzeba zrobić żeby w sposób legalny pozbywać się młóta z produkcji piwa w browarze? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Wujek google wymięka w tym temacie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak wyglada ta sprawa w Polsce ale w Niemczech nie ma z tym problemu. Mloto nie jest absolutnie wyrzucane, odbierane jest z reguly przez rolnikow.

Rolnik sam odbiera sobie mloto w okreslone dni tygodnia w zaleznosci od produkowanych ilosci. Mozna sprzedawac lub oddawac w zaleznosci od popytu. Niestety nie wiem jak wyglada to od strony podatkowej w przypadku sprzedazy czy darowizny. Musialbys takie informacji najlepiej uzyskac w urzedzie miasta ew. skarbowym.

Najpierw trzeba znalezc roklnikow chetnych na odbior mlota a to juz zalezy od wielkosci gospodarstwa, odleglosci od browaru i oczywiscie ilosci mlota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to też nie jest takie proste bo ponoć wg przepisów:

Młóto to chyba "odpad niebezpieczny", którego nie możesz tak o wyrzucić, musisz zutylizować,

Nie można oficjalnie karmić młótem zwierząt, bo nie wiadomo co tam jest w tym młócie, czy nie jest to szkodliwe dla zwierząt itp...

 

Tak słyszałem, ale nie jestem do końca tego pewny, jak ktoś jest lepiej zorientowany niech mnie poprawi.

Natomiast nieoficjalnie browary oddają to okolicznym rolnikom, często za darmo, i się cieszą jak ktoś to zabierze. Wiem, że np. browary znajdujące się w miastach mają z tym problemy, żeby znaleźć kogoś sensownego, kto będzie to regularnie (i tak dużą ilość) odbierał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu byłem w irlandzkim browarze i akurat spytałem o ten temat. Zdaje się, że tutaj temat oddania tego dla farmerów też nie jest taki prosty, wiec oni oddają jakiejś firmie zajmującej się produkcją biogazu z odpadów organicznych. Raz w tygodniu całość jest odbierana i idzie do silosów gdzie drobnoustroje przerabiają to na całkiem dochodowy interes.

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez rafple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby Niemcy biurokratyczny kraj, ale czasem wydaje mi sie wrecz przeciwnie ;)

Ale czemu mloto mialoby byc "odpadem niebezpiecznym"? W Niemczech jest wprawdzie prawo czystosci, ale nawet bez tego, co moga wrzucac do zacierania browary zeby moglo to zaszkodzic zwierzynie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to powiedzieli że potrzebowałbym zrobić badania jeśli chciałbym to sprzedawać/oddawać rolnikom jako pasza dla zwierząt, żeby mogli sprawdzić czy rzeczywiście nadaje się dla zwierząt itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matros napisał:

U mnie za to powiedzieli że potrzebowałbym zrobić badania jeśli chciałbym to sprzedawać/oddawać rolnikom jako pasza dla zwierząt, żeby mogli sprawdzić czy rzeczywiście nadaje się dla zwierząt itp..

 

Ja już sprawdziłem. ? Daję młóto po wysładzaniu sąsiadowi. Po wsypaniu do misek następuje niezłe poruszenie wśród kaczek i kur. ? Krowy i świnie też bez problemu. Przecież ptactwo w gospodarstwie karmi się śrutą z surowych nasion przepuszczonych przez gniotownik. Młóto z piwa różni się tylko słodowaniem co wpływa raczej na korzyć jeżeli chodzi o smak. Chyba, ze chodzi o wpływ cukru w danej formie na organizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz sprzedawać/oddawać jako pasze musisz zrobić badania, zgłosić się do izby weterynaryjnej i poszerzyć pkd o wytwarzanie pasz- ogólnie dużo zachodu. Jednak zawsze rolnik może wysypywać to jako kompost, a to że ma kompostownie w oborze albo w miejscu dostępnym dla zwierząt, no cóż pech... WAŻNY JEST KWIT, lub robienie tego po cichu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.