Skocz do zawartości

Dogrzewanie piwa nabrefermentacji w lodowce.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie/ szukam rozwiązania.

Mam piwko na reprezentacji w butelkach. Chciałbym aby przez kilka dni potrzymac je w temp 20 'C ,celem szybszego nagazowania. Obecnie w piwnicy mam 12-13 stopni. Posiadam lodówkę do której mogę piwko włożyć i ogrzać.

Tylko pytanie teraz czym. Pas grzewczy, farelka , jakiś inny sposób?

Nie mogę przenieść do domu w cieplejsze miejsce, muszę dogrzac tam gdzie jest.

Pomożecie. ....

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jednorazowa sprawa to tak jak kolega juz wczesniej wspomnial baniaki z goraca woda, ewentualnie jakies termofory jesli posiadasz. Regularnie wymieniac na nowe gorace. Bedzie to najtansza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do takich celów metalową puszkę do której włożona jest żarówka + sterownik temp.
Też o tym myślałem. Sterownik to na 100% , a jaką masz żarówkę? Tzw kwoke czy zwykła?
Jak ten sposób się sprawdza . Jak temperatura się utrzymuje?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 09:55, Spiewaczek1 napisał:

Też o tym myślałem. Sterownik to na 100% , a jaką masz żarówkę? Tzw kwoke czy zwykła?
Jak ten sposób się sprawdza . Jak temperatura się utrzymuje?

Żarówka zwykła. Dzięki sterownikowi wahania temp brzeczki (bo czujnik jest przyklejony do ścianki fermentora i zaizolowany) są w granicach +/- 0,2°C.

Ten sposób ma dla mnie tylko jedną wadę... Jak wyjeżdżam gdzieś to się martwię, żeby się coś nie zapaliło:) Ale u mnie dogrzewanie to dosłownie parę razy w ciągu roku jest używane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.