Skocz do zawartości

szyszka w piwie


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadł mi do głowy taki pomysł, żeby przy butelkowaniu do każdej butelki wcisnąć tak dla bajeru po szyszce chmielu.

Tak myślę, że jedyna opcja to świeży chmiel zlany wrzątkiem, żeby coś do piwa nie przelazło.

Ma to sens ? szyszka nie rozleci się ?

Proszę w miarę możliwości o konstruktywne uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy taki pomysł, żeby przy butelkowaniu do każdej butelki wcisnąć tak dla bajeru po szyszce chmielu.

Tak myślę, że jedyna opcja to świeży chmiel zlany wrzątkiem, żeby coś do piwa nie przelazło.

Ma to sens ? szyszka nie rozleci się ?

Proszę w miarę możliwości o konstruktywne uwagi :D

Robiłem coś takiego. Szyszka się częściowo rozleciała. Nieestetycznie to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czymś takim w wydaniu domowym czytałem tu: http://www.themadfermentationist.com/2007/03/bottle-hopping.html, autor pisze, że dodawał do butelki po jednej suchej szyszce z gatunków Centennial, Simcoe, Mt. Hood i Sterling. Szyszki pierwszych trzech pozostały nienaruszone, a szyszka Sterlinga się rozpadła. Ostrzega też, że drobinki z szyszek będą powodowały duże pienienie się piwa, a długie przebywanie szyszki we flaszce może dawać trawiaste posmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubelski.

Kopyr a to była zielona szyszka czy już ususzona ?

Chyba nieważna odmiana tylko sposób suszenia i z czasz zbiorów. To mnie dziwi gotuje w skarpecie godzinę szyszki i się nie rozlatują a tu samo postoi i się rozlatują. Pewnie taka szyszeczka to swego rodzaju chmielenie na zimno. Myślę że kopyr dawał swój chmiel, za dojrzały zbierany i długo suszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.