Skocz do zawartości

Nalewak/chłodziarka do keg 5-6 litrów


Krzych132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

domyślam się że niewiele osób z tego forum posiada takie urządzenie, ale może kiedyś mieli z takowym styczność.

Chodzi mi o to czy te maszynki są w stanie schłodzić kega z letnich temperatur dziennych do temperatury pijalnej czyli o te ok 15 stopni i w jakim czasie.

Nie interesują mnie jakiekolwiek kwestie ekonomiczne używania takowego, napełniania powtórnego beczek itd, chodzi tylko o możliwości chłodnicze.

Niewiele można znaleźć w internecie, gdzieś wyszukałem że BIERMAXX nie jest w stanie schłodzić kega tylko utrzymać temperaturę wcześniej schłodzonego minikega w lodówce,  w innej wypowiedzi przeczytałem że PHILIPS chłodzi bardzo dobrze, w jeszcze innej że jego nalewak chłodzi w ok 12 godzin do 10 stopni (nie napisał z jakiej temperatury ani co to za urządzenie).

Pewnie jest tak jak z lodówkami turystycznymi, jedna jest w stanie chłodzić, inna nawet nie utrzyma temperatury (izolacja, chłodzenie ogniwa, powierzchnia wymiany strony zimnej) więc jeśli ktoś ma informacje o konkretnym modelu to bardzo proszę o podzielenie się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BIERMAXX, od czasu jak się pojawił u mnie, praktycznie z każdej warki leje do jednego, dwóch kegów.

Niestety jeszcze nie używałem w lecie wiec tu nie mam doświadczenia, ale z chłodzeniem z temperatur pokojowych do 8 stopni sobie radzi, niżej nie ustawiałem.

Nie wiem ile czasu to zajmuje bo nigdy na to nie zwracałem uwagi, po prostu wstawiałem kega wcześniej i jak było około 10, to zaczynała się konsumpcja ?

Co do ekonomi zgodnie z życzeniem się nie wypowiem, ale czuję się lepiej jak piwo dłużej leży w kegu z zaworkiem bezpieczeństwa niż butelkach ?

 

 

Edytowane przez Andrzej Czaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schłodzi tylko zajmie mu to troche czasu, w moim modelu należy do komory wlać ok. 0,5l wody żeby usprawnić wymiane ciepła.
Jednak od momentu w którym zauważyłem ze te mini kegi rdzewieją nie korzystam z nich i schładzarka leży.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.