Skocz do zawartości

Witam ze Świętokrzyskiego :)


Gość Mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Siedzę sobie w piaskownicy od kilku dni ... i bardzo spodobały mi się Wasze zabawki - też chcę! ja sam, ja sam :D

 

Kłaniam się nisko

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego piwowara z okolic. Życzę powodzenia i w razie czego służę pomocą. Fajnie nam się rozrasta środowisko piwowarskie w okolicy. Właśnie planujemy jakiś mini panel dyskusyjno-konsumpcujny w Czerwcu więc będzie okazja żeby się czegoś dowiedzieć. Dokładnego terminu jeszcze nie ustaliliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i dziękuję za ciepłe przyjęcie :D

zibi; zaczynam zbierać, mam już gar 30-40 l, 8 butelek po perle "zielone", właśnie jak to jest z zielonymi? czytałem gdzieś że nie bardzo.

Mimazy; znaczy gród nad Kamienną? ten od Starzecha? ;)

kolomar; super! piszę się, jednak jako obserwator bo nic przecie nie umiem ;)

 

POZDRAWIAM

 

ps. szykuję zakup na wes za ok. 200pln (dają extrakt dodatkowo) na pierwszy raz chyba będzie? planowałem jakiegoś brewkita - jednak się wystraszyłem po poczytaniu trochę na piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonych butelek używam w dużej większości, jednak mam ciemną i chłodną piwniczkę więc to nie przeszkadza. Jak nie masz takiego miejsca, to zielone butelki można przechowywać w pudełkach (np. po Pilsner Urquell). Generalnie chodzi o to, że słońce szkodzi bardziej piwu w zielonych butelkach.

 

Co do brewkitów, to opinie są podzielone. Ja zrobiłem cztery takie piwa na początku i sobie chwalę, bo wyrobiłem sobie odpowiednie nawyki (jeżeli chodzi o dezynfekcje itp.). Jednak są też osoby, które od razu zaczynały od zacierania. Zacierane piwa są lepsze i to jest fakt.

 

Nasz panel w czerwcu będzie również połączony z warzeniem. Jak nie wypali przyszły weekend, to tak czy siak będę warzył, więc jak chcesz zobaczyć jak to wygląda "na żywo", to zapraszam.

 

PS. Jak już masz taki gar, to może od razu zacznij od zacierania, lub chociaż samodzielnego chmielenia (to taka kompromisowa opcja).

 

PS2. Prześlij może na PW numer tel. zawsze to łatwiej będzie się skontaktować w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gród Starzecha, ale to stare dzieje (20 lat temu) :)

Nigdy nie robiłem z brewki, wydaje mi się że lepiej i taniej jest użyć ekstraktu i chmielić- masz jakikolwiek wpływ na smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 butelek po perle "zielone"

A czy butelki po perle mają szeroki czy wąski kołnierz pod kapslem?? Bo bardzo się zdziwiłem nazbierawszy wieeeelką kolekcję i pracochłonnie je myjąc, gdy okazało się że moja kapslownica "nie rabotajet" i trzeba było je wszystkie wywalić- miały wąski kołnierz :):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy butelki po perle mają szeroki czy wąski kołnierz pod kapslem?? Bo bardzo się zdziwiłem nazbierawszy wieeeelką kolekcję i pracochłonnie je myjąc, gdy okazało się że moja kapslownica "nie rabotajet" i trzeba było je wszystkie wywalić- miały wąski kołnierz :beer::)

Bo trzeba sie zaopatrzyć w stołowa która "współpracuje" ze wszystkimi butelkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo młotkową... ale mądry polak po szkodzie, kolekcji kapslownic robił nie będe (żal tylko butelek o,66 które chciałem użytkować, szeroki mają tylko "heńki")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy butelki po perle mają szeroki czy wąski kołnierz pod kapslem?? Bo bardzo się zdziwiłem nazbierawszy wieeeelką kolekcję i pracochłonnie je myjąc, gdy okazało się że moja kapslownica "nie rabotajet" i trzeba było je wszystkie wywalić- miały wąski kołnierz :):beer:

A jaką masz kapslownicę?

Ja mam gretę i nie zauważyłem problemów przy butelkach po Perle. Nie miałem ich dużo, ale od czasu do czasu się przewijają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 butelek po perle "zielone"

A czy butelki po perle mają szeroki czy wąski kołnierz pod kapslem?? Bo bardzo się zdziwiłem nazbierawszy wieeeelką kolekcję i pracochłonnie je myjąc' date=' gdy okazało się że moja kapslownica "nie rabotajet" i trzeba było je wszystkie wywalić- miały wąski kołnierz :):beer:[/quote']

nie mam pojęcia. do tej pory nie zwracałem uwagi na takie rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kA jaką masz kapslownicę?

Ja mam gretę i nie zauważyłem problemów przy butelkach po Perle. Nie miałem ich dużo, ale od czasu do czasu się przewijają...

chyba też gretę, nie wiem jaki kolnierz mają butelki po perle, na butelki z wąskim konierzem naklada kapsel ale nie zawija brzegów, ta różnica szerokości sprawia że ma zakres pracy niezbędny do zawinięcia :monster:

Ale popadamy w offtop :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.