Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mat

Witam ze Świętokrzyskiego :)

Recommended Posts

Guest Mat

Witam serdecznie!

Siedzę sobie w piaskownicy od kilku dni ... i bardzo spodobały mi się Wasze zabawki - też chcę! ja sam, ja sam :D

Kłaniam się nisko

Mat

witaj

wychowałem się w mieście pod Wąchockiem, tak z 5km w dół Kamiennej ;)

Powodzenia :D

Witam i Pozdrawiam. :D

Te zabawki mogą być też twoje,o ile zechcesz.

Życzę wytrwałości.

Witam kolejnego piwowara z okolic. Życzę powodzenia i w razie czego służę pomocą. Fajnie nam się rozrasta środowisko piwowarskie w okolicy. Właśnie planujemy jakiś mini panel dyskusyjno-konsumpcujny w Czerwcu więc będzie okazja żeby się czegoś dowiedzieć. Dokładnego terminu jeszcze nie ustaliliśmy.

Guest Mat

Witajcie i dziękuję za ciepłe przyjęcie :D

zibi; zaczynam zbierać, mam już gar 30-40 l, 8 butelek po perle "zielone", właśnie jak to jest z zielonymi? czytałem gdzieś że nie bardzo.

Mimazy; znaczy gród nad Kamienną? ten od Starzecha? ;)

kolomar; super! piszę się, jednak jako obserwator bo nic przecie nie umiem ;)

POZDRAWIAM

ps. szykuję zakup na wes za ok. 200pln (dają extrakt dodatkowo) na pierwszy raz chyba będzie? planowałem jakiegoś brewkita - jednak się wystraszyłem po poczytaniu trochę na piaskownicy.

Zielonych butelek używam w dużej większości, jednak mam ciemną i chłodną piwniczkę więc to nie przeszkadza. Jak nie masz takiego miejsca, to zielone butelki można przechowywać w pudełkach (np. po Pilsner Urquell). Generalnie chodzi o to, że słońce szkodzi bardziej piwu w zielonych butelkach.

Co do brewkitów, to opinie są podzielone. Ja zrobiłem cztery takie piwa na początku i sobie chwalę, bo wyrobiłem sobie odpowiednie nawyki (jeżeli chodzi o dezynfekcje itp.). Jednak są też osoby, które od razu zaczynały od zacierania. Zacierane piwa są lepsze i to jest fakt.

Nasz panel w czerwcu będzie również połączony z warzeniem. Jak nie wypali przyszły weekend, to tak czy siak będę warzył, więc jak chcesz zobaczyć jak to wygląda "na żywo", to zapraszam.

PS. Jak już masz taki gar, to może od razu zacznij od zacierania, lub chociaż samodzielnego chmielenia (to taka kompromisowa opcja).

PS2. Prześlij może na PW numer tel. zawsze to łatwiej będzie się skontaktować w razie czego.

Tak gród Starzecha, ale to stare dzieje (20 lat temu) :)

Nigdy nie robiłem z brewki, wydaje mi się że lepiej i taniej jest użyć ekstraktu i chmielić- masz jakikolwiek wpływ na smak.

8 butelek po perle "zielone"

A czy butelki po perle mają szeroki czy wąski kołnierz pod kapslem?? Bo bardzo się zdziwiłem nazbierawszy wieeeelką kolekcję i pracochłonnie je myjąc, gdy okazało się że moja kapslownica "nie rabotajet" i trzeba było je wszystkie wywalić- miały wąski kołnierz :):beer:

A czy butelki po perle mają szeroki czy wąski kołnierz pod kapslem?? Bo bardzo się zdziwiłem nazbierawszy wieeeelką kolekcję i pracochłonnie je myjąc, gdy okazało się że moja kapslownica "nie rabotajet" i trzeba było je wszystkie wywalić- miały wąski kołnierz :beer::)

Bo trzeba sie zaopatrzyć w stołowa która "współpracuje" ze wszystkimi butelkami :)

albo młotkową... ale mądry polak po szkodzie, kolekcji kapslownic robił nie będe (żal tylko butelek o,66 które chciałem użytkować, szeroki mają tylko "heńki")

Również witam potencjalnego nowego piwowara z regionu.

Spróbuj, a napewno Ci się spodoba. :)

A czy butelki po perle mają szeroki czy wąski kołnierz pod kapslem?? Bo bardzo się zdziwiłem nazbierawszy wieeeelką kolekcję i pracochłonnie je myjąc, gdy okazało się że moja kapslownica "nie rabotajet" i trzeba było je wszystkie wywalić- miały wąski kołnierz :):beer:

A jaką masz kapslownicę?

Ja mam gretę i nie zauważyłem problemów przy butelkach po Perle. Nie miałem ich dużo, ale od czasu do czasu się przewijają...

Guest Mat
8 butelek po perle "zielone"

A czy butelki po perle mają szeroki czy wąski kołnierz pod kapslem?? Bo bardzo się zdziwiłem nazbierawszy wieeeelką kolekcję i pracochłonnie je myjąc' date=' gdy okazało się że moja kapslownica "nie rabotajet" i trzeba było je wszystkie wywalić- miały wąski kołnierz :):beer:[/quote']

nie mam pojęcia. do tej pory nie zwracałem uwagi na takie rzeczy :)

kA jaką masz kapslownicę?

Ja mam gretę i nie zauważyłem problemów przy butelkach po Perle. Nie miałem ich dużo, ale od czasu do czasu się przewijają...

chyba też gretę, nie wiem jaki kolnierz mają butelki po perle, na butelki z wąskim konierzem naklada kapsel ale nie zawija brzegów, ta różnica szerokości sprawia że ma zakres pracy niezbędny do zawinięcia :monster:

Ale popadamy w offtop :smilies: