Skocz do zawartości

Pierwsza warka. Fermentacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy mojej pierwszej warce z browamatora england ipa (zacierałem je w temperaturze około 71 stopni) piwo po tygodniu burzliwej odfermentowało do 6 blg z 15,5. Po czym przelałem je na fermentacje cichą i przez 2 tygodnie nic nie spadło. Wciąż jest 6 blg, i nic się nie dzieje. 

Temperatura otoczenia to 16-17 stopni podczas fermentacji, a drożdże to us-04. 

Dzisiaj przeniosłem fermentor do pokoju gdzie jest temperatura 22-23 stopnie i troszkę nim zakreciłem. Nie wiem czy mogę to butelkować czy czekać. A może dolać dodatkowych drożdży.

Po prostu boję się granatów.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerenek napisał:

po tygodniu burzliwej odfermentowało do 6 blg z 15,5. Po czym przelałem je na fermentacje cichą

Złym pomysłem jest tak szybkie przelewanie piwa do drugiego fermentora. Może to spowodować zwolnienie/zatrzymanie fermentacji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to wszystko OK z tą Twoją warką. Ja robiłem IPA na słodko, czyli dużo goryczki z chmielu, ale też zacieranie na słodko, żeby tą goryczkę zrównoważyć (w kalkulatorze IBU wyszło mi ok. 120, a w rzeczywistości powiedziałbym z 70). Zacierałem tak w 68-74 stopnie i miałem blg 15,5. Zeszło do 5 z haczykiem i piwka już prawie nie ma :P Chociaż zlewałem je 3 tygodnie temu :D I nie, nie wybuchło! Rozeszło się po gardłach :D  Ale z racji nie lubienia przegazowanych piw, dałem jedynie 70 g glukozy na 20 litrów piwka. Wyszło świetne :) I nic nie wybuchło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.