Skocz do zawartości

DIY Spunding Valve ktoś, coś?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zbudował samemu taki regulowany zawór nadmiarowy?

 

Jest masa poradników w sieci, ale mam problem z namierzeniem w polskich sklepach najważniejszej części - adjustable pressure relief valve

 

Gdyby kroś poratował linkiem lub chociaż fachowym tłumaczeniem po którym takie coś znajdę, to będę wdzięczny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowalem cos w te tropy do chlodnicy spawalniczej, na okolo 1 bar. Tzn o tej samej funkcjonalnosci. Kup zawor bezpieczenstwa do kompresora. To cwierccalowa wkrętka, ktora upuszcza przy 6-8-10 barach w zaleznosci od sprezynki. Masz wszystkie czesci (przede wszystkim dicierane gniazdo kulki) oprocz super lekkiej sprezynki, ktora musisz dobrac. Mozesz zrobic jakas gwintowana tulejke ze srubka i wyregulowac sobie taki zaworek na pozadane cisnienie. 

Potrzebujesz trojnik, manometr i rzeczony zawor. Koszt zaworka groszowy, godzina twojej pracy nad nim przewyszy jego wartosc parokrotnie.

 

Albo duzo latwiej regulowany (bo wieksza powierzchnia) zawor zwrotny/jednokierunkowy do hydrauliki 1/2 lub 3/4 cala. Do dostania w kazdym hydraulicznym. Wyglada jak trojnik, tyle ze zamiast odgalezienia ma korek, pod ktorym jest sprezynka. W centrum korka robisz otwor gwintowany, pod korek kladziesz dwugroszówkę i juz masz zawor o nastawnej sile "popuszczania". Wkrecajac srube w otwor w korku dociskasz sprezyne i zwiekszasz sile popuszczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adjustable pressure relief valve - regulowany zawór bezpieczeństwa.
Napisz więcej do czego to ma być, jakie ciśnienia, medium (woda, gaz)?


Tak, ale po tym haśle niczego nie znajduje, dlatego myślałem że fachowe tłumaczenie jest inne.

Medium to co2, zakres regulacji ciśnień od 0 do 2 bar, celem jest zbudowanie spunding valve, czyli regulowanego zaworu upustowego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobic jakas gwintowana tulejke ze srubka i wyregulowac sobie taki zaworek na pozadane ciśnienie


No to w tym miejscu mnie straciłeś :-) to niestety nie mój poziom DIY skills

Ale wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gałka służy do sprawdzania poprawności działania zaworu (jak ją przekręcasz to podnosisz tłoczek i sprawdzasz czy nie "doklejił" sie do obudowy oraz czy sprężyna działa prawidłowo). Nie jest ona do regulacji ciśnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak zwykle pewnie przekombinowałem ale zrobiłem sobie po swojemu głowice do napełniania i fermentacji ciśnieniowej- może komuś się przyda pomysł :)


Głowice DSI z jakimiś dziwnymi gwintami wiec rozebrałem, stoczyłem gwint w trzpieniu otwierającym (chyba tak to się nazywa), dospawałem ludzki gwint 1/2, do ‚portu’ gazu przystawałem nypel 1/4. Resztę widać- zawory bezpieczeństwa, jeden dwa bary stały jako bezpiecznik, drugi regulowany 0.5-5 bar. Zawory odcinające tak żeby można było z tym zestawem wyszynk zrobić, do tego szybkozłączki pneumatyczne żeby odłączyć tego potwora od głowicy w celu jej dezynfekcji w odpowiednim  siuwaksie.

22863B69-13D0-4E72-A352-C604E9B89897.jpeg.f958623c6f4e1ee3cfc54088ee78372c.jpeg311F96BC-08A7-4C2F-9096-CD41FD8A5F54.jpeg.a5779ff8ee25a43dbd83c3094acac02b.jpeg 930DCDC8-7C49-44F4-8527-8517672C76CC.jpeg.08a5dc90362839d66a87a8d00f5c9743.jpeg

F860FD90-02F7-4816-9C47-3B54F913C5AD.jpeg

Edytowane przez chprzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.