Skocz do zawartości

Problem z brewkitem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
jestem nowy w temacie a to jest mój pierwszy post, proszę doradzić co robić bo już się  zgubiłem z brewkitem Gozdawa Lager (moj dopiero 3ci brewkit, poprzednie wyszły). 

Mianowicie wszystko nastawiłem 9go lutego Gozdawa Lager + Liquid Malt Enhancer - Craft Series 1.2kg co początkowe gravity hydrometer wskazał 1.038 

Po tygodniu jak wyglądało już na koniec fermentacji - kolejny pomiar SG 1.011 Poprzednie butelkowałem jak wszystko zeszło poniżej 1.006 Zostawiłem wszystko na kolejne dni ale SG się nie zmienia, wciąż 1.011 czyli dalej wysoko. W sklepie doradził mi sprzedawca dodać drożdży - inne jak w zestawie Gozdawy a mianowicie Muntons Premium Gold Beer Brewing Yeast. 

Po dodaniu drożdży nic się nie zmieniło, SG dalej stoi na 1.011. Co teraz robić, troche wysoko żeby butelkować czy nic się nie stanie? Jeśli butelkować to czy zmniejszyć ilość glukozy? Czy dodane drożdże wpłyną na piwo?
Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co miał sprzedawca doradzić? Oczywiście kupienie kolejnego produktu... Ręce opadają. Dobrze, że nie poradził Ci dorzucenia chmielu (najlepiej najdroższego z oferty).

 

Przenieś w cieplejsze miejsce - końcówkę fermentacji powinieneś prowadzić blisko górnej granicy pracy drożdży. W Twoim przypadku jest to 18, a nawet 19 stopni.


Nie jest istotna wartość ciężaru właściwego, tylko jego zmiana w ciągu kilku dni. Jedno piwo skończy fermentację na 1.004, a inne na 1.020 i nic z tym nie zrobisz. Jeśli nie zmienia się ciężar właściwy piwa przez kilka dni z rzędu, a fermentacja jest prowadzona w wystarczająco wysokiej temperaturze, to znaczy, że już niżej nie zejdzie.

 

Są dwie drogi - albo uważasz, że fermentacja się skończyła i butelkujesz, dodając zakładaną ilość surowca do refermentacji, albo uważasz, że się nie skończyła i nie butelkujesz.

Zmniejszanie ilości glukozy w takim przypadku może spowodować brak nagazowania piwa.

 

 

Edytowane przez Czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czeslaw napisał:

No a co miał sprzedawca doradzić? Oczywiście kupienie kolejnego produktu... Ręce opadają. Dobrze, że nie poradził Ci dorzucenia chmielu (najlepiej najdroższego z oferty).

 

Przenieś w cieplejsze miejsce - końcówkę fermentacji powinieneś prowadzić blisko górnej granicy pracy drożdży. W Twoim przypadku jest to 18, a nawet 19 stopni.


Nie jest istotna wartość ciężaru właściwego, tylko jego zmiana w ciągu kilku dni. Jedno piwo skończy fermentację na 1.004, a inne na 1.020 i nic z tym nie zrobisz. Jeśli nie zmienia się ciężar właściwy piwa przez kilka dni z rzędu, a fermentacja jest prowadzona w wystarczająco wysokiej temperaturze, to znaczy, że już niżej nie zejdzie.

 

Są dwie drogi - albo uważasz, że fermentacja się skończyła i butelkujesz, dodając zakładaną ilość surowca do refermentacji, albo uważasz, że się nie skończyła i nie butelkujesz.

Zmniejszanie ilości glukozy w takim przypadku może spowodować brak nagazowania piwa.

 

 

Dziękuje, czytałem, że liczy sie wartość stała końcowa. Chciałem się upewnić. Dzięki za szybką odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 07:40, mrmrooz napisał:

Zabujaj fermentatorem i jak możesz podnieś temperaturę, nawet do 22.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Wczoraj drożdże dalej staly, nic sie nie działo przy 20. Dolałem niecały litr wody, wymieszałem, podgrzałem do 22 i poszło. Dzisiaj już mi zeszło na 1.006 i dalej idzie. Jest dobrze, już sie obawiałem, że nic z tego nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, filipek83ed napisał:

Wczoraj drożdże dalej staly, nic sie nie działo przy 20. Dolałem niecały litr wody, wymieszałem, podgrzałem do 22 i poszło. Dzisiaj już mi zeszło na 1.006 i dalej idzie. Jest dobrze, już sie obawiałem, że nic z tego nie będzie. 

Po co dolewałeś wody? 

Zrobiłeś na to poprawkę? Dokładnie czystej wody przecież musi Ci zmniejszyć gęstość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.