Skocz do zawartości

Grzałka do kotła zacierno-warzelno-filtracyjnego


_Makar_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam w planach budowę własnego kotła, póki co bazuję na warkach 20l więc planowałem kupić gar ze stali nierdzewnej 33l. Przygotowałem sobie większość elementów, złączek, pompę, kosz filtracyjny itp. Mam jednak bardzo duży dylemat co do grzałki. Czy taka grzałka jak tutaj nadawała by się do tego celu? Wpadła mi w oko ze względu na 2 pręty grzewcze o mocy 1000W i 2000W, regulacja byłaby w miarę wygodna. Słód nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z grzałkami, będzie wsypywany do kosza. Gdzieś wyczytałem, że do bezpośredniego kontaktu z żywnością powinny być stosowane grzałki ze stali nierdzewnej, jednak wszystkie z nierdzewki jakie znalazłem nie są takie "błyszczące" jak to widziałem w niektórych kotłach. Będę wdzięczny za poradę i ew polecenie lepszej grzałki. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grzałka będzie ci przypalała zacier. Ona nadaje się do podgrzewania klarownych lub prawie klarownych wsadów. Zacier nie jest klarowny, nawet kiedy słód jest w koszu.

Tu jest za mała powierzchnia do emitowanej energii. 

Szukaj grzałek oznaczonych LDHE

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kaniutek napisał:

Ta grzałka będzie ci przypalała zacier. Ona nadaje się do podgrzewania klarownych lub prawie klarownych wsadów. Zacier nie jest klarowny, nawet kiedy słód jest w koszu.

Tu jest za mała powierzchnia do emitowanej energii. 

Szukaj grzałek oznaczonych LDHE

 

Ciężko w PL coś sensownego znaleźć, myślisz że ta grzałka by była lepsza? Wtedy bym postawił na te 2500W max (do warek 20/25l chyba wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, _Makar_ napisał:

 

Ciężko w PL coś sensownego znaleźć, myślisz że ta grzałka by była lepsza? Wtedy bym postawił na te 2500W max (do warek 20/25l chyba wystarczy).

 

Mam tę grzałkę od ręki i mogę sprzedać w pakiecie z garem 33 litry z już wykonanymi 4 otworami. 1 na grzałkę (1") i 3 pozostałe (1/2") na zawór, płynowskaz i czujnik temperatury. Zainteresowany to proszę na priv. Sprawdzimy czy kosz spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PiwoLab napisał:

 

Mam tę grzałkę od ręki i mogę sprzedać w pakiecie z garem 33 litry z już wykonanymi 4 otworami. 1 na grzałkę (1") i 3 pozostałe (1/2") na zawór, płynowskaz i czujnik temperatury. Zainteresowany to proszę na priv. Sprawdzimy czy kosz spasuje.

 

Dzięki wielkie za propozycję ale jednak jestem maniakiem robienia "po swojemu", zdecydowanie sprawia mi to największą satysfakcję :D Przede wszystkim zależało mi na informacji, czy ta grzałka z aliexpress się sprawdza. Mimo wszystko chętnie odezwałbym się po jakieś pojedyncze elementy gdyby zaszła taka potrzeba (o ile jest taka możliwość ;)). Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką grzałkę tylko 2+1,5 - u mnie działa do przepływowego podgrzewania brzeczki przy zacieraniu - fotka instalacji w moim temacie 

Filtruję zwykłym fałszywym dnem o oczku 1x1 albo 1,5x1,5 - takim że wchodzi w nie zapałka. Zacier jest bardzo klarowny - słody gniotę i łuska jest w bardzo dobrym stanie - i grzałka nie przypala ani na 2kw ani na 1,5kw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.