Skocz do zawartości

[warzepiwo]GolBeer Mocne (Sulimar)


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

piwo-1.jpgMundialowe emocje opadły, ale to wcale nie znaczy, że nie możemy się uraczyć Oficjalnym Piwem Kibica.

Nalewam i obserwuję. Piana skromna, grubopęcherzykowa, szybko redukuje się do skromnego kożuszka, a potem do trwałej obwódki. Intensywny, ciężki słodowy zapach. Kolor ciemne złoto. Wysycenie średnie. W smaku bardzo słodowe, z sugestią syropu klonowego w tle, praktycznie pozbawione goryczki. Jest to całkiem przyjemne wrażenie i przypomina mi Premium z tego samego browaru. Nawet przez chwilę miałem podejrzenie, że to to samo piwo, tyle że z inną etykietą (browary często tak robią), ale nie – piłkarskie jest mocniejsze i nie zawiera słodu pszenicznego. Co do mocy – alkohol niewyczuwalny, absolutnie nie ma żadnego problemu z drapaniem w gardle i wierceniem w nosie.

Zaskoczenie. Po piwie dla fanów piłki nożnej spodziewałem się jak najgorszego, a dostałem całkiem udanego Corneliusa w przystępnej cenie. Gola pije się gładko i przyjemnie, nie ma tu żadnych przykrych smaczków, a moc alkoholu cały czas siedzi ukryta w słodzie i ani przez chwilę nie wychodzi przed szereg. Miła niespodzianka.

Co do oprawy graficznej. Fajna figurka piłkarza z podpisem (który to? Nie potrafię doczytać) i data największego triumfu naszej piłki. Niestety dalej następuje typowy dla Sulimaru przerost formy nad treścią, chaos informacyjny i mieszanie języków (GolBeer – już gorszego koszmarka nie dało się wymyślić?). No i na dokładkę kapsel z kretyńskim napisem Fun Collection. Kojarzy mi się ze sklepami dla kolekcjonerów…

==Radar==

Alkohol: 6,2%, ekstrakt: nie podano
Cena: 3, 09 zł (Intermarche)

Ocena: 7/10

+ słodowy przyjemny smak
+ dobra cena

– niemal całkowity brak goryczki

View the full article

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.