Skocz do zawartości

[warzepiwo]Jurajskie Jabłko z miętą (Browar na Jurze)


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

piwa-11.jpgSkoro mamy wreszcie solidną zimę ze śniegiem i mrozem-a-jakże, proponuję przenieść się w czasie do korzystniejszej pory roku. Pomoże nam w tym napój jabłkowo-miętowy z browaru w Zawierciu.

Przyznaję, że bardzo lubię ten browar – nie trafiłem do tej pory na żadne złe piwo z tego zakładu. Inna sprawa, że na temat dzisiejszego bohatera lata naczytałem się różnych opinii, włącznie z taką, że to spożywcza wersja popularnego płynu do mycia naczyń. Co łagodniejsi recenzenci przywoływali klasyczny napój jabłkowo-miętowy z Tymbarka. Ja akurat przepadam za połączeniem soku jabłkowego z miętą, więc nie miałem oporów przed skosztowaniem zawartości (zielonej!) butelki, ozdobionej etykietą z obsypaną owocami jabłonią.

Piwo nalewa się z bardzo ładną, gęstą pianą, która opadając obficie zdobi ścianki szklanki. Nie trzeba specjalnie niuchać, by od razu wyczuć mocny zapach mięty – jak z pudełka eukaliptusowych bonbonów. I właściwie jest to jedyny wyczuwalny zapach, cała reszta, jeśli była, znikła za tą ziołową kurtyną. W smaku jest dokładnie to, czego się spodziewałem. Wyraźna jabłkowa kwaskowatość, chłodny powiew mentolu i dyskretna z początku, w miarę ogrzewania coraz wyraźniejsza, nuta słodu. Znając uczciwe podejście browaru z Zawiercia względem chmielenia liczyłem na jakąś goryczkę, ale raczej jej nie uświadczymy. Jest to typowe „piwko” skrojone pod gust osób poszukujących smaku mało kojarzącego się z piwem. Ma być piana i kolor – reszta już nie powinna być za bardzo piwna.

Wypiło się przyjemnie, bez krzywienia, bez oznak zmęczenia. Kolejne przyjemne piwo do rodziny miksów – na całkiem dobrym poziomie.

==Radar==

Alkohol: 3%, ekstrakt 11,5%
Cena: 4,50 zł

Ocena: 6/10

+ wygląda jak piwo
+ naturalne składniki: koncentrat jabłkowy i olejek miętowy w dobrych proporcjach
+ spełnia swoje zadanie – orzeźwia

– brak goryczki
– czy aby na pewno nie ukryto w nim jakiegoś słodzika?

View the full article

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.