Jump to content

[warzepiwo]Jurajskie Jabłko z miętą (Browar na Jurze)


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

piwa-11.jpgSkoro mamy wreszcie solidną zimę ze śniegiem i mrozem-a-jakże, proponuję przenieść się w czasie do korzystniejszej pory roku. Pomoże nam w tym napój jabłkowo-miętowy z browaru w Zawierciu.

Przyznaję, że bardzo lubię ten browar – nie trafiłem do tej pory na żadne złe piwo z tego zakładu. Inna sprawa, że na temat dzisiejszego bohatera lata naczytałem się różnych opinii, włącznie z taką, że to spożywcza wersja popularnego płynu do mycia naczyń. Co łagodniejsi recenzenci przywoływali klasyczny napój jabłkowo-miętowy z Tymbarka. Ja akurat przepadam za połączeniem soku jabłkowego z miętą, więc nie miałem oporów przed skosztowaniem zawartości (zielonej!) butelki, ozdobionej etykietą z obsypaną owocami jabłonią.

Piwo nalewa się z bardzo ładną, gęstą pianą, która opadając obficie zdobi ścianki szklanki. Nie trzeba specjalnie niuchać, by od razu wyczuć mocny zapach mięty – jak z pudełka eukaliptusowych bonbonów. I właściwie jest to jedyny wyczuwalny zapach, cała reszta, jeśli była, znikła za tą ziołową kurtyną. W smaku jest dokładnie to, czego się spodziewałem. Wyraźna jabłkowa kwaskowatość, chłodny powiew mentolu i dyskretna z początku, w miarę ogrzewania coraz wyraźniejsza, nuta słodu. Znając uczciwe podejście browaru z Zawiercia względem chmielenia liczyłem na jakąś goryczkę, ale raczej jej nie uświadczymy. Jest to typowe „piwko” skrojone pod gust osób poszukujących smaku mało kojarzącego się z piwem. Ma być piana i kolor – reszta już nie powinna być za bardzo piwna.

Wypiło się przyjemnie, bez krzywienia, bez oznak zmęczenia. Kolejne przyjemne piwo do rodziny miksów – na całkiem dobrym poziomie.

==Radar==

Alkohol: 3%, ekstrakt 11,5%
Cena: 4,50 zł

Ocena: 6/10

+ wygląda jak piwo
+ naturalne składniki: koncentrat jabłkowy i olejek miętowy w dobrych proporcjach
+ spełnia swoje zadanie – orzeźwia

– brak goryczki
– czy aby na pewno nie ukryto w nim jakiegoś słodzika?

View the full article

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.