Skocz do zawartości

[warzepiwo]Trybunał Miodowe (Sulimar)


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

piwo-12.jpgNie wiem, które to już miodowe piwo z Piotrkowa – jedno jest pewne, że pierwsze pod nową marką Trybunał. Czy smukła (bezzwrotna) butelka i poprawiona estetyka etykiety idą w parze z jakością samego piwa?

Ledwo odjąłem z butelki kapsel, a już poczułem intensywny zapach miodu. Aż zerknąłem na kontrę w poszukiwaniu aromatu identycznego z naturalnym – ale nie ma. Co nie znaczy, że nie ma go w samym piwie, takie „szczegóły” browary lubią pomijać. Trybunał nalewa się z bardzo solidną i, co ważne, trwałą pianą. Ciemnozłota barwa i spora mętność dopełniają obrazu. Czas posmakować.

Przypomina mi się mój pierwszy raz z Ciechanem Miodowym. Trybunał jest dość słodki, smak miodu dominuje nad piwem, goryczka jest praktycznie niewyczuwalna. Dopiero pod koniec dochodzą do głosu bardziej wytrawne nuty.

Nie jestem wielkim fanem piw miodowych, mocno mi się już przejadły, ale Trybunał wchodzi całkiem nieźle i aż do końca nie traci formy. Jeśli więc lubisz takie specjały, spokojnie dodaj jeden punkt do mojej oceny.

==Radar==

Alkohol: 5,5%, ekstrakt: 13,5% wag.
Cena: 3,49 zł (Intermarche)

Ocena: 7,5/10

+ słodkie, ale nie przesłodzone
+ świetna piana
+ dobre do końca
+ przystępna cena

– bardzo silny zapach sugeruje użycie aromatu
– brak goryczki

View the full article

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.