Skocz do zawartości

HERMS


Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejszyłeś martwo przestrzeń do jakiej objętości? Wystarczy położyć FD na dnie kega czy raczej zrobić jakaś podpórkę? (1/2/3 cm?)

 

Jakiej pojemności masz naczynie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Panowie potrzebuje kilka porad co do Hermsa 

Sorry ze tu pisze ale nie chce zaśmiecać Nowy temat o hermsie

Panowie jak nazywa się ta część z linku co łączy się chłodnice ??? I gdzie takie coś mogę dostać to w Polsce ???

https://pl.aliexpress.com/item/4000525105634.html?aff_platform=api&sk=36KVznTE&aff_trace_key=9f108305e0ff4e7fa550ab4784828ff0-1596218074880-06093-36KVznTE&terminal_id=c7f59a7d223540989146d529c327d8d8&tmLog=new_Detail&aff_request_id=9f108305e0ff4e7fa550ab4784828ff0-1596218074880-06093-36KVznTE

Albo podajcie jakiś patent żeby podpiąć chłodnice 

Porada 2 jakie było by odpowiednie fałszywe dno do hermsa do gara 50 litrów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2 gary 50l zazwyczaj mają fi 400mm ale fałszywe dno musisz wyciąć z dokładnością +0/-1mm więc musisz fizycznie zmierzyć garnek przy dnie. 

Ad 1 nie za bardzo rozumiem pytanie. W hermsie podlinkowana część to wężownica i służy do podgrzewania płynącej w niej brzeczki w czasie zacierania, a nie do chlodzenia. 

 

Edit: garnki 50l mają NOMINALNIE zazwyczaj 400mm średnicy ale zawsze trzeba zmierzyć ile mają realnie. 

Edytowane przez anatom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anatom napisał:

Ad 2 gary 50l zazwyczaj mają fi 400mm ale fałszywe dno musisz wyciąć z dokładnością +0/-1mm więc musisz fizycznie zmierzyć garnek przy dnie. 

Ad 1 nie za bardzo rozumiem pytanie. W hermsie podlinkowana część to wężownica i służy do podgrzewania płynącej w niej brzeczki w czasie zacierania, a nie do chlodzenia. 

Tak dokładnie tak jak mówisz 

Ja na weżownice mówię chłodnica i tak napisałem

Więc szukam czegoś takiego żeby wężownice podpiąć tak jak na linku z Ali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@endi251l
Możesz też użyć takich złączek https://pl.aliexpress.com/item/32826506239.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4fae5c0fmk8Gxo, tylko wtedy do garnka wspawujesz mufe, i z jednej strony masz zawór, natomiast z drugiej wkręcasz tą złączkę a potem w niej blokujesz rurkę. 
Ja osobiście zamierzam też sprawdzić jak zadziała ta złączka https://allegro.pl/oferta/zlaczka-wtykowa-12mm-gwint-1-2-cala-nierdzewna-pro-8839051666, tutaj jest o tyle szybciej że jest to złącze wciskowe a nie jak w przypadku wczesniejszego linku, że część zaciskającą rurkę musisz dokręcić. Niby przeznaczone do pneumatyki ale zakładam, że powinno być szczelne
Tutaj pokazane jak to działa https://youtu.be/kmYMEIXRf98?t=333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosz miesozerca wielkie dzięki za odpowiedź 

Widziałem ten filmek i ta złączka wtykowa była by najlepszym rozwiązaniem 

Tylko obawiam się ze pod temperaturą uszczelnienie nie da rady i kasa będzie wydana w błoto

Obawiam się też ze uszczelnienie może cos dodać do naszej brzeczki cos paskudnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@endi251l

Teoretycznie temperatura medium jest tam przewidziana do 250 stopni C, więc zakładam że uszczelnienie wytrzyma. Jedyna kwestia to z czego jest wykonane. Może  wymiana uszczelnienia na cos wykonanego z obojętngo materiału pomoże, np wycięcie z silikonu do spożywki?
Tak z cieakowści, planujesz wersję spawaną czy skręcaną?

Edytowane przez jarosz_miesozerca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarosz_miesozerca napisał:

@endi251l

Teoretycznie temperatura medium jest tam przewidziana do 250 stopni C, więc zakładam że uszczelnienie wytrzyma. Jedyna kwestia to z czego jest wykonane. Może  wymiana uszczelnienia na cos wykonanego z obojętngo materiału pomoże, np wycięcie z silikonu do spożywki?
Tak z cieakowści, planujesz wersję spawaną czy skręcaną?

No właśnie dobrze by było wymienić uszczelnienie na silikon do spożywki bo nie wiadomo co dostanie się przez te uszczelnienie

Tylko pytanie czy można wymienić uszczelnienie w tym 

Ja mam takie do kompresji z plastiku więc postaram się to rozmontować i zobaczyć czy da się złożyć ponownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersję planuję tego jeszcze nie wiem ale raczej spawana będzie bo taniej wyjdzie

Za spawanie zapłacę gościowi około 200 zł bo nie mam nikogo znajomego co by ogarną mi taniej

A gdybym chciał skręcane to bym wybulił z Ali około 300 zl

Fakt faktem wolał bym skręcane ale no cena z Ali przestrasza 

Chyba że polecicie coś skręcanego i wyjdzie taniej to będę bardzo wdzięczny 

Edytowane przez endi251l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PiwoLab napisał:

 

Przecież kolega @jarosz_miesozerca podał link, gdzie złączka kosztuje ca. 10 zł. I wcale nie musisz wspawywać mufy.

No ale one będą miały chyba za krótki gwint 

Jeżeli w garnku wywierce dziure wstawię tam uszczelkę silikonową, grubość garnka i zawór kulowy to obawiam się ze będzie za mało miejsca 

Czyli musi być jeszcze mufa albo takije coś jak jest na Ali zaraz dam linka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce będzie, jedynie może być problem z gwintem stożkowym, żeby dokręcić zawór do ścianki gara. Trzeba wtedy go przerobić na równoległy. Ale daje radę bez poprawiania gwintu. Można również w ściance gara umocować nypel i na niego nakręcać złączkę żeńską.

https://www.aliexpress.com/item/1000008050856.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosz miesozerca sprawdzałem dziś te złączki do powietrza z kompresora i więc tak

Mam ich kilka i z kilka firm i powiem ci tak 

Rozebrałem taką jakąś tanioche i łatwo się rozebrano i poskładało 

Lecz te już droższe nie dało się rozebrać A jak na hama rozebrałem to już nie dało się poskładać

A co do uszczelnienia to powiem tak

Tragedia w tanim i drogim 

Jak potrzesz o palce mocno zostawia czarny ślad 

Więc no według mnie zdecydowanie te uszczelnienie się nie nada

A jak byś to rozebral może być potem nie do złożenia 

Może w nich jest inne uszczelnienie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, endi251l napisał:

Jarosz miesozerca sprawdzałem dziś te złączki do powietrza z kompresora i więc tak

Mam ich kilka i z kilka firm i powiem ci tak 

Rozebrałem taką jakąś tanioche i łatwo się rozebrano i poskładało 

Lecz te już droższe nie dało się rozebrać A jak na hama rozebrałem to już nie dało się poskładać

A co do uszczelnienia to powiem tak

Tragedia w tanim i drogim 

Jak potrzesz o palce mocno zostawia czarny ślad 

Więc no według mnie zdecydowanie te uszczelnienie się nie nada

A jak byś to rozebral może być potem nie do złożenia 

Może w nich jest inne uszczelnienie 

 


Czyli zostają te złączki z pierwszego linku który wrzuciłem. One nie mają gumowej uszczelki, jak sama nazwa wskazuje jest to Compression Fitting.
Tak to  wygląda po rozkręceniu

 image.png.af1bf16e759b687c2f7af19e0023b609.png
W komentarzach w linku z Ali jest więcej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Oki już zamowilem sobie te cuda z Ali 

Teraz poproszę o pomoc w fałszywe dno 

Jaki ono powinno być jego wzór 

Proszę o pomoc z tym tematem 

Będę zamawiał u kolegi z tego forum od PawelW więc potrzebuje informacje na temat najlepszego fałszywego dna 

 

PiwoLab czy te twoje fałszywe dno ze zdjęć było idealne czy nie za bardzo??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.