Skocz do zawartości

Zakupy słodów


Gruby.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam oferty "zestawów" z różnych sklepów i wszędzie ceny się różnią, różnią się również wagi 'zestawów'.

np patrząc na pszenniczne w TB mam 4.2kg słodu  za 33zł, a w BA 4.7kg, za 50zł (ale wraz z drożdzami). A do tego oba są na 20L

również pils jest w TB za 33zl - 4kg słodu,  a w BA za 50zł (znów z drożdzami) 4.7kg słodu, oba na 20L!

Stąd moje pytanie - z jakich sklepów najlepiej kupić "Gotowy zestaw", a z jakich sklepów najlepiej brać słody? Jak jest z Wami, gdzie się zaopatrujecie?

 

W niedzielę mam zamiar wykorzystać mój zestaw na pszeniczne z TB(chyba ostatni zakup u nich z gotowców), a w tygodniu mam plan na jakiegoś lagera - lecz skąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trochę małe ilości wychodzą z TB, ale to zapewne przez moje niedoświadczenie w zacieraniu. 

Przed chwilą też kupiłem marynke i lubelski w szyszkach na alletanio, sprzedający ma też w ofercie słody podpisane viking malt Strzegom - warto się zainteresować, czy może nie? Smarta również mam, bardzo pomocna rzecz, czasem mam wrazenie, że to jakieś naciąganie gdy brakuje paru groszy - ale zawsze zamiast placic za przesyłkę ma się jakiś zbędny 'bajer' za friko. : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Gruby. said:

Mi trochę małe ilości wychodzą z TB, ale to zapewne przez moje niedoświadczenie w zacieraniu. 

Przed chwilą też kupiłem marynke i lubelski w szyszkach na alletanio, sprzedający ma też w ofercie słody podpisane viking malt Strzegom - warto się zainteresować, czy może nie? Smarta również mam, bardzo pomocna rzecz, czasem mam wrazenie, że to jakieś naciąganie gdy brakuje paru groszy - ale zawsze zamiast placic za przesyłkę ma się jakiś zbędny 'bajer' za friko. : D

Ja lawiruje między 3 sklepami na smarcie i jestem zadowolony.  Jedno co,  trzeba patrzeć żeby Słód kupić niesrutowany.  Ze srutowania nigdzie zadowolony nie byłem,  chociaż było darmowe. Ważne,  żeby kupować tylko tyle,  ile się potrzebuje i nie zagracać się. Jak brakuje paru groszy,  zawsze można kupić drożdże,  moga w lodówce sobie spać. Kupując słody zamiast zestawów masz większe pole manewru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie mam śrutownika, więc całe ziarno odpada. 

 

Wiem że większe pole manewru, właśnie przeglądam receptury z wiki, ale w gotowcach mam na początku opis zacierania. Teraz będę robił 3 Warkę pszeniczna więc będę mial już +- orientację jak dostosowywać zakres temperatur i jakie przerwy. A wskakując znów na inny styl obstawiam że inaczej wszystko wyglada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Gruby. said:

wskakując znów na inny styl obstawiam że inaczej wszystko wyglada. 

Pewnie,  nie ma co się spieszyć. Jakby w slodzie były całe ziarna,  albo inne wady srutowania, weź całe.   możesz poszukać w swojej okolicy kolegów. Może akurat ktoś Ci na zapas zesrutuje. 

https://www.piwo.org/membermap/

 

Jak najbardziej na początku warto korzystać z gotowcow ze sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jankasper napisał:

Pewnie,  nie ma co się spieszyć. Jakby w slodzie były całe ziarna,  albo inne wady srutowania, weź całe.   możesz poszukać w swojej okolicy kolegów. Może akurat ktoś Ci na zapas zesrutuje. 

https://www.piwo.org/membermap/

 

Jak najbardziej na początku warto korzystać z gotowcow ze sklepu

Niestety są tylko 2 osoby zadeklarowane (do 30km), ale dawno, dawno temu ostatni raz obecne. 

 

Wracając do tematu - jakieś sklepy internetowe konkretne do zakupów gotowców? Osoby z all do zakupu słodów? Śrutowanych?

Wszyscy oferują wiele, ale kto daje najlepiej?

 

Przy zakupie ziarna decydującym kryterium jest ceną, a tu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, z mojej perspektywy wyglądało to tak:

Jak zaczynałem, to pierwsze kilka zestawów było z różnych sklepów bo tak jak Ty szukałem "złotego środka". Prawda była taka, że w każdym sklepie potrafi zdarzyć się lipa. Każdy sklep robi pod swoją określoną wydajność i "młody" się wkurza, że miało być 20L a wyszło np. 16L. dzisiaj te ilości są dla mnie realne a nawet niektóre są wręcz zaniżone. Prawdę mówiąc, każdy z "czołowych graczy" ma niezłe zestawy, ja jednak najbardziej byłem zadowolony z zestawów Homebrewing.pl 

Ceny są na podobnym poziomie, różnicę stanowi często to, że w przepisie sklepu A jest słód niemiecki a sklepu B słód polski i już masz niezgodność. Browamator daje w zestaw drożdże co nie zawsze mi pasowało. Po kilku warkach zacząłem zamawiać same słody z opcją śrutowania i tworzyć pod siebie. Bazując np. na Brewness wiedziałem już jaką mam wydajność a jaką zakładał wcześniej sklep, byłem w stanie skorygować to w domu. Jeśli patrzysz na złotówki, to z all...o czasami brałem z Deptana.pl Mają tam co prawda tylko polski słód ale opakowania 5kg śrutowanie gratis. Po kilku warkach i nabraniu wprawy prawie każdy zasugeruje Ci, żebyś sam sobie coś układał, po prostu większy fun.

reasumując elaborat: czołowe sklepy mają sprawdzone gotowe zestawy i patrzenie na 5zł różnicy nie ma sensu. A jak któryś sklep da ciała to więcej tam nie zamówisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.