Skocz do zawartości

Co z czego...


nogmot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

2 pytania od początkującego: 

1. Dwa piwa - dwie AIPA.

Pierwsza warka (druga w kolejności generalnie - pierwsza pierwsza z ekstraktów) wg. własnego przepisu:

https://brewness.com/pl/recipe/aipa-206/view

Druga warka wg. własnego przepisu:

https://brewness.com/pl/recipe/american-ipa-browar-ciechan/view

 

Normalnie 1 aromat ok. ale jak porównam z 2, to aromat już popielniczka. Pytanie czemu tak w porównaniu i z czego ta popielniczka z receptury?

 

Drugie pytanie:

W 2 warce, czuję przyjemny aromat słodu, słodkości, chleba. Z jakich składników receptury, takie aromaty?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Oskaliber napisał:

1. Popielniczka wychodzi od nadmiaru słodów palonych. Tutaj nie ma prawa być takiego aromatu, musisz go źle nazywać/interpretować.

 

2. Z monacha i cara golda, ewentualnie z utlenienia. 

 

1. Popielniczka... Taki zapach, jak od osoby, która dużo pali i ma problemy z żołądkiem.

 

2. Utlenienie chyba odpada - zabutelkowane 9 dnia temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musiałby spróbować ktoś ogarnięty sensorycznie. Niestety wątpliwości tego typu przez forum ciężko jest rozwiązać. 

 

2. Przy mocno chmielonych piwach domowych już nic mnie w kwestii utlenienia nie zdziwi ;) 2-3 tygodniowe utlenione spotykałem, więc i 9 dniowe mogło się trafić. Ale jeśli nie to to pewnie wspomniane słody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oskaliber napisał:

1. Musiałby spróbować ktoś ogarnięty sensorycznie. Niestety wątpliwości tego typu przez forum ciężko jest rozwiązać. 

 

2. Przy mocno chmielonych piwach domowych już nic mnie w kwestii utlenienia nie zdziwi ;) 2-3 tygodniowe utlenione spotykałem, więc i 9 dniowe mogło się trafić. Ale jeśli nie to to pewnie wspomniane słody. 

No właśnie szukam osoby z dobrym węchem w okolicy znajomych i rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w okolicy sędziego piwnego albo kogoś po szkoleniach sensorycznych. Dobry węch nic nie da, jeśli ktoś nie umie dobrze nazwać aromatu, który czuje, a tego trzeba się nauczyć. 

 

Jak Ci bardzo na tym zależy to wyślij komuś z forum to piwo paczką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oskaliber napisał:

Znajdź w okolicy sędziego piwnego albo kogoś po szkoleniach sensorycznych. Dobry węch nic nie da, jeśli ktoś nie umie dobrze nazwać aromatu, który czuje, a tego trzeba się nauczyć. 

 

Jak Ci bardzo na tym zależy to wyślij komuś z forum to piwo paczką. 

Jesteś po sensorycznych, czujesz się na siłach i chciałbyś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oskaliber napisał:

Tak, możesz do mnie wysłać jak chcesz.

 

Ok. Thx.

Może jeszcze uda mi się na Zlocie PD w Rzeszowie, podpytać na miejscu - 2 marca.

Jak nie, to wyślę do Cię.

 

Poproszę się u Ciebie na privie o adres do wysyłki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.