Skocz do zawartości

Pierwszy brewkit, pierwsza klapa... Chyba.


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Grzegorz Żukowski napisał:

Ja złożyłem sobie boxa z 3 sztuk styropianu podłogowego. Łączenie na kołki do styropianu. Szczeliny załatane pianą montażową. Górą trochę ciepła ucieka przez to, że styropian leży tylko dociśnięty kilkoma obciążnikami.

Sonda znajduje się cały czas w brzeczce. Wieko od fermentatora bez problemu się zamyka wraz z przewodem. Ten kabelek od sondy jest cieniutki

 

A termometr taki za około 10zł z allegro, byle wodoszczelny, czy coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OxyMoLot napisał:

ja osobiście do fermentacji wykorzystuję dwa styro-boxy. Temperaturę sprawdzam termometrem z sondą a reguluję poprzez dodawanie zamrożonych butelek z wodą. Latem dodatkowo można je wykorzystać podczas grilla do wstawienia tam butelek z piwkiem by mieć cały czas schłodzone :naughty::beer:

IMG_20181121_183815.jpg

IMG_20181121_183913.jpg

 

A mogę prosić wymiary jednego styroboxa?

Najlepiej wewnętrzne, ale zewnętrznymi też nie pogardzę :D :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, burymichu napisał:

W obydwu przypadkach jednak mam założony pas grzewczy i uruchomiony termostat.

Czyli chłodząc petami jednocześnie momentami podgrzewasz? Jak ci się to sprawdza? Butelki trzeba zmieniać dużo częściej? Też rozwazalem takie rozwiązanie żeby zmniejszyć wahania temperatury, ale miałem wątpliwości czy się to sprawdzi. Aktualnie mam temperatury w wiekszosci przypadków nie wymagające chłodzenia, więc tylko grzeje, ale bliżej wiosny będzie można wypróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę po powrocie do domu i napiszę. Mój box ma ten minus, że się nie składa jak ten podlinkowany wcześniej i nie wygląda tak estetycznie :eusathink: nie posiadam niestety takich umiejętności krawieckich. Mieści natomiast 35 butelek :brawo:

IMG_20180610_235519.jpg.24f5d71671ea6c6a1c6985781ba3f7d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OxyMoLot napisał:

Zmierzę po powrocie do domu i napiszę. Mój box ma ten minus, że się nie składa jak ten podlinkowany wcześniej i nie wygląda tak estetycznie :eusathink: nie posiadam niestety takich umiejętności krawieckich. Mieści natomiast 35 butelek :brawo:

 

 

Czyli szybko licząc, bez kalkulatora, Twoje dwa boxy mieszczą 70 butelek! :D

Napisałem priv w sprawie tego obszytego pudła, czekam na odpowiedź.
Ale te dwa złożone, jak u Ciebie też są fajne.

 

Co do najczęściej stosowanego sposobu, trochę obawiałem się klejenia płyt, bo przy cięciu nożykiem do tapet, jest duże ryzyko, że coś utnie się krzywo i będzie dużo nieszczelności.

Taki podwójny styrobox, jak Twój, kiedy się obciąży pojedynczym z 35 leżakującymi piwami w środku, pewnie jest bardzo szczelny!

Mam już zamówiony pas grzewczy, termostat, termometr i taką złodziejkę-rozgałęziacz do prądu z gwintem żarówki, bo mam kinkiet na balkonie, skąd będę czerpał prąd.

 

Została kwestia pojemnika i można działać w odpowiedniej temperaturze :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz Kola Kolasiński napisał:

Taki podwójny styrobox, jak Twój, kiedy się obciąży pojedynczym z 35 leżakującymi piwami w środku, pewnie jest bardzo szczelny!

Ja nawet niczym nie dociskam, pod ich własnym ciężarem wystarczy, ta temperatura w boxie naprawdę nie spada tak szybko, a już w samym fermentorze jest zaskakująco stabilna. Najważniejsze to opanować częstotliwość i ilość wkładu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OxyMoLot napisał:

Ja nawet niczym nie dociskam, pod ich własnym ciężarem wystarczy, ta temperatura w boxie naprawdę nie spada tak szybko, a już w samym fermentorze jest zaskakująco stabilna. Najważniejsze to opanować częstotliwość i ilość wkładu chłodzącego.

 

Więc jak tylko dostanę wymiary, szukam w necie, zamawiam i będzie komplet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem takie boxy na alledrogo i olx ale można by spróbować dopytać w markecie z działem rybnym :P moje są właśnie po tuńczyku, ten zaś był vacum więc nie było problemu z zapachem czy umyciem tego. Wystarczyło opłukać po lodzie i zdezynfekować oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OxyMoLot napisał:

widziałem takie boxy na alledrogo i olx ale można by spróbować dopytać w markecie z działem rybnym :P moje są właśnie po tuńczyku, ten zaś był vacum więc nie było problemu z zapachem czy umyciem tego. Wystarczyło opłukać po lodzie i zdezynfekować oczywiście

 

Znalazłem w internecie o takich wymiarach wewnętrznych 500x300x215mm za 15,90zł, ale chyba dwa wymiary będą za małe.

Te 300mm szerokości i 2x215mm daje nam 430mm wysokości, co na pewno też nie wystarczy.

Dlatego zależy mi na wymiarach Twojego boxa, żebym kupił raz, a dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, OxyMoLot napisał:

 

Tyle, że tu znów 300mm wewnątrz.
No i czy 445mm wystarczy na fermentor z rurką? Pewnie nie.

Musiałbym kupić dwa i dołożyć ze dwa ringi :)

Nie ma mnie w domu, żebym mógł zmierzyć wysokość fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fradio napisał:

Czyli chłodząc petami jednocześnie momentami podgrzewasz? Jak ci się to sprawdza? Butelki trzeba zmieniać dużo częściej? Też rozwazalem takie rozwiązanie żeby zmniejszyć wahania temperatury, ale miałem wątpliwości czy się to sprawdzi. Aktualnie mam temperatury w wiekszosci przypadków nie wymagające chłodzenia, więc tylko grzeje, ale bliżej wiosny będzie można wypróbować. 

 

Dokładnie tak robię i jak napisałem - wymiana wkładów w lecie co 12 godzin wystarcza. Grzanie dobija tylko do wyznaczonej temperatury (np 16 stopni) więc wkłady nie rozmrażają się szybciej niż przy utrzymywaniu tej samej temperatury poprzez dokładanie lub odejmowanie wkładów / butelek bo i tak otoczenie ma taką samą temperaturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, burymichu napisał:

 

Dokładnie tak robię i jak napisałem - wymiana wkładów w lecie co 12 godzin wystarcza. Grzanie dobija tylko do wyznaczonej temperatury (np 16 stopni) więc wkłady nie rozmrażają się szybciej niż przy utrzymywaniu tej samej temperatury poprzez dokładanie lub odejmowanie wkładów / butelek bo i tak otoczenie ma taką samą temperaturę :)

 

Nie byłbym sobą, gdybym nie dodał jakiegoś pytania od siebie:) A dokładnie czterech... :P

1. Zanurzać dwie sondy w brzeczce?

    Termometr i termostat?

 

2. Kupiłem przewód grzewczy 100W, 8,5m. Zamówiłem ten, do którego link wysłałeś, ale na magazynie mieli tylko ten większej mocy

    Wystarczą cztery pierścienie wokół fermentora, jak u Ciebie? Reszta kabla będzie ocieplała powietrze poza boxem.

 

3. Dziurkę w pudle na kable zabezpieczyć czymś, żeby nie uciekało zimno?

 

4. Czy zimą, przy niskich temperaturach, też potrzebne są wkłady chłodzące, przy założeniu, że całość jest na balkonie?

     Czy wtedy tylko grzejemy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz Kola Kolasiński napisał:

 

Nie byłbym sobą, gdybym nie dodał jakiegoś pytania od siebie:) A dokładnie czterech... :P

1. Zanurzać dwie sondy w brzeczce?

    Termometr i termostat?

 

2. Kupiłem przewód grzewczy 100W, 8,5m. Zamówiłem ten, do którego link wysłałeś, ale na magazynie mieli tylko ten większej mocy

    Wystarczą cztery pierścienie wokół fermentora, jak u Ciebie? Reszta kabla będzie ocieplała powietrze poza boxem.

 

3. Dziurkę w pudle na kable zabezpieczyć czymś, żeby nie uciekało zimno?

 

4. Czy zimą, przy niskich temperaturach, też potrzebne są wkłady chłodzące, przy założeniu, że całość jest na balkonie?

     Czy wtedy tylko grzejemy? :)

 

1. Termostat to urządzenie do utrzymywania zadanej temperatury, które ma swój czujnik. Ten właśnie czujnik zanurz w piwie.

 

2. Ja mam 80 W (8 metrów) i nawinąłem ile się dało.

 

3. Nie robiłem dziury w pudle tylko puszczam je pod pokrywą. I tak jakieś szpary zostają więc to nie ma znaczenia.

 

4. Zimą tylko grzanie. Wkłady nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, OxyMoLot napisał:

Zmierzę po powrocie do domu i napiszę. Mój box ma ten minus, że się nie składa jak ten podlinkowany wcześniej i nie wygląda tak estetycznie :eusathink: nie posiadam niestety takich umiejętności krawieckich. Mieści natomiast 35 butelek :brawo:

IMG_20180610_235519.jpg.24f5d71671ea6c6a1c6985781ba3f7d4.jpg

 

Bardzo kibicuję Twojemu dotarciu do domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2019 o 03:57, Łukasz Kola Kolasiński napisał:

 

Bardzo kibicuję Twojemu dotarciu do domu ?

Witam. W końcu dotarłem ;) Cieszę się, że dałeś radę pomimo braku tych wymiarów.

Wiem, że nic to nie zmienia ale u mnie przedstawia się to następująco:

wym. zew. jednego boxu w mm

595/450/285

wym. wew.

545/400/250

Jeżeli chodzi o wysokość fermentora to u mnie z rurką ma ok. 490mm, przyciąłem ja trochę

IMG_20190222_165417.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OxyMoLot napisał:

Witam. W końcu dotarłem ;) Cieszę się, że dałeś radę pomimo braku tych wymiarów.

Wiem, że nic to nie zmienia ale u mnie przedstawia się to następująco:

wym. zew. jednego boxu w mm

595/450/285

wym. wew.

545/400/250

Jeżeli chodzi o wysokość fermentora to u mnie z rurką ma ok. 490mm, przyciąłem ja trochę

 

  

Czyli weekend zaliczony ;)

 

Widzę, że masz chyba jeden wkład chłodzący w środku. 

Jaką temperaturę piwa trzymasz?

 

Ja zdecydowałem się na balkon.

Jutro przychodzi pas grzewczy i termostat. W miarę zmiany temperatur na wiosenne, będę reagował właśnie takimi wkładami albo butelkami z zamrożoną wodą. 

Edytowane przez Łukasz Kola Kolasiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz, a minęło 6 dni, otworzyłem fermentor i pobrałem próbkę, żeby zmierzyć BLG. Jest 5. Na początku było 13.

Piwo trochę zalatuje winem. Raczej nie takiego smaku oczekiwałem. Myślicie, że jak jeszcze postoi, to trochę zmieni smak? Ile najdłużej może stać na burzliwej, biorąc pod uwagę fakt, że nie będę robił cichej? 13 dni nie zaszkodzi? Bo jeśli nie rozleję do środy, a chyba nie powinienem z tak wysokim BLG, to będe mógł dopiero w poniedziałek, czyli właśnie po 13 dniach. 

Kolor nawet ładny i jest dość klarowne. 

To z założenia miał być Lager, ale fermentacja na drożdżach górnej fermentacji, do tego w za wysokiej temperaturze. 

DSC_0824.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Łukasz Kola Kolasiński napisał:

fermentacja na drożdżach górnej fermentacji, do tego w za wysokiej temperaturze. 

Dlatego zalatuje winem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.