Skocz do zawartości

dziennik.piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem program powinien być w miare prosty i nie przeładowany opcjami czy dziesiątkami submenu. To spowoduje, że będziemy mieli zarąbisty program, którego nikt nie będzie umiał obsłużyć.

Ciężko wypowiadać się co potrzeba a co nie, bo musiałbym zobaczyć pierwszy pomysł autora, by ruszyć dalej ze szczegółami. Właściwie wszystkie użyteczne dodatki zresztą opisali przedmówcy.

Popieram, jak czytam co poniektóre pomysły, to zaczynam się zastanawiać gdzie jest instrukcja, bo przestaję jarzyć o co chodzi. Jak mawiają Jankesi keep it simple!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem program powinien być w miare prosty i nie przeładowany opcjami czy dziesiątkami submenu. To spowoduje' date=' że będziemy mieli zarąbisty program, którego nikt nie będzie umiał obsłużyć.

Ciężko wypowiadać się co potrzeba a co nie, bo musiałbym zobaczyć pierwszy pomysł autora, by ruszyć dalej ze szczegółami. Właściwie wszystkie użyteczne dodatki zresztą opisali przedmówcy.[/quote']

Popieram, jak czytam co poniektóre pomysły, to zaczynam się zastanawiać gdzie jest instrukcja, bo przestaję jarzyć o co chodzi. Jak mawiają Jankesi keep it simple!

go to bar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcecie powiedzieć, że mnie poniosło? :D Sądziłem, że są to w miarę realne pomysły. Z resztą wiadomo, że autor wybierze z tego to co uważa za słuszne, potrzebne i wykonalne. A ja mogę sobie pomarzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musi być w miarę proste, bo jeżeli wrzucenie i wyklikanie w programie będzie bardziej czasochłonne niż kartka i ołówek, to się projekt nie sprawdzi.

Co do funkcjonalności to jest tak, że będą te najbardziej przydatne. Niestety nie piszę tego samodzielnie, więc muszę się liczyć też kosztami. Im więcej bajerów, tym więcej czasu spędzą nad tym programiści :D

W najbliższym tygodniu mam spotkanie i określimy co będzie na pewno, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście musi być w miarę proste, bo jeżeli wrzucenie i wyklikanie w programie będzie bardziej czasochłonne niż kartka i ołówek, to się projekt nie sprawdzi.

Co do funkcjonalności to jest tak, że będą te najbardziej przydatne. Niestety nie piszę tego samodzielnie, więc muszę się liczyć też kosztami. Im więcej bajerów, tym więcej czasu spędzą nad tym programiści :D

W najbliższym tygodniu mam spotkanie i określimy co będzie na pewno, a co nie.

Myślę, że nie ma co wyważać otwartych drzwi. Kopiujemy sprawdzone wzorce czyli na pewno muszą być:

- funkcja dziennika, jako karty z dziennika (z datami warzenia, obciągu, rozlewu). Do tego miejsce na notatki, przede wszystkim °Blg.

- funkcja kalkulatora receptury, czyli wyliczanie blg, IBU, koloru.

- funkcje książki przepisów, czyli możliwość zapisania receptury jako przepisu (tutaj idealne byłoby może standaryzowanie do 20L). Przydatne byłoby automatyczne przeliczanie na zadaną ilość piwa.

- gospodarka magazynowa, kto będzie chciał używać, będzie używał. Możliwość zrobienia remanentu (spisu z natury), dopisywanie zakupów, no i oczywiście ściąganie ze stanu przy wpisaniu receptury.

Idealne byłoby powiązanie 3 pierwszych funkcji w jedną. Czy to się da zrobić? Nie wiem.

- bajery w stylu wizualizacji koloru, zgodności z wytycznymi BJCP, % wpływu na blg, IBU (czyli czyli 1kg monachijskiego odpowiada za 21% ekstraktu, 40% koloru, a 30g Marynki na 60' odpowiada 80% IBU) byłyby wspaniałe, ale możemy się bez nich obejść.

 

System z wymianą piwa wydaje mi się przerostem formy nad treścią. Przecież nie jest problemem napisanie PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś wcześniej napisał wystarczy, że będzie podstawowa wersja z możliwością dodawania w późniejszym terminie nowych funkcji. Poza tym plik z językiem powinien być oddzielny i baza surowców również oddzielny plik (wysyłam moją bazę komuś lub jej część pod postacią jednego pliku i już).

 

Inna sprawa - taki program może być świetną bazą statystyk naszych browarów - na piechotę nie wszystko mi się chce liczyć.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było jakby był moduł uwzględniający ile brzeczki przedniej trzeba zostawić do refermentacji. Tylko trzeba by mieć wielkość warki, blg brzeczki przedniej, temp i straty przy przelewaniu, ale jest to chyba do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było jakby był moduł uwzględniający ile brzeczki przedniej trzeba zostawić do refermentacji. Tylko trzeba by mieć wielkość warki, blg brzeczki przedniej, temp i straty przy przelewaniu, ale jest to chyba do zrobienia.

Nie da się tego obliczyć bez znajomości FG, Blg końcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
No to wnet wyjdzie co Tomek uważa za dobre piwo :)

Dobre? Własne. 25 złotych za piwo bym nie dał!

hmm za taką cenę też bym nie kupił :) 25 to naprawdę sporo kasy jak za piwo.

A za wino to jest cena akceptowalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.