Jump to content
arek_s81

[Giełda] Danstar New England 25g

Recommended Posts

Witam

Widziałem w innym poście że ktoś pytał o te drożdże. Ja na początku kwietnia będę zamawiał dla siebie z tej strony https://www.geterbrewed.com/lalbrew-new-england-yeast-11g/

W linku jest że 11g ale w opisie że 25g, będę jeszcze to sprawdzał. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę zamówić więcej. Liczą sobie £6 za wysyłkę, podzielimy to na ilość chętnych. Ja będę chciał tylko zwrot kosztów, czyli £5 za drożdże + opłata poczty polskiej (od kilkunastu lat nie mieszkam w Polsce więc nie wiem ile to będzie, myślę że jakieś 3 złote razem z kopertą) + £6 podzielone przez ilość zamawiających. W Polsce będę od 30.04 do 5.05 i w tych dniach rozesłał bym zamówienia. Będzie można odebrać osobiście w Koszalinie albo Białogardzie.

Tak jak pisałem zamawiał będę na początku kwietnia, więc przyjmijmy że zbieram chętnych do 5.04 a pieniądze chciałbym dostać do 10.04. Może się też okazać że towar będzie niedostępny w tym czasie albo że będzie mniej niż potrzeba. Oczywiście zwrócę wtedy co do grosza. A jeśli będzie mniej niż potrzeba to zadecyduje kolejność zgłaszania. Myślę że dostatecznie opisałem cały proces. Jakby co to pytajcie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć

To ja pytałem się o te suchary. Często warze w różnych nieprzewidzianych terminach i zazwyczaj nie mogę skorzystać z drożdży płynnych, gdyż one wymagają wykonania starteru, bazuję na suchych drożdżach a następnie na gęstwie z nich.  W weekend będę robił neipa na Windsorach od tego samego producentach, także jak te "New Englandy" już dotrą to zrobię podobną warkę i je porównam.

 

Jakby co to piszę się na próbę, na jedną 25 gramową paczkę.

 

edyta:

W sobotę, przedwczoraj, robiłem warkę neipa na windsorach. Nie znam tych drożdży to dałem 3 saszetki (33 g) na 58 litrów brzeczki 16 blg.

Dzisiaj rano otworzyłem lodówkę (nastawiona na 16 stopni), buchnęło niesamowicie cytrusowymi estrami, ale rzeczywiście są chyba niesamowicie niskoflokujące, potrafią się nawet wspinać: 

https://photos.app.goo.gl/86MD6sZZMxGHASKq9

"New Englandy", wg amerykańskich komentarzy, są jeszcze bardziej estrowe niż "Windsory", ma nadzieję że będę miął okazje je porównać.

Edited by Bellon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.