Skocz do zawartości

Koźlak wędzony / Rauchbock


beniamin76

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiałem się nad wpisem w zakładce "Co mogę zrobić z tych składników" ale kupuje składniki więc poruszę temat w recepturach 

Koźlak wędzony / Rauchbock 

16 BLG     30 IBU      44 EBC    (22L)-po gotowaniu 

3kg  Słód WĘDZONY Bukiem

2kg Monachijski ciemny

0,15 kg  karmelowy 300

0,7 kg  Red Ale

0,1 kg Barwiący obłuszczony 

słody z wiking malt (wynika to z darmowego transportu) 

 

Proszę o sugestie czy taki zasyp jest prawidłowy , mam za sobą jedynie 11 warek , z czego większość to IPA APA AIPA PIPA ( nie używałem jeszcze słodów specjalnych)

co do chmieli polskie Ilunga /Marynka (poza nimi mam same amerykańce ) 

 

Recepturę dziś zmieniłem podbijając red ale (melanoidynowy) redukując karmelowy i dodając 0,1 Barwiący  ( wynikało to z tego że tworząc American Amber Ale  miałem zbliżone zasypy i kolory ) 

Poproszę doświadczonych kolegów o uwagi  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, beniamin76 napisał:

Poproszę doświadczonych kolegów o uwagi  

Korzystaj z tego co na forum już jest. Tzn. są tematy o wędzonych koźlakach (np. taki staroć) a ten dział jest przeznaczony na sprawdzone receptury - nie na sprawdzanie receptur.

A merytorycznie i własnego doświadczenia powiem tak: wyrzuć melanoidynowy i barwiący w cholerę, pomyśl nad zwiększeniem udziału karmelowego (200 - 250 g), gotuj 1,5-2 h.

Jak zacierasz? Dekokcja jest tu dobrym rozwiązaniem - nie niezbędna, ale pomaga w zrobieniu dobrego piwa. Jakie drożdże? No i samo wędzenie - Viking nie jest znany z intensywności. Ja jestem z partii Steinbach or muerte w tym temacie. Rzuć okiem na mój duży i mały zasyp w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem , akurat twój wpis mówi o koźlaku , czytałem wcześniej ale odpuściłem bo o innych stylach  tudzież śliwce było pisane na początku .

Po krótkiej analizie  rzeczywiście to miejsce nie jest dobre na dywagacje na temat stylu tylko powinien być tu umieszczony sprawdzony przepis . 

nie wiem jak usunąć temat ale  jak jesteś moderatorem to można go skasować . 

co do mojego pomysłu sugerowałem się http://kompendiumpiwa.pl/wedzony-kozlak-rauchbock/

Dekokcja odpada , przeniosłem mikrobrowar do piwnicy kumpla brak na razie warunków , co do zacierania 62st 20` 69st 40-60` 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.