Jump to content

chłodnica


gobilab
 Share

Recommended Posts

Koledzy mam pytanie zamierzam kupić chłodnicę zanurzeniową do brzeczki ,finansowo w moim zakresie jest chłodnica z Browamatora Inox-215 lub z homebeer.pl chłodnica Silver.Czy mógłby ktoś doradzić którą wybrać .Pieniądze w sumie podobne,więc jestem ciekaw opinii i poprosił bym o doradzenie

Link to comment
Share on other sites

@gobilab zainteresuj się tym wątkiem:

 

Wcześniej miałem bardzo podobną do tej Inox-215. Teraz mam z rurki karbowanej. Swoją zamawiałem z https://www.karbowane.pl/dowolna-chlodnica-p-67.html. Cenowo wychodzi korzystniej ta z wątku forumowego, który wkleiłem. Chłodnica z rurki karbowanej chłodzi zdecydowanie szybciej, przy takiej samej długości rurki, zużywa też mniej wody. Ma po prostu większą powierzchnię wymiany. Bardzo dobrze myje się ją w zmywarce. Na minus, jest lekka i bez wody wewnątrz pływa po powierzchni. Jak nie ma wody w środku to można zblokować ją łygą. Można też nalać wody, wtedy taką chłodnicę wkładaj już podłączoną zarówno do źródła wody (zakręconego by nie było niedomówień) jak i odpływu, bo gorąca brzeczka szybko podgrzeje Ci wnętrze i trochę wody wychlapie. Mało to przyjemne być pochlapanym gorącą wodą.

Edited by DanielN
Link to comment
Share on other sites

Posiadam już ok. 3 lat model silver z homebeer, aktualnie nie używam bo mam przeciwbieżną jednak jeśli szukasz czegoś do 200zł to chłodnica godna polecenia. Czas chłodzenia 20l brzeczki to średnio 15-20min w  zależności od tego jak zimną wodę zadamy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.