Skocz do zawartości

chłodziarka klarstein na kegerator


grizzly

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przerobić chłodziarkę termoelektryczną :-taki model  https://allegro.pl/oferta/chlodziarka-do-wina-serow-lodowka-52l-klarstein-7803692938

na minikegerator. Zależy mi na bardzo kompaktowej /mobilnej wersji stąd takie małe rozmiary chłodziarki (keg 6/9litr, butla soda stream, mały reduktor z aliexpres).

Pytanie dotyczy samej chłodziarki. Czy ktoś próbował kiedyś może wiercić w takiego typu chłodziarce w górnej ściance ?

Może jest na forum jakaś osoba , która zna mniej więcej budowę takiego urządzenia? Czy w górnej ścince nie wwiercę się przypadkiem w jakieś kable/inne elementy  związane z układem chłodzenia ?

Chciałbym wiercić w osi górnej ścianki/panelu na długości ok 1/3 panelu licząc od tyłu chłodziarki.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Wolałbym uniknąć inwestycji w urządzenie, które zepsuję w kilka minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grizzly

Spróbuj napisać do producenta czyli Klerstein, może powiedzą Ci jak są rozmieszczone przewody chłodnicze.

Ja osobiście nie wybrałbym przeszklonej lodówki, miałem taką (teraz służy do fermentacji) i jest bardzo ciężka do jakichkolwiek modyfikacji, musiałem mieć kran w lodówce na wężu.

Jeżeli chcesz kompaktowej lodówki to albo taka hotelowa i kran w drzwiach, albo zamrażarka szufladowa o małych rozmiarach i tak samo kran w drzwiach. Moim zdaniem takie opcje dają więcej możliwości modyfikacji pod piwowarstwo domowe i kegeratory.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Może faktycznie spróbuję do producenta choć spodziewam się raczej sztampowej odpowiedzi po 3 tygodniach ,że jak przewiercę to stracę gwarancję lub coś w tym stylu..

Jeśli chodzi o te hotelowe to przeglądałem kilka i często nie są wewnątrz wystarczająco głębokie a jak już są to przeważnie są ogólnie już duże i ciężkie. Ta z linka ma kilkanaście kg więc mogłaby być łatwo  przenoszona a podświetlenie mogłoby dawać ciekawy efekt wizualny...Jeśli chodzi o wiercenie w górze to powód jest taki,  że  mam już z aliexpress niewielką kolumnę , którą chciałem zamontować.

Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.