Skocz do zawartości

Beersel Brettanomyces Blend THE YEAST BAY


leonzn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje uwarzyć na Beersel Brettanomyces Blend THE YEAST BAY brett IPA . Jest to moje 1 piwo na brett i mam kilka pytań na które nie znalazłem do tej pory odpowiedzi:


1. czy zbiera sie gęstwę z blendow
2. czy jesli dam je na druga fermentacje zeby uzyskać lepszy efekt funky to moge wtedy zebrać gęstwę (zostanie część drożdży z pierwszej fermentacji)?
3. jak przechowywać gestwe?
4. jaki jest czas przechowywania gestwy ?

5. wg producenta odferentowanie jest na poziomie do 85% czy w związku z tym na drugiej fermentacji dojedzą mi wszystko do np 0,5 blg czy 85% z tego co zostanie?

6. jak długo trzymać je na fermentacji 100% brett - do ilu blg moga mi zejsc?

 

Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brettach jestem początkujący, ale według mojej wiedzy.

 

1. tak 2. tak 3. np. w słoiku w temp. pokojowej i dokarmiać raz w miesiącu odrobiną brzeczki 4. raczej wiele miesiący 5. i 6. schodzą często niżej niż deklaruje producent

 

Jak się pomyliłem można poprawić, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leonzn napisał:

1. czy zbiera sie gęstwę z blendow
2. czy jesli dam je na druga fermentacje zeby uzyskać lepszy efekt funky to moge wtedy zebrać gęstwę (zostanie część drożdży z pierwszej fermentacji)?
3. jak przechowywać gestwe?
4. jaki jest czas przechowywania gestwy ?

5. wg producenta odferentowanie jest na poziomie do 85% czy w związku z tym na drugiej fermentacji dojedzą mi wszystko do np 0,5 blg czy 85% z tego co zostanie?

6. jak długo trzymać je na fermentacji 100% brett - do ilu blg moga mi zejsc?

 

1. Tak

2. Tak

3. Normalnie, jak zwykłą

4. Można teoretycznie długo ale Bretty to jednak też drożdże i jak będą w słabej kondycji to może sama fermentacja się ślimaczyć i większe ryzyko wad (albo ogólnie nieprzyjemnego profilu dzikiego, o co w dzikich nietrudno)

5. To chyba odnosi się do fermentacji 100% Brett, ogólnie licz się z FG koło 0°Blg

5. Jak w normalnej fermentacji - aż skończą fermentować (z mojego doświadczenia 100% Brett to od powiedzmy 6-8 tygodni do 6-9 miesięcy)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.