Skocz do zawartości

Słody specjalistyczne - "steeping"


alkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z braku sprzętu nie mam na razie możliwości przejscia na 100% ziarno, a zatem kombinuję z jasnym ekstraktem i herbatkami ze słodów specjalistycznych.

 

Wyszukałem taką tabelkę: http://www.howtobrew.com/section2/chapter12-4-1.html

 

Wynika z niej, że ekstraktywność np. Special B wynosi 1.027 przy pełnym zacierze, natomiast tylko 1.016 przy "namaczaniu", bez udziału enzymów.

 

Pytania brzmią:

 

1. Czy dotyczy to jedynie ilosci fermentowalnych cukrów w roztworze, czy tez ilości smaku/zapachu/koloru?

 

2. Czy muszę zatem +/- podwajać ilość Special B przy zamienianiu receptury "all-grain" na "extract", aby utrzymać smakowo/zapachowy charakter?

 

3. Co z niefermentowalnymi cukrami, wnoszącymi słodycz do piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy muszę zatem +/- podwajać ilość Special B przy zamienianiu receptury "all-grain" na "extract", aby utrzymać smakowo/zapachowy charakter?

Raczej nie, z tego co przeglądam receptury w wersji extract i all grain ilość ziarna specjalnego jest zawsze ta sama, zmienia się tylko baza. Na początek najlepiej weź jakąś sprawdzoną recepturę extract, jaki styl chcesz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodziutkie, skomplikowane smakowo Northern English Brown Ale. Tak mi sie uwidziało (na 21L):

 

 

 

Original Gravity: 1.051 (1,040 - 1,052)

Terminal Gravity: 1.013 (1,008 - 1,013)

Color: 21.98 (12,0 - 22,0)

Alcohol: 5.02% (4,2% - 5,4%)

Bitterness: 26.7 (20,0 - 30,0)

 

3750 g Pilsen Malt

750 g Crystal Malt 60°L

250 g Special B - Caramel malt

125 g Melanoidin Malt

125 g English Chocolate Malt

40 g Goldings (5,0%) - added during boil, boiled 60 min

10 g Goldings (5,0%) - added during boil, boiled 15 min

1 ea Fermentis S-04 Safale S-04

 

 

Następnie chcę zastąpić Pilsen Malt suchym jasnym ekstraktem w ilości 2250g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 g Crystal Malt 60°L

250 g Special B - Caramel malt

125 g Melanoidin Malt

125 g English Chocolate Malt

Łącznie 1,25kg słodów specjalnych? Sporo. W czym to chcesz namaczać? Ja kiedyś próbowałem w ten sposób zrobić piwo używając niecałe 0,4kg słodów specjalnych w woreczku muślinowym i to już mi się wydało dużo, a tu będziesz miał 3x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, mysle zeby filtrowac przez "ponczoche" przy przelewaniu - domyslam sie ze moj duzy worek tez nie bedzie dosc szczelny. Albo zszyje bawelniana koszulke... :-)

 

 

Aha, dlaczego nie wolno wyciskac?

Edytowane przez alkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alkos,

 

wyciskanie wyciska taniny, garbniki i inne niedobre rzeczy;-)

 

Jak masz więcej wiader, to poświęć jedno, i zrób filtrator, z wężyka WC - to Ci sie przyda jak już zaczniesz pełne zacieranie. A na razie to do filtracji mógłbyś nawet mniejsze niż filtrator wiadro poświęcić. Kilogram zasypu to bedzie ze 2 l objetościowo, z wodą z 5 l. Faktycznie może pończocha?

 

Przy okazji - tu moge sie mylić, ale mnie tak na oko wychodzi, że skoro 3,7kg pilsen - to suchego prawie 3 powinno być, lub trochę więcej LME - płynnego.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciskanie wyciska taniny, garbniki i inne niedobre rzeczy;-)

Ok, paniał :-)

 

Jak masz więcej wiader, to poświęć jedno, i zrób filtrator, z wężyka WC - to Ci sie przyda jak już zaczniesz pełne zacieranie. A na razie to do filtracji mógłbyś nawet mniejsze niż filtrator wiadro poświęcić. Kilogram zasypu to bedzie ze 2 l objetościowo, z wodą z 5 l. Faktycznie może pończocha?

No właśnie nie mam jeszcze. Chyba się szarpnę na małą lodówkę turystyczną... Problem tylko w tym, że nie mam w czym tego potem gotować. Kombinuję w głowie z wiadrem fermentacyjnym z dołączonymi grzałkami (sprzedają toto koło mnie), systemem BIAB (brew in a bag - popularne na zachodzie:w skrócie wieeelka pończocha ;-) ) i fermentacją w tym samym pojemniku. Ale to kiedyś :-)

 

Przy okazji - tu moge sie mylić, ale mnie tak na oko wychodzi, że skoro 3,7kg pilsen - to suchego prawie 3 powinno być, lub trochę więcej LME - płynnego.

Mi BeerTools wyliczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja naprędce te wyniki promashem podliczalem - słabo go znam, a akurat beersmitha nie mam przy sobie. Ale z 3 kg LME wychodziło ok. 20l - byłaby aż taka różnica do DME?

Bo z podanych prze ciebie ilości słodów - to faktycznie wyszłoby około 20-22l - 12°Blg

 

Liczę znów promashem

Wychodzi mi 2,7kg DME Muntonsa, dla 20,9l, i 1,050 SG - ale to samego suchego, bez dodatków pozostałych. To chyba faktycznie mniej musisz wziąć.

 

Albo dowieziesz sobie gar z Olkusza, 40l - albo kombinuj z kegiem, choć to cholerstwo ciężkie na kuchenki jest.

 

Ja zaczynałem od Olkusza 30l - ale mi szybko umarł. Ten na normalnej kuchence dawał radę - i ustać, i się zagotować.

 

Niestety jakoś z czasem chce się coraz większy i wiecej sprzętu posiadać;-)

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem tą recepturę na ProMash i wyszło mi że receptura się sprawdza, i że możesz zastąpić 3.75 słodu pilsner z 2.25 kg DME. Mógłbyś też, dla zaoszczędzenia pieniędzy, użyć 2 puszki LME, np. Coopers LME: http://www.homebrewing.pl/ekstrakt-slodowy-coopers-bursztynowy-15kg-p-122.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki scooby, ale mam juz w szafie parenascie kilo DME light i wheat :-)

 

wsaczuk, flood - mysle o czyms takim: http://www.leylandhomebrew.com/item591.htm

 

czyli kadz zacierna (wewnetrzne wiaderko z dziurkami w dnie jak rozumiem, do tego termostat) i bojler w jednym.

 

keg odpada, bo mam elektryczna kuchenke, poza tym 50kg urwie mi plyte ;-)

Edytowane przez alkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.