Skocz do zawartości

American Amber Ale [Chmielenie]


Hiinder

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę planuję pierwsze warzenie z zacieraniem, na podstawie gotowego zestawu surowców [13 BLG, 34 IBU]

W instrukcji zaproponowano chmielenie:

60' - 20g Warrior

0' - 20 g Wakatu

Cicha - 30g Wakatu

 

Zastanawiam się, czy nie dorzucić do tego 15-20g Simcoe na chłodzenie (80 stopni) oraz 30g Simcoe na cichą. Proszę o poradę, czy ma to sens :) Czy nie za bardzo kombinuję?

Czy w ten sposób nie "zabiję" aromatu Wakatu?

 

W dotychczasowych warkach z brewkitów, które sam dochmielałem, miałem problem z uzyskaniem intensywnego aromatu. ( ostatnio na 20l APy, na 4 dni cichej trafiło 50g zeusa + 50g Citry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hiinder napisał:

W sobotę planuję pierwsze warzenie z zacieraniem, na podstawie gotowego zestawu surowców [13 BLG, 34 IBU]

W instrukcji zaproponowano chmielenie:

60' - 20g Warrior

0' - 20 g Wakatu

Cicha - 30g Wakatu

 

Zastanawiam się, czy nie dorzucić do tego 15-20g Simcoe na chłodzenie (80 stopni) oraz 30g Simcoe na cichą. Proszę o poradę, czy ma to sens :) Czy nie za bardzo kombinuję?

Czy w ten sposób nie "zabiję" aromatu Wakatu?

 

W dotychczasowych warkach z brewkitów, które sam dochmielałem, miałem problem z uzyskaniem intensywnego aromatu. ( ostatnio na 20l APy, na 4 dni cichej trafiło 50g zeusa + 50g Citry)

 

Simcoe przykryje zapach tego nowozelandzkiego wynalazku, to bardzo intensywny chmiel. Mieszałbym go w proporcjach, np 1:3 (Simcoe:Wakatu), albo podzielił - Wakatu na whirlpool, Simcoe na aromat. 

 

16 godzin temu, SynMojegoStarego napisał:

Poczytaj cokolwiek na temat chmielenia w procesie warzenia i chmielenia na zimno.

 

xDDDDDD Temat wielokrotnie poruszany, zamykam, pozdrawiam moderator Pszemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.