Skocz do zawartości

jak umyć i czym keg 50L?


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

zamierzam przerzucić się na kegi z butelkowania i zastanawiam się jak umyć

dokładnie takiego kega jak na załączonym obrazku bo ten otwór trochę mały się wydaje a jeśli

kupuje keg i jakiś grzyb jest na dnie np to jak to wyczyścić dokładnie żeby nie było infekcji?

 

 

din50_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jankasper napisał:

Musisz szybko spożyć 50l jednego piwa. 

W dodatku transport i wyszynk jest o wiele bardziej skomplikowany. 

 

Dokładnie. I tak po kilku partiach może się okazać że najlepsza jest opcja kega 11 l pomimo jednej z większych cen litra/zł.

Przynajmniej u mnie tak było. Zaczynałem od Cornelius 19l, teraz chętniej używam 11. To pojemność w sam raz na weekendowe piwkowanie.

Duże Corneliusy są u mnie na grube imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ChmielowyAli napisał:

 

Dokładnie. I tak po kilku partiach może się okazać że najlepsza jest opcja kega 11 l pomimo jednej z większych cen litra/zł.

Przynajmniej u mnie tak było. Zaczynałem od Cornelius 19l, teraz chętniej używam 11. To pojemność w sam raz na weekendowe piwkowanie.

Duże Corneliusy są u mnie na grube imprezy.

 

to znaczy że jeśli juz się z niego troche upije to piwo może wytrzymać w dobrej jakości tylko 3 dni?

Edytowane przez mariuszprzemyslawpancer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mariuszprzemyslawpancer said:

 

to znaczy że jeśli juz się z niego troche upije to piwo może wytrzymać w dobrej jakości tylko 3 dni?

W dobrej jakości to i do 3 miesięcy. Zależy jak dopompujesz co2 i ile piwa ubędzie. Piwo generalnie, nawet pod ciśnieniem, wietrzeje. Nie jest zepsute, ale też coraz mniej pijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kegów 50l tylko że w otulinie, które można łatwiej transportować i nie rysują powierzchni :) 

Wg mnie psucie się piwa w dużych kegach to mit. Kiedyś jak zamiast co2 pompowali powietrze do wyszynku to piwo 

nie śmiało stać dłużej niż 3 dni a i o odolejaczach nikt nie słyszał, to te ostatnie piwa z kega to musiała być niezła ambrozja :D  

 Piwo po prostu z czasem traci aromaty, smak staje się bardziej wytrawny.

Odnośnie czyszczenie to zawsze zalewam kilkoma litrami wody z sodą, płucze kilka razy i gotowe.

Zakażenia piwa w kegu jeszcze nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam kegów 50l tylko że w otulinie, które można łatwiej transportować i nie rysują powierzchni  

Wg mnie psucie się piwa w dużych kegach to mit. Kiedyś jak zamiast co2 pompowali powietrze do wyszynku to piwo 

nie śmiało stać dłużej niż 3 dni a i o odolejaczach nikt nie słyszał, to te ostatnie piwa z kega to musiała być niezła ambrozja   

 Piwo po prostu z czasem traci aromaty, smak staje się bardziej wytrawny.

Odnośnie czyszczenie to zawsze zalewam kilkoma litrami wody z sodą, płucze kilka razy i gotowe.

Zakażenia piwa w kegu jeszcze nie uświadczyłem.

 

A jak dlugo w 50l wytrzymuje piwo z dobrym aromatem i smakiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie zależy od piwa.  Ostatnie piwo licząc z nagazowaniem było w kegu ponad 2 miesiące i dopiero pod koniec tego okresu 

mi się zaczęło podobać. Goryczka się ułożyła aromaty co prawda trochę spadły ale sumarycznie to było wtedy najlepsze.

Spotkałem się też z opinią, że dla piwa korzystniejsze jest magazynowanie/dojrzewanie w większych objętościach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.