Skocz do zawartości

Grupy na FB?


mich321

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mich321 napisał:

hej,

istnieją jakieś grupy na FB o tej tematyce, czyli piwo domowe, czy jeszcze nikt nie stworzył? Jak dla mnie prościej byłoby pytać sie na FB, co myslicie?

 

Jewarzka - powiedziałbym że grupa zrzeszająca bardziej zaawansowanych piwowarów, dużo naprawdę ciekawych i merytorycznych tematów przeplatanych śmieszkizmem i specyficznym poczuciem humoru, trzeba się przyzwyczaić :), zdecydowanie polecam ją w stosunku do Homebrewing, który niestety wygląda trochę jak grupy winiarsko - nalewkowe, codziennie te same pytania o pierdoły + kilku buców którzy bawią się w policję piwowarską (notabene sami często wciskają innym taką ciemnotę że szkoda gadać) i jadą po mniej doświadczonych piwowarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majlosz napisał:

 

Jewarzka - powiedziałbym że grupa zrzeszająca bardziej zaawansowanych piwowarów, dużo naprawdę ciekawych i merytorycznych tematów przeplatanych śmieszkizmem i specyficznym poczuciem humoru, trzeba się przyzwyczaić :), zdecydowanie polecam ją w stosunku do Homebrewing, który niestety wygląda trochę jak grupy winiarsko - nalewkowe, codziennie te same pytania o pierdoły + kilku buców którzy bawią się w policję piwowarską (notabene sami często wciskają innym taką ciemnotę że szkoda gadać) i jadą po mniej doświadczonych piwowarach

 

Oho używanie języka rynsztokowego teraz nazywa się  "śmieszkizmem i specyficznym poczuciem humoru". Sory ale jewarzywka jak i cała jepiwka to poziom dna i mułu z ich żartami z gimbazy, z której niejeden pomimo 30 na karku tam nie wyrósł. Porady jakie tam ludzie czasem udzielają są życzeniowe i wyssane z palca. Już wole HB choć to prawda co piszesz niektórzy kijki z tyłka powinni wyjąć. A co do tych samych problemów to i na Jewarzywce jeden temat potrafi się przewijać co tydzień, fajnie to widać zwłaszcza jak jest moda na coś np. piwo z dodatkiem prażonych wiórków kokosowych to pojawiło się w 2 tygodnie z 15 tematów o tym. Nie ma idealnych grup i każdy niestety musi szukać pod siebie ja polecam szukać grup lokalnych, często tam dostaniesz bardziej rzeczową odpowiedź bo się wszyscy w miarę znają i nie będą gadać głupot żeby nie wyjść na durnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Undeath napisał:

 

Oho używanie języka rynsztokowego teraz nazywa się  "śmieszkizmem i specyficznym poczuciem humoru". Sory ale jewarzywka jak i cała jepiwka to poziom dna i mułu z ich żartami z gimbazy, z której niejeden pomimo 30 na karku tam nie wyrósł. 

 

Nie przesadzaj, owszem poziom jepiwki  mimo ostatnich prób ratowania jest niski to jednak jewarzka jest poziom albo i dwa wyżej nad hb, "gimbaza" ostatnio jest tam mniej aktywna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, majlosz napisał:

 

Nie przesadzaj, owszem poziom jepiwki  mimo ostatnich prób ratowania jest niski to jednak jewarzka jest poziom albo i dwa wyżej nad hb, "gimbaza" ostatnio jest tam mniej aktywna ;)

To widocznie mamy inną tolerancję, ja na jewarzce wytrzymałem 15 minut. Tego się nie da czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop, ale co wy macie do Jepiwki? Jestem tam i ostatnio nic złego się tam nie dzieje o.O No jedynie szkalują rockmilla i dr brew, ale to też trochę na własne życzenie ;) Plus na jepiwce są ludzie z innych browarów rzemieślniczych :D Natomiast homebrewing jest spoko wg mnie, tylko sztywno trochę :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, NicksNac napisał:

Mały offtop, ale co wy macie do Jepiwki? Jestem tam i ostatnio nic złego się tam nie dzieje o.O No jedynie szkalują rockmilla i dr brew, ale to też trochę na własne życzenie ;) Plus na jepiwce są ludzie z innych browarów rzemieślniczych :D Natomiast homebrewing jest spoko wg mnie, tylko sztywno trochę :/ 

 

Ciężko przeczytać poprzednie posty? Okej napiszę jeszcze raz. Zacząłbym od założyciela jepiwki ale zaraz tu przyleci i znowu zacznie się gównoburza z której nic nie wyniknie, a on będzie się jarał jakiej to super grupy nie stworzył. Więc zacznę od grup uprzywilejowanych osób - niektórym osobom tam można więcej pomimo jednego regulaminu. Nie ma równości wśród członków, za wypowiedź niezgodną z przyjętą linią grupy bądź bezsensowne przekleństwa/obrażanie osób nowy dostaje bana, stary wyżeracz zazwyczaj nic,  ew. upomnienie, a potem koleszkowie na PW go w plecki klepią. Przejdziemy do poziomu wypowiedzi, który tam jest tragiczny, króluje język rynsztokowy oraz często brak ładu i składu w wypowiedziach. Czasem ciężko się domyśleć co konkretna osoba chciała napisać, a część postów to śmieci, w których ludzie chcą się lansować w jakim celu nie wiem bo mi nie imponują niczym, bo nie przekazują żadnej treści ani informacji. Pisanie ogólnikami, urywanie wypowiedzi, obrażanie się lub nieodpowiadanie na posty i spychologia to norma. Kolejna rzecz - zdebilenie ludzi przez poniekąd anonimowość plus fake konta, których jest tam pełno. Pomniejsze rzeczy -taktyczne kropki zamiast przycisk obserwuj, wyszukiwanie tylko i wyłącznie afer i żywienie się nimi, "szkalowanie" niektórych browarów, a innych stawianie jako persona non grata. Od czasu do czasu trafia się tam też coś sensownego, ale ja dziękuje znajdę sobie sam daną informacje jak będę potrzebował. Pomimo "ludzi z browarów rzemieślniczych" i z branży, którzy tam są i jeśli temat ich nie dotyczy milczą to poziom i tak tej grupy jest słaby.  Pewnie znalazłoby się więcej powodów ale nie chce mi się ich szukać i to co wyżej wymieniłem wystarczy dla mnie by tam się nie zapisywać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Undeath napisał:

 

Ciężko przeczytać poprzednie posty? Okej napiszę jeszcze raz. Zacząłbym od założyciela jepiwki ale zaraz tu przyleci i znowu zacznie się gównoburza z której nic nie wyniknie, a on będzie się jarał jakiej to super grupy nie stworzył. Więc zacznę od grup uprzywilejowanych osób - niektórym osobom tam można więcej pomimo jednego regulaminu. Nie ma równości wśród członków, za wypowiedź niezgodną z przyjętą linią grupy bądź bezsensowne przekleństwa/obrażanie osób nowy dostaje bana, stary wyżeracz zazwyczaj nic,  ew. upomnienie, a potem koleszkowie na PW go w plecki klepią. Przejdziemy do poziomu wypowiedzi, który tam jest tragiczny, króluje język rynsztokowy oraz często brak ładu i składu w wypowiedziach. Czasem ciężko się domyśleć co konkretna osoba chciała napisać, a część postów to śmieci, w których ludzie chcą się lansować w jakim celu nie wiem bo mi nie imponują niczym, bo nie przekazują żadnej treści ani informacji. Pisanie ogólnikami, urywanie wypowiedzi, obrażanie się lub nieodpowiadanie na posty i spychologia to norma. Kolejna rzecz - zdebilenie ludzi przez poniekąd anonimowość plus fake konta, których jest tam pełno. Pomniejsze rzeczy -taktyczne kropki zamiast przycisk obserwuj, wyszukiwanie tylko i wyłącznie afer i żywienie się nimi, "szkalowanie" niektórych browarów, a innych stawianie jako persona non grata. Od czasu do czasu trafia się tam też coś sensownego, ale ja dziękuje znajdę sobie sam daną informacje jak będę potrzebował. Pomimo "ludzi z browarów rzemieślniczych" i z branży, którzy tam są i jeśli temat ich nie dotyczy milczą to poziom i tak tej grupy jest słaby.  Pewnie znalazłoby się więcej powodów ale nie chce mi się ich szukać i to co wyżej wymieniłem wystarczy dla mnie by tam się nie zapisywać ponownie.

Myślałem, że to ze mną coś nie halo, za stary jestem czy jaki czort. Wypisałem się, bo oczy bolały, szkoda życia na przejmowanie się głupotami.

Denerwowały też ciągłe dzwoneczki czy tam powiadomienia, że coś nowego, sprawdzasz i kaszanka. Wolę jednak forum. Wejdę raz na jakiś czas. Widać co przeczytałem, zadałem pytanie to miałem odpowiedź. Forum nie odrywa od roboty jak FB. I ludzie jakoś milsi i pomocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NicksNac napisał:

Mały offtop, ale co wy macie do Jepiwki? Jestem tam i ostatnio nic złego się tam nie dzieje o.O No jedynie szkalują rockmilla i dr brew, ale to też trochę na własne życzenie ;) Plus na jepiwce są ludzie z innych browarów rzemieślniczych :D Natomiast homebrewing jest spoko wg mnie, tylko sztywno trochę :/ 

Ja po przecztaniu regulaminu jepiwki zrezygnowalem. 

Poczulem jak by ktos obrazal moja inteligencje i szeroko pojmowane norme kulturowe jednoczesnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lasek napisał:

Ja po przecztaniu regulaminu jepiwki zrezygnowalem. 

Poczulem jak by ktos obrazal moja inteligencje i szeroko pojmowane norme kulturowe jednoczesnie. 

 

Problem w tym że tak wygląda regulamin 90% grup na fejsbukach. Nie będę nikogo przekonywał o tym że jepiwka jest spoko, każdy ma swój pogląd na tę grupę ;) Ja tam nic złego w tej grupie nie widzę, może byliście na niej dużo wcześniej niż ja i coś było nie tak i stąd takie podejście. A to że forum jest o wiele lepsze to akurat nic dziwnego i ciężko z tym polemizować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, NicksNac napisał:

Problem w tym że tak wygląda regulamin 90% grup na fejsbukach. Nie będę nikogo przekonywał o tym że jepiwka jest spoko, każdy ma swój pogląd na tę grupę ;) Ja tam nic złego w tej grupie nie widzę, może byliście na niej dużo wcześniej niż ja i coś było nie tak i stąd takie podejście. A to że forum jest o wiele lepsze to akurat nic dziwnego i ciężko z tym polemizować ;) 

90% grup na fejsie ma w regulaminie zaznaczone ze jest ban za obrazanie papieza, ale konkretnie Jana Pawla II? 

Dobrze ze uzywam fejsa tylko do komunikacji z znajomymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lasek napisał:

90% grup na fejsie ma w regulaminie zaznaczone ze jest ban za obrazanie papieza, ale konkretnie Jana Pawla II? 

Dobrze ze uzywam fejsa tylko do komunikacji z znajomymi. 

Przecież ten punkt jest po to żeby nie zaśmiecać grupy stosunkowo idiotycznymi memami związanymi z JP2GMD, stąd wskazanie akurat "naszego" papieża ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopując stary temat - jakże ja się cieszę, że ktoś podziela moje odczucia. Myślałem, że tylko ja tak odbieram jepiwke. Zawsze ceniłem "nasze" środowisko za poziom merytoryczny, za szczerą chęć pomocy, za to, że nawet na najgłupsze i milion razy wałkowane pytanie da się spokojnie i rzeczowo odpowiedzieć. Można nawet powiedzieć, że to też miało spory wpływ na fakt, że świat homebrewingu tak mocno mnie wciągnął. Nie jestem szczególnie aktywnym uzytkownikiem, albo wręcz mało aktywnym, ale na tym czy innym forum, pod tym czy innym nickiem w miarę regularnie od 2011-2012, jakoś tak. I zawsze to właśnie ten szczególny jakże mi bliski klimat najbardziej ceniłem. Później odkryłem jepiwke, heheszki, grupki, obśmiewanki, towarzystwa, dostałem pierwszego bana, bo nie spodobało mi się coś burackiego. Uczciwie przyznam, że myslalem, że to świat i nasze srodowisko tak się zmienily. Nawet się z tym pogodziłem, myślałem, że kraft stał się tak popularny, że po prostu musiało dojść do takiego obniżenia poziomu. Okazało się, że jepiwka to po prostu wieczna gimbaza.  Jakże mi z tym nie po drodze.

Edytowane przez Samson_Miodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.