Skocz do zawartości

pierwszy brew-kit


eree

Rekomendowane odpowiedzi

Jak po temacie można się domyślić jestem początkujący i chcę zacząć od brew-kita. Cały sprzęt już mam, dość dużo poczytałem na forum ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, czy jak już wszystko zrobię tj. do fermentatora dodam brew-kita, ekstrakt słodowy a później drożdże to fermentator mam szczelnie przykryć czy zostawić otwarty czy jak na wiki piszę lekko przykryć. Bo coś tu mi nie pasuje gdzieś przeczytałem szczelnie przykryć ale to chyba wybuchnie :P Proszę o radę bo jutro warzę pierwsze :beer:

 

błąd poprawiony ważę - warzę już nie zapomnę :/

Edytowane przez eree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po temacie można się domyślić jestem początkujący i chcę zacząć od brew-kita. Cały sprzęt już mam, dość dużo poczytałem na forum ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, czy jak już wszystko zrobię tj. do fermentatora dodam brew-kita, ekstrakt słodowy a później drożdże to fermentator mam szczelnie przykryć czy zostawić otwarty czy jak na wiki piszę lekko przykryć. Bo coś tu mi nie pasuje gdzieś przeczytałem szczelnie przykryć ale to chyba wybuchnie :P Proszę o radę bo jutro ważę pierwsze :beer:

Zalecenie nr 1 - trochę poczytaj to dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o WARZENIU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Nurtuje mnie jeszcze jedno czy jak minie fermentacja burzliwa, to po 7 dniach mogę część piwa przelać do 5l beczułki z pompką co2 i sztucznie je nagazować czy będzie dobre czy jednak poczekać z leżakowaniem i pomęczyć się a nie stracić 5l piwa ? Będzie jakaś różnica w smaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.