Skocz do zawartości

Co myślicie o takim New England?


Seikcoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz NEIPA to musisz na pewno zmienić drożdże i sposób chmielenia.

Fm55 lub coś od Weyst. Chmielenie raczej omiń gotowanie i koniecznie coś na fermentację burzliwą. To takie podstawowe kroki przy New England IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, maciek1221 napisał:

Jeżeli chcesz NEIPA to musisz na pewno zmienić drożdże i sposób chmielenia.

Fm55 lub coś od Weyst. Chmielenie raczej omiń gotowanie i koniecznie coś na fermentację burzliwą. To takie podstawowe kroki przy New England IPA.

Robiłeś na US-05 czy tylko powtarzanie opinii?

 

Rola drożdży w tym stylu została bardzo mocno wypromowana, a jest drugorzędna. Na wszystkich neutralnych drożdżach górnej fermentacji można zrobić dobre NEIPA, bo dużo większe znaczenie ma chmielenie, zasyp i woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maciek1221 napisał:

Jeżeli chcesz NEIPA to musisz na pewno zmienić drożdże i sposób chmielenia.

Fm55 lub coś od Weyst. Chmielenie raczej omiń gotowanie i koniecznie coś na fermentację burzliwą. To takie podstawowe kroki przy New England IPA.

 

Z FM polecam FM10 O czym szumią wierzby (wyszły bardzo przyjemnie estrowe),

a z WLP bardzo polecam WLP023 Burton Ale (bardzo dobrze zbalansowane, jabłko, gruszka, czerwone pestkowce, rewelacja).

 

Z płynnych w NE IPA testowałem również FM55 Zielone wzgórze ale wyszły bardzo kiepsko (ktoś pisał że bananowe, nie uwierzyłem i sprawdziłem, no i faktycznie estry wchodzą bardziej w banany).

Edytowane przez Kujawianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kujawianin

Fermentowałem FM55 w 17-18 stopniach i nie mam bananów, sam chmiel. Po 10 dniach burzliwej zrobiłem cold crash około 3-4 dni w 2stopniach. Ostatecznie z 13blg zeszło do 1,5blg.

Następnym razem mam zamiar zrobić coś na drożdżach od Weyst i skończyć z tym stylem bo jednak trochę nudny jest na dłuższą metę :D.

 

Tak czy inaczej polecam zrobić NEIPA na płynnych drożdżach. Długi czas robiłem wszystkie amerykańsko chmielone piwa na US-05. Jest duża różnica jak się spróbuje tego samego piwa na Mangroove Jacks M44 albo na drożdżach płynnych od Fermentum Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinią o drożdżach do NEIPA jest jak z dupą - każdy ma swoją ;) Dobre rezultaty dają White Labs WLP066 London Fog i Wyeast 1318 London Ale III. Ewentualnie Fermentis S-04 z bardziej popularnych i dostępnych. NEIPA pomimo, że jest amerykańskim wytworem to lepiej pasują jej angielskie szczepy drożdży. FM55 jakoś mi nie przypasowały - wyczuwalne były estry porzeczki, truskawki, maliny aniżeli tropików. Ciekawostką jest NEIPA na Voss Kveik fermentowana w okolicach 40 stopni C - mocno czuć pomarańcz.

 

US-05 raczej nie polecam - piwo wychodzi bardziej AIPA niż NEIPA.

Edytowane przez Beier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.