Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji - modele


w1910

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Krzyżak napisał:

W 20 letniej lodówce pozyskanej ze szrotu miałem taki elektroniczny sterownik.

Dzisiaj zasięgnąłem informacji na ten temat i anteks ma rację. Przy jednym agregacie nie ma możliwości rozdzielić starszych modeli sterownikami, a to dlatego, że agregat chłodzi w pierwszej kolejności zamrażarkę, w drugiej kolejności chłodziarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lolo napisał:

Dzisiaj zasięgnąłem informacji na ten temat i anteks ma rację. Przy jednym agregacie nie ma możliwości rozdzielić starszych modeli sterownikami, a to dlatego, że agregat chłodzi w pierwszej kolejności zamrażarkę, w drugiej kolejności chłodziarkę.

W lodówko-zamrażarkach sterowniki umożliwiające różne nastawy dla zamrażarki i lodówki lub możliwość wyłączenia jednego  z tych urządzeń były i są stosowane od lat tak jak np. we wspominanym przeze mnie modelu Polar CZ3004. Ta lodówko-zamrażarka mimo, że jest już bardzo wiekowa ma taki elektroniczny sterownik.

W lodówko-zamrażarkach na jednym agregacie nie można tego rozdzielić, bo obieg chłodzenia jest jeden i chłodzenie następuje równocześnie obu urządzeń.

To jest jeden obieg chłodzenie następuje równocześnie.

Edytowane przez Krzyżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 07:36, Krzyżak napisał:

W lodówko-zamrażarkach sterowniki umożliwiające różne nastawy dla zamrażarki i lodówki lub możliwość wyłączenia jednego  z tych urządzeń były i są stosowane od lat tak jak np. we wspominanym przeze mnie modelu Polar CZ3004. Ta lodówko-zamrażarka mimo, że jest już bardzo wiekowa ma taki elektroniczny sterownik.

W lodówko-zamrażarkach na jednym agregacie nie można tego rozdzielić, bo obieg chłodzenia jest jeden i chłodzenie następuje równocześnie obu urządzeń.

To jest jeden obieg chłodzenie następuje równocześnie.

W serwisie Bosha powiedzieli mi, że nie ma sterowników do rozdzielenia chłodziarki i zamrażarki na jednym agregacie. Taka opcja jest tylko z dwoma agregatami. . Ale ja się nie znam i powtarzam tylko słowa serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
On 7/2/2019 at 8:44 PM, Krzych132 said:

 

Może nie ostatnio ale nie tak dawno kupiłem tzw. podblatową MPM_CJ-14. Chciałem upchnąć tam 40 litrowy fermentor i udało się, musiałem tylko lekko podciąć plastyk na drzwiach. Mam podłączoną przez sterownik. Przy ustawieniu na 17+-0,3 C włącza się co ok 2 godziny na minutę-dwie nie mierzyłem, ale mierzyłem zużycie energii podczas całego cyklu fermentacji, wyszły jakieś grosze nawet sobie tym głowy nie zawracam. Mam też starego Polara jest niezniszczalna ale zżera więcej prądu w miesiąc niż ta w rok. Nie polecam starych lodówek.  Aha jest praktycznie bezgłośna.

  Który dokładnie model kupiłeś? Przymierzam się właśnie do zakupu i widzę tylko model MPM 94-CJ-14...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.