Skocz do zawartości

Jak podejść do skompletowania rzeczy do kegowanie.


Spiewaczek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stałem się szczęśliwym albo i nie, posiadaczem oto takich kegów. Kupiłem je z myślą o laniu piwa na imprezy.

Mam kilka pytań :

1. Jaki będzie typ głowicy do obsługi.

2. Jak umyć w środku. Przez glowice czy jakoś rozebrać. Jeden z kegów miał odkrecony fiting i szczerze nie podoba mi sie to nie wiem czy nie jest uszkodzony.

3. Czy można dokupić uszczelki.

 

Kilka info o kegu. Jest on 10 litrowy ma napis kasztelan na boki nie wiem czy będzie widać.

 

e0083b2a0939cd895e4ab83ad57aed5c.jpg5ef4cc7345c419618c118ca9a157eb9f.jpg317322f855456be0cdf30f91b7d69bd2.jpg62410fc319908702a8a09df178f0feb7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Spiewaczek1 said:

Może pomożesz. A myjes petainera jak. Przez glowice ? A jeslibtak to w jaki sposób? I czym ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

Rozkręcam głowicę Flach A - usuwam uszczelkę spod głowicy i usuwam zawór z wyjścia piwnego (zawór uniemożliwia wlanie płynu do kega).

Przez wyjście piwne wlewam wodę i płuczę keg (3-4 razy wlewam i wylewam, robię to z założoną głowicą, żeby nie zassalo plastiku, u Ciebie nie ma opcji, żeby zasssło).

Taki keg odstawiam, aż nie bedzie potrzeby.

Przed wlaniem piwa wlewam do kega starsan, dobijam gazem, żeby nie zassało, majtam nim, żeby starsan sie spienił i zdezynfekował cały keg, przy okazji wlewając dezynfekuje się rurka i wejście piwne.

Potem wylewam starsan i wlewam piwo (bez płukania kega, starsanu nie trzeba płukać).

Piwo wlewam za pomocą tej "rozebranej" głowicy, koniecznie bez uszczelki, żeby gaz mógł wychodzić -miałem sytuację, że piwo ładnie się przelewało, ale jak było go w kegu ok. 5l to piwo wężem cofało się do wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Potem wylewam starsan i wlewam piwo (bez płukania kega, starsanu nie trzeba płukać).



A starsan wylewacz tym co wlewasz piwo do środka czy odwracają kegvzeby wyleciało tym co raz wlatuje. Sory za mało fachowe słownictwo Ale tak mi prościej.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Spiewaczek1 said:


 

 


A starsan wylewacz tym co wlewasz piwo do środka czy odwracają kegvzeby wyleciało tym co raz wlatuje. Sory za mało fachowe słownictwo Ale tak mi prościej.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

Podłączam głowicę bez uszczelki i odwracam keg, wszystko samo wylatuje dzięki temu, że nie ma uszczelki pod głowicą (tak samo wylewam wodę). Później wlewam piwo przez wejście piwne (cały czas jest podpięta ta sama głowica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będę musiał robić i siebie. Nie robię piwa dużo ale wnerwia mnie mycia butelek. Dlatego szukałem mniejszych kegów i się trafiły.
Rozumiem że później uszczelkę zakładasz z powrotem do głowicy i normalnie uzytkujesz do wyszynku.
Stosujesz jakąś ostrzejszą chemia poza starsanem.?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ronson napisał:

Podłączam głowicę bez uszczelki i odwracam keg, wszystko samo wylatuje dzięki temu, że nie ma uszczelki pod głowicą (tak samo wylewam wodę). Później wlewam piwo przez wejście piwne (cały czas jest podpięta ta sama głowica).

bez której uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Spiewaczek1 said:

I tak będę musiał robić i siebie. Nie robię piwa dużo ale wnerwia mnie mycia butelek. Dlatego szukałem mniejszych kegów i się trafiły.
Rozumiem że później uszczelkę zakładasz z powrotem do głowicy i normalnie uzytkujesz do wyszynku.
Stosujesz jakąś ostrzejszą chemia poza starsanem.?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

Mam drugą głowicę, ale bez problemu można ją poskładać i używać do wyszynku.

Co do głowic, które posłałeś, niestety nie pomogę, nie dam głowy, że będzie pasować.

 

2 hours ago, anteks said:

bez której uszczelki?

image.png.1e72e1c8afad3a72e8b9808ba76abf32.png

Bez tej uszczelki :)

Edytowane przez ronson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ronson napisał:

Mam drugą głowicę, ale bez problemu można ją poskładać i używać do wyszynku.

Co do głowic, które posłałeś, niestety nie pomogę, nie dam głowy, że będzie pasować.

 

image.png.1e72e1c8afad3a72e8b9808ba76abf32.png

Bez tej uszczelki :)

Bez wyciagania nie leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, anteks said:

Bez wyciagania nie leci?

Pewnie by wyleciało przez zawór piwny, ale jak tak robiłem to trudniej było wodę, a poza tym bez uszczelki gaz ładnie schodzi. Wygodniej jest mi wyciągnąć uszczelkę niż rozkręcić wejście z gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.