Jump to content

Witam forumowiczów.


Mir As
 Share

Recommended Posts

Jako nowy na forum, chciałbym się przedstawić. Mam lat 50+, mieszkam w bardzo cichej okolicy blisko jeziora i lasów w woj. pomorskim,  a mam zamiar zabrać się za warzenie piwa, bo do tej pory byłem tylko konsumentem. :) Od kilku lat nie piję koncernowego piwa, bo, jak kiedyś mój znajomy mnie poczęstował rzemieślniczym, to ...oniemiałem, że może być tak smaczne piwo! Najpierw zamawiałem przez internet a potem zaczęło się już pokazywać w mojej okolicy. Od jakiegoś czasu czytam o warzeniu piwa i korci mnie aby samemu się wykazać, a żona mnie w tym wspiera, choć nie lubi piwa. 

Na początku będę się kopał w piaskownicy na forum i zamawiam zestaw startowy  ze sklepu. Szukam teraz gara minimum 40 litrów i kuchenki na butlę gazową. W kuchni mam płytę indukcyjną i czytałem, że nie bardzo. Znalazłem gar ze stali nierdzewnej ale nie wiem, czy na początku w to inwestować.

Pozdrawiam raz jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Cześć @Mir As. Miło powitać nowego kolegę. To co mogę Ci powiedzieć, to czas na inwestycje przyjdzie, jak już złapiesz bakcyla. Nie ma większego znaczenia czy warzysz na drogim czy tanim sprzęcie, są to te same procesy. Najważniejsza jest fermentacja, cierpliwość i podchodzenie na luzie.

Edited by DanielN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.