Jump to content
Sign in to follow this  
Mir As

Witam forumowiczów.

Recommended Posts

Jako nowy na forum, chciałbym się przedstawić. Mam lat 50+, mieszkam w bardzo cichej okolicy blisko jeziora i lasów w woj. pomorskim,  a mam zamiar zabrać się za warzenie piwa, bo do tej pory byłem tylko konsumentem. :) Od kilku lat nie piję koncernowego piwa, bo, jak kiedyś mój znajomy mnie poczęstował rzemieślniczym, to ...oniemiałem, że może być tak smaczne piwo! Najpierw zamawiałem przez internet a potem zaczęło się już pokazywać w mojej okolicy. Od jakiegoś czasu czytam o warzeniu piwa i korci mnie aby samemu się wykazać, a żona mnie w tym wspiera, choć nie lubi piwa. 

Na początku będę się kopał w piaskownicy na forum i zamawiam zestaw startowy  ze sklepu. Szukam teraz gara minimum 40 litrów i kuchenki na butlę gazową. W kuchni mam płytę indukcyjną i czytałem, że nie bardzo. Znalazłem gar ze stali nierdzewnej ale nie wiem, czy na początku w to inwestować.

Pozdrawiam raz jeszcze.

Cześć @Mir As. Miło powitać nowego kolegę. To co mogę Ci powiedzieć, to czas na inwestycje przyjdzie, jak już złapiesz bakcyla. Nie ma większego znaczenia czy warzysz na drogim czy tanim sprzęcie, są to te same procesy. Najważniejsza jest fermentacja, cierpliwość i podchodzenie na luzie.

Edited by DanielN