Skocz do zawartości

Garnek z aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Były czasy, gdy masło było złe a margaryna dobra. Podobnie było z jajkami, i ich złym, a później dobrym cholesterolem. Z aluminium moim zdaniem jest podobnie. Cały czas używam takiego garnka i nie czuję żadnej różnicy. Brat dla porównania ma garnek emaliowany więc mam porównanie. Mój garnek ma taki plus że nagrzewa się cały i szybko rozprowadza ciepło. Zmienię go tylko dla tego, że jest za mały.

 

Dopóki nie gotujesz w nim bigosu albo innej kapusty to nie będzie problemu. A w metaliczne posmaki w piwie, albo jakiekolwiek przebarwienia po prostu nie wierzę.

 

W sobotę zamierzam poczynić WIT`a, do pierwszego spotkania w Kuźni powinien być już dobry, więc mam nadzieję, że inni forumowicze będą mogli się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla wszystkich, którzy chcą kupować garnki aluminiowe polecam przeczytać: http://www.alergia.salve.net.pl/?id=pierwiastki/glin

 

Ogólnie chodzi o wytrącanie się soli aluminium. Problem przy używaniu takich garnków do warzenia piwa polega na tym, że środowisko zacieru/brzeczki jest kwaśne co zwiększa wydzielanie soli.

 

Tak naprawdę, każdy niech robi jak chce. Może i to są śladowe ilości tych soli i może nie szkodzą człowiekowi ale mnie martwi to może. To nie jest tak, że negatywne skutki pojawią się po roku ale po x latach. Po co kupować garnek aluminiowy jak można taniej kupić ze stali nierdzewnej (trzeba polować na promocje ja kupiłem 50L za 200zł ale szukałem ponad rok) albo z emalii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kto wie.. :/

 

Ale jak już jesteśmy w tym temacie, to pytanie do chemików, analityków, laborantów: da się w sprawdzić zawartość glinu w gotowym piwie? Można przecież uwarzyć kilka małych warek z ekstraktów w garze z aluminium i dać do analizy. Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że wbrew dotychczasowej opinii, nie ma żadnych dowodów na to, że aluminium w jakikolwiek sposób jest szkodliwe dla organizmu człowieka. Pewnie jest tak jak z lizakami. Wszystkie zawierają środki rakotwórcze, zjedzenie lizaków na bank spowoduje raka. Tyle tylko, że trzeba by ich jeść 40 000 sztuk dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nie znam, się, ale jak się da zrobić taki test http://www.wykop.pl/...ch-ciag-dalszy/ (nie mogę znaleźć prawidłowego linku, ale mam na myśli badania spektrometryczne) to i z piwem na zawartość aluminium chyba się też da?

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się zrobić takie testy, sam też warzę w garze aluminiowym, ale jakoś się tym nie przejmuję - uczyli mnie, że aluminium ulega szybkiej pasywacji i najważniejsze to nie myć/szorować gara. Jak odnowię znajomości na analizie sądowej , to postaram się namówić ich na zrobienie kilku testów na aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój organizm mógł zauważyć różnicę (co nie musi się objawiać , ale w sumie kolegi nie interesowały naukowe wypociny.

Rzymianie z powodzeniem używali przecież ołowiu.

 

Tak jak do filtracji piwa w browarach kiedyś używano azbestu, też z powodzeniem :-)

Edytowane przez Drzewo Jeżozwierza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już zostało tu powiedziane to że coś kogoś nie zabiło nie znaczy że nie zabije kogoś innego. Czytałem o ponad 100 letniej babce palącej namiętnie papierosy. I co może powinienem uznać że papierosy są zdrowe? Pytanie czemu ma to być aluminium. Można tanio kupić nierdzewke albo emalie..

 

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.