Skocz do zawartości

Garnek z aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Ci z nas którzy przekroczyli 30 rok życia, całą podstawówkę(jeśli mieli stołówkę) wcinali mleczną z aluminiowych garów i jakoś żyją :)

 

A ci co byli w wojsku, to do dzis ich trzyma :)

 

Gdzieś czytałem, że te garnki wcale nie szkodzą na zachodzie, dziwne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po roku mogę napisać inną opinie jak napisałem. Nie mylić gotowania, czy to warki czy zupy mlecznej, z przechowywaniem w aluminium, gotowej warki, czy innego wyrobu zawierającego alkohol. Prawdopodobnie wszyscy koledzy używają albo balonów szklanych albo beczek plastikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Lekkie odświeżanie kotleta ;)

Mógłby ktoś podesłać zdjęcie dna garnka? W jaki, wizualny sposób objawia się pasywacja aluminium? Mam garnek, co do którego nie mam pewności z jakiego rodzaju materiału jest wykonany i chciałbym się w końcu co do tego upewnić. Wiem na bank, że mój garnek magnesu nie przyciąga (podobno nie każda stal musi przyciągać). Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam garnek, co do którego nie mam pewności z jakiego rodzaju materiału jest wykonany i chciałbym się w końcu co do tego upewnić

 

Wstaw zdjęcie, to może ktoś zgadnie z czego jest Twój gar. Przyszło mi do głowy, że może sposób wykonania coś podpowie. Garnki z aluminium są raczej grubsze niż ze stali. W związku z tym te stalowe mają wyraźnie wywinięte, pozawijane ranty (tam gdzie kładziesz pokrywkę), w celu usztywnienia konstrukcji. Mam w domu 2 aluminiowe. Mały (3 litry) ma rant zupełnie prosty, a duży (30 litrów) bardzo delikatnie wygięty. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak oto wygląda garnek. Ktoś ma jakiś pomysł z czego to może być?

 

Jak dla mnie to nierdzewka, ale pokażę zdjęcia specowi od nierdzewki i spawania, niech się wypowie. Dam znać.

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak oto wygląda garnek. Ktoś ma jakiś pomysł z czego to może być?

 

Jak dla mnie to nierdzewka, ale pokażę zdjęcia specowi od nierdzewki i spawania, niech się wypowie. Dam znać.

:beer:

 

Wyrok zapadł: Nierdzewka! :beer:

Edytowane przez elroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam! po wielu dyskusjach i przemyśleniach na forum kupiłem nierdzewkę 40l i jest super. polecam szukać, oszczędzać i pytać. właśnie po to jest forum żeby pytać. piszę to dlatego że tu bardzo dużo osób urodziło się wszechwiedzącymi i nie mają zamiaru gadać z nowymi więc w miarę możliwości odpowiem na priv, i to na tak zwany " chłopski rozum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

piszę to dlatego że tu bardzo dużo osób urodziło się wszechwiedzącymi i nie mają zamiaru gadać z nowymi więc w miarę możliwości odpowiem na priv

IMHO, jakby było tak jak piszeszz to bys napisał co i jak, a nie proponował tête-à-tête na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Odswiezam temat:

 

Mam dostepny kilkunastolitrowy aluminiowy garnek, ktory zamierzam uzyc do podgrzewania wody do wysladzania. (Samo zacieranie robię w garnku z nierdzewki)

Pytanie pierwsze - co o tym sądzicie?

Parokrotnie zagotowałem już w nim wodę, wskutek czego pojawił się w nim ciemny nalot/osad. (Sprawdzilem przy okazji - woda gotowana w nim nie miała metalicznego posmaku)

Pytanie drugie ? Czy rekomendujecie usunięcie teog osadu/nalotu, czy też zostawić go tak jak jest ? Jeśłi go usuwać - to czym ?

Z tego co zdążyłem przeczytać a propos użytkowania amelionowych garków - to generalnie rekomendacje są takie żeby nie usuwać tego osadu, gdyż pasywizuje on powierzchnię metalu, przez co w mniejszym stopniu metal reaguje z zawartoscia garnka.

Edytowane przez maro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z podobnego garnka. Jak koledzy wiedzą garnki ocynkowane np. ogniowo ew. galwanicznie? Czytałem na różnych forach i zdania były podzielone. Do tej pory warzyłem w 45l z nierdzewki. Ale wymyśliłem coś ok. 100l ale jest z blachy czarnej którą zamierzam jedną z tych metod uszczęśliwić. I nie bardzo wiem co robić z tym fantem.

Edytowane przez quhcik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.