Skocz do zawartości

Zacząć przygodę - jak?


Sweetwater

Rekomendowane odpowiedzi

Bezapelacyjnie idzie szybciej - co do tego nie ma 2 zdan. Ile to wyjdzie w minutach - nie jestem w stanie stwierdzic niestety, zbyt malo pamietam z dawnych czasow, kiedy bez grzalki gotowalem :)

 

8 godzin temu, DevilNoOne napisał:

niemal godzinę na zagotowanie brzeczki (z ok. 60 °C po wysładzaniu) + gotowanie godzinę

 

I tutaj lezy drugi pies pogrzebany. Sporo czasu udaje mi sie zaoszczedzic przez to, ze nie czekam z podgrzewaniem do konca wysladzania, tylko kociol mam juz na palniku i dolewam na biezaco przefiltrowana brzeczke. Tak wiec pod koniec wysladzania mam w garze jakies 80°+,  wtedy odpalam grzalke i po max. kwadransie sobie wszystko wesolo pyrkocze :) 

 

Z tym podgrzewaniem o 1°/min to - wydaje mi sie - bardziej chodzi o podnoszenie temperatury podczas zacierania, z jednej przerwy na druga. Przy czym ja sie nie bawie w takie laboratorium i leje delikatnie wrzatek, przez co przeskakuje z maltozowej na dekstrynujaca w 2 minuty :)  Nie slyszalem nigdy, zeby zasada 1°/min miala znaczenie podczas gotowania brzeczki po wysladzaniu, ale moge sie mylic - lepiej zeby wypowiedzial sie na ten temat ktos madrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romanista jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów - wiec masz tu ponad 2000 słów referat:

 

Termometr:

https://drive.google.com/file/d/1CPyFBwn7JR00d1NtisBPDx5JjxoGKPXL/view?usp=sharing

Coś tu trzeba tłumaczyć ?

 

Sitko i IKEA zakładasz w ten sposób:

https://drive.google.com/file/d/1X-HUqhis6vJQDBPjqFRgUNrfKTFJTGum/view?usp=sharing

Wsadzone w celach demonstracyjnych wiec nie zwracaj uwagi na dezynfekujący się w środku szpej. Wsadzasz w wiadro z kranikiem, przelewasz piwo, sypiesz chmiel na cichą, po zakończeniu cichej spuszczasz piwo kranikiem a wszystkie chmielizy zostają na sitku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.