Skocz do zawartości

Pierwsza warka - pytanie


Michal1985

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich serdecznie, pierwsza moja warka a razem z nią pierwszy post na forum, które od jakiegoś czasu śledzę. 

Za mną pierwsza warka - nachmieliłem 10 litrów brzeczki na ekstrakcie płynnym niechmielonym (1,7) kg. Następnie przelałem do fermentatora, uzupełniłem chłodną woda do 20 litrów, dodałem zakupiony w necie polepszacz do piwa 500g suchego ekstraktu + 500g glukozy. Po osiągnięciu temperatury 22 stopni, a przed dodaniem drożdży zmierzyłem BLG - na balingometrze wyszło troszkę ponad 9. Następnie dodałem uwodnione wcześniej drożdże i zostawiłem w spokoju. Drożdże były dołączone do zestawu, nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć o typie. Fermentacja przebiegała w temperaturze pokojowej, między 19 a 21 stopni.  Po 8 dniach kontrolny pomiar BLG - balingometr wskazuje 1. Czy to możliwe, żeby odfermentowało do tego stopnia? Szukałem na forum, ale wszyscy mają raczej problem ze zbyt niskim stopniem odfermentowania. Czy coś zepsułem na którymś z etapów, czy może balingometr mam jakiś trefny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

To górna czy dolna fermentacja? Po temperaturach mam nadzieję, że górna :D Jak zapach i smak? Jest kwaśne czy raczej młodym fermentującym piwem smakuje?

Jakby Ci się z powietrza dzikus dostał to do zera mógłby wszamać. Do 1 blg (1-1.5) może zejść, jak nie ma kwacha to myślę, że nie masz czym się martwić. 

 

Przede wszystkim zostaw je w spokoju na razie by drożdże po sobie posprzątały.

 

Edytowane przez kaingorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować w takim razie, zrobiły swoją robotę. Z butelkowaniem poczekaj, z tym się nie ma co śpieszyć przesadnie. Lepiej dać więcej czasu i mieć pewność, że piwo się nie przegazuje w butelkach, albo że drożdże po sobie nie posprzątają jak należy i z butli będziesz miał nieprzyjemne aromaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaingorn napisał:

Lepiej dać więcej czasu i mieć pewność, że piwo się nie przegazuje w butelkach, albo że drożdże po sobie nie posprzątają jak należy i z butli będziesz miał nieprzyjemne aromaty. 

Tak też zrobię, choć lekko nie będzie, przy pierwszym piwku korci chyba szczególnie mocno ;) 

 

11 minut temu, INTseed napisał:

Powinieneś to wyczuć w smaku czy jest wytrawne.

Jakimś wielkim znawcą nie jestem, na razie mogę powiedzieć jedynie, że nie jest kwaśne a ze smaku jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wytrawnością chodzi o to, że nie czujesz słodyczy, głębiej odfermentowane, więcej procent.

 

A korci korci wiadomo :) Mnie też tak korciło i druga warka poszła przez to w kanał :( 

Edytowane przez kaingorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaingorn napisał:

Z wytrawnością chodzi o to, że nie czujesz żadnej słodyczy, głębiej odfermentowane, więcej procent.

 

W takim razie jest wytrawne, słodyczy brak. Ale co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Zbyt wysoka temperatura? Za niskie BLG początkowe? Czy po prostu tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest, głęboko odfermentowalo, pewnie taki szczep, o szczepie nic nie powiesz bo nie dodają info zazwyczaj. Następnym razem dla pewności kup oddzielnie drożdże dla danego stylu to będzie lepszy stan wiedzy na temat końcowego wyniku. Te z puszek często są w słabej kondycji. 

 

Zobacz na puszce ile miało być %:

https://brewness.com/calculator/pl/abv

 

Jak mniej więcej 4,2% to jak najbardziej cool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrowałeś cukromierz? Z tego, co odpisujesz nie ma szans wyjść 20l brzeczki 9 Blg. Jak dodałeś w sumie 2700g, to przy 20l na mój rozum powinieneś otrzymać brzeczkę o gęstości 13,5 Blg. Gęstość 9Blg przy takim wsadzie mogłeś otrzymać przy 30l. Niech ktoś jeszcze sprawdzi, bo  dzisiaj za swoje kalkulacje nie ręczę. Jest to znaczna różnica. Sprawdź kalibrację cukromierza. Wlej wody o temperaturze 20 stopni i sprawdź, czy spławik wskazuje 0. 

Możliwe, że masz, walnięty spławik i przekłamuje o 4. Wtedy zamiast odfermentowania 1, byś miał około 5-5,5, co by się mogło zgadzać po takim czasie fermentacji

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grzegorz Żukowski napisał:

Z tego, co odpisujesz nie ma szans wyjść 20l brzeczki 9 Blg. Jak dodałeś w sumie 2700g, to przy 20l na mój rozum powinieneś otrzymać brzeczkę o gęstości 13,5 Blg

 

Trzeba wziąć poprawkę. Większość to ekstrakty więc nie możesz ich brać do kalkulacji jako "100%". Moim zdaniem jak najbardziej możliwe. Pytanie co to za ekstrakty czyli przysłowiowa zawartość cukru w cukrze. Przy tej ilości ekstraktów na 20l bardziej obstawiał bym 10-11blg. A jeśli to była jakaś Gozdawa czy też inny Profirmator to te 9blg jes jak najbardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.