Jump to content
Piotr Piotr

Piwo wychodzi z fermentora Pomocy 😵

Recommended Posts

Witam wszystkich 

Panowie mam problem co zrobić

Pszeniczne piwo fermentacja burzliwa 17 C drugi dzień fermentacji i wychodzi z fermentora przez rurkę. 

Cała rurka odpowietrzająca w pianie i brzeczka na przykrywce 

Jakieś rady co z tym zrobić 

Edited by Piotr Piotr

1 minutę temu, Piotr Piotr napisał:

Witam wszystkich 

Panowie mam problem co zrobić

Przeniczne piwo fermentacja bużliwa 17 C drugi dzień fermentacji i wychodzi z fermentora przez rurkę. 

Cała rurka odpowietrzająca w pianie i brzęczka na przykrywce 

Jakieś rady co z tym zrobić 

Brzęczka przenicznego na bużliwej wyszła? Niemożliwe.

Poczytaj o blow-off.

Nastepną razą daj mniej brzęczki do fermentora. Pszeniczne na Weissach wygenerowało u mnie 14 litrów piany z 19 litrów brzęczki

Edited by Kaniutek

Skoro jesteśmy przy ptakach:"wlazleś między wrony, kracz jak i one". Kolega woli brzęczkę więc niech ma brzęczkę. :)

2 godziny temu, anteks napisał:

w miejsce rurki wsadź żyk, a drugi koniec do naczynia z wodą

Dziękuję Anteks, sytuacja opanowana, mam nadzieję że nie doszło do zakażenia 

Pozdrawiam 🍺

1 godzinę temu, fotohobby napisał:

Litości, brzęczka to gatunek ptaka...

Hahaha literówka, miało być tak profesjonalnie 😂 

W szczególności ukochana autokorekta. Ciągle piszę na forum korzystając z telefonu. Nie raz mało brakowałoby, żeby rzucić tym ustrojstwem o ścianę. 

Chłopak ma problem, bo mu drożdże nóg dostają, a ci się cieszą, że brzeczka jemu brzęczy 😛

Myślę że ta brzęczka uszłaby płazem gdyby piwo nie było przeniczne.

Cóż, przynajmniej tego piwa nie uważył.

Edited by dirk gently

2 godziny temu, Grzegorz Żukowski napisał:

W szczególności ukochana autokorekta. Ciągle piszę na forum korzystając z telefonu. Nie raz mało brakowałoby, żeby rzucić tym ustrojstwem o ścianę. 

Chłopak ma problem, bo mu drożdże nóg dostają, a ci się cieszą, że brzeczka jemu brzęczy 😛

Dokładnie tak 

Pozdrawiam 🍺

Jak to dobrze czytać forum - właśnie przymierzam się do pszenicznego, a nie wiedziałem, że tak się pienią :) Za to teraz mam RIS'a w wiadrach, specjalnie podzieliłem na dwa, a tu piany niezbyt wiele, może ze 3 - 4 cm na wiadro - mam nadzieję, że jeszcze urośnie - to dopiero 3 dni minęły :D ale przy pszenicznym bym nie wpadł na podzielenie na dwa wiadra warki, bo w przeciwieństwie do RISów, nie piszą wszyscy na każdym kroku, że generują dużo piany :P

15 godzin temu, DevilNoOne napisał:

Jak to dobrze czytać forum - właśnie przymierzam się do pszenicznego, a nie wiedziałem, że tak się pienią :) Za to teraz mam RIS'a w wiadrach, specjalnie podzieliłem na dwa, a tu piany niezbyt wiele, może ze 3 - 4 cm na wiadro - mam nadzieję, że jeszcze urośnie - to dopiero 3 dni minęły :D ale przy pszenicznym bym nie wpadł na podzielenie na dwa wiadra warki, bo w przeciwieństwie do RISów, nie piszą wszyscy na każdym kroku, że generują dużo piany :P

Polecam Ci zostawic duzo miejsca w fermentorze, ja ostatnio robilem swojego pierwszego hefeweizena i bez blow offa sie nie obeszlo pomimo ze zostawilem niezly zapas miejsca.