Skocz do zawarto┼Ťci
Piotr Piotr

Piwo wychodzi z fermentora Pomocy ­čśÁ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Panowie mam problem co zrobi─ç

Pszeniczne piwo fermentacja burzliwa 17 C drugi dzień fermentacji i wychodzi z fermentora przez rurkę. 

Ca┼éa rurka odpowietrzaj─ůca w pianie i brzeczka na przykrywce┬á

Jakie┼Ť rady co z tym zrobi─ç┬á

Edytowane przez Piotr Piotr

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr Piotr napisał:

Witam wszystkich 

Panowie mam problem co zrobi─ç

Przeniczne piwo fermentacja bużliwa 17 C drugi dzień fermentacji i wychodzi z fermentora przez rurkę. 

Ca┼éa rurka odpowietrzaj─ůca w pianie i brz─Öczka na przykrywce┬á

Jakie┼Ť rady co z tym zrobi─ç┬á

Brzęczka przenicznego na bużliwej wyszła? Niemożliwe.

Poczytaj o blow-off.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Nastepn─ů raz─ů daj mniej brz─Öczki do fermentora. Pszeniczne na Weissach wygenerowa┼éo u mnie 14 litr├│w piany z 19 litr├│w brz─Öczki

Edytowane przez Kaniutek

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Skoro jeste┼Ťmy przy ptakach:"wlazle┼Ť mi─Ödzy wrony, kracz jak i one". Kolega woli brz─Öczk─Ö wi─Öc niech ma brz─Öczk─Ö. :)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, anteks napisał:

w miejsce´╗┐ rurki ´╗┐wsad┼║´╗┐´╗┐´╗┐ ´╗┐w─Ö´╗┐┼╝yk, a drugi ´╗┐koniec do naczynia z´╗┐ wod─ů´╗┐

Dziękuję Anteks, sytuacja opanowana, mam nadzieję że nie doszło do zakażenia 

Pozdrawiam ­čŹ║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, fotohobby napisał:

Lito┼Ťci, brz─Öczka to gatunek ptaka...

Hahaha liter├│wka, mia┼éo by─ç tak profesjonalnie ­čśé┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Hahaha literówka, miało być tak profesjonalnie  

Może i by było, gdyby nie to że jeszcze w międzyczasie trochę błędów ortograficznych się wkradło...

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Technologia w tym pomaga - podkre┼Ťlaj─ůc b┼é─Ödy, lub podpowiadaj─ůc poprawne s┼éowo...

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

W szczeg├│lno┼Ťci ukochana autokorekta. Ci─ůgle pisz─Ö na forum korzystaj─ůc z telefonu. Nie raz ma┼éo brakowa┼éoby, ┼╝eby rzuci─ç tym ustrojstwem o ┼Ťcian─Ö.┬á

Ch┼éopak ma problem, bo mu dro┼╝d┼╝e n├│g dostaj─ů, a ci si─Ö ciesz─ů, ┼╝e brzeczka jemu brz─Öczy ­čśŤ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

My┼Ťl─Ö ┼╝e ta brz─Öczka usz┼éaby┬áp┼éazem gdyby piwo nie by┼éo┬áprzeniczne.

Cóż, przynajmniej tego piwa nie uważył.

Edytowane przez dirk gently

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Grzegorz Żukowski napisał:

W szczeg├│lno┼Ťci´╗┐ ´╗┐ukochana autokorekta. Ci─ůgle pisz─Ö na forum korzystaj─ůc z telefonu. Nie raz ma┼éo brakowa┼éoby, ┼╝eby rzuci─ç tym ´╗┐ustrojstwem o ┼Ťcian─Ö.´╗┐┬á

Ch┼éopak ma problem, bo mu dro┼╝d┼╝e n├│g dostaj─ů, a ci si─Ö ciesz─ů, ┼╝e brzeczka jemu brz─Öczy ­čśŤ´╗┐´╗┐

Dokładnie tak 

Pozdrawiam ­čŹ║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Jak to dobrze czyta─ç forum - w┼éa┼Ťnie przymierzam si─Ö do pszenicznego, a nie wiedzia┼éem, ┼╝e tak si─Ö pieni─ů :) Za to teraz mam RIS'a w wiadrach, specjalnie podzieli┼éem na dwa, a tu piany niezbyt wiele, mo┼╝e ze 3 - 4 cm na wiadro - mam nadziej─Ö, ┼╝e jeszcze uro┼Ťnie - to dopiero 3 dni min─Ö┼éy :D ale przy pszenicznym bym nie wpad┼é na podzielenie na dwa wiadra warki, bo w przeciwie┼ästwie do RIS├│w, nie pisz─ů wszyscy na ka┼╝dym kroku, ┼╝e generuj─ů du┼╝o piany :P

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
15 godzin temu, DevilNoOne napisał:

Jak to dobrze czyta─ç forum - w┼éa┼Ťnie przymierzam si─Ö do pszenicznego, a nie wiedzia┼éem, ┼╝e tak si─Ö pieni─ů :) Za to teraz mam RIS'a w wiadrach, specjalnie podzieli┼éem na dwa, a tu piany niezbyt wiele, mo┼╝e ze 3 - 4 cm na wiadro - mam nadziej─Ö, ┼╝e jeszcze uro┼Ťnie - to dopiero 3 dni min─Ö┼éy :D ale przy pszenicznym bym nie wpad┼é na podzielenie na dwa wiadra warki, bo w przeciwie┼ästwie do RIS├│w, nie pisz─ů wszyscy na ka┼╝dym kroku, ┼╝e generuj─ů du┼╝o piany :P

Polecam Ci zostawic duzo miejsca w fermentorze, ja ostatnio robilem swojego pierwszego hefeweizena i bez blow offa sie nie obeszlo pomimo ze zostawilem niezly zapas miejsca.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

├Ś
├Ś
  • Dodaj now─ů pozycj─Ö...