Skocz do zawartości

Piwo wychodzi z fermentora Pomocy ?


Piotr Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Panowie mam problem co zrobić

Pszeniczne piwo fermentacja burzliwa 17 C drugi dzień fermentacji i wychodzi z fermentora przez rurkę. 

Cała rurka odpowietrzająca w pianie i brzeczka na przykrywce 

Jakieś rady co z tym zrobić 

 

Edytowane przez Piotr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr Piotr napisał:

Witam wszystkich 

Panowie mam problem co zrobić

Przeniczne piwo fermentacja bużliwa 17 C drugi dzień fermentacji i wychodzi z fermentora przez rurkę. 

Cała rurka odpowietrzająca w pianie i brzęczka na przykrywce 

Jakieś rady co z tym zrobić 

 

 

Brzęczka przenicznego na bużliwej wyszła? Niemożliwe.

 

Poczytaj o blow-off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anteks napisał:

w miejsce rurki wsadź żyk, a drugi koniec do naczynia z wodą

Dziękuję Anteks, sytuacja opanowana, mam nadzieję że nie doszło do zakażenia 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczególności ukochana autokorekta. Ciągle piszę na forum korzystając z telefonu. Nie raz mało brakowałoby, żeby rzucić tym ustrojstwem o ścianę. 

Chłopak ma problem, bo mu drożdże nóg dostają, a ci się cieszą, że brzeczka jemu brzęczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz Żukowski napisał:

W szczególności ukochana autokorekta. Ciągle piszę na forum korzystając z telefonu. Nie raz mało brakowałoby, żeby rzucić tym ustrojstwem o ścianę. 

Chłopak ma problem, bo mu drożdże nóg dostają, a ci się cieszą, że brzeczka jemu brzęczy ?

Dokładnie tak 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak to dobrze czytać forum - właśnie przymierzam się do pszenicznego, a nie wiedziałem, że tak się pienią :) Za to teraz mam RIS'a w wiadrach, specjalnie podzieliłem na dwa, a tu piany niezbyt wiele, może ze 3 - 4 cm na wiadro - mam nadzieję, że jeszcze urośnie - to dopiero 3 dni minęły :D ale przy pszenicznym bym nie wpadł na podzielenie na dwa wiadra warki, bo w przeciwieństwie do RISów, nie piszą wszyscy na każdym kroku, że generują dużo piany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DevilNoOne napisał:

Jak to dobrze czytać forum - właśnie przymierzam się do pszenicznego, a nie wiedziałem, że tak się pienią :) Za to teraz mam RIS'a w wiadrach, specjalnie podzieliłem na dwa, a tu piany niezbyt wiele, może ze 3 - 4 cm na wiadro - mam nadzieję, że jeszcze urośnie - to dopiero 3 dni minęły :D ale przy pszenicznym bym nie wpadł na podzielenie na dwa wiadra warki, bo w przeciwieństwie do RISów, nie piszą wszyscy na każdym kroku, że generują dużo piany :P

 

Polecam Ci zostawic duzo miejsca w fermentorze, ja ostatnio robilem swojego pierwszego hefeweizena i bez blow offa sie nie obeszlo pomimo ze zostawilem niezly zapas miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.