Skocz do zawartości

Browar Kopyra - warka 47 piwo wędzone


Rekomendowane odpowiedzi

Piwo z udziałem słodu wędzonego. Parametry nieznane (stawiam na 14 °Blg ;)). Barwa brązowa, pod światło rubinowe, klarowne. Piana średniotrwała. W zapachu przede wszystkim dym i trochę karmelu. W smaku przede wszystkim słodowość. Posmak dymny. Goryczka średnia, wysycenie dosyć wysokie.

Smaczny wędzony lager, dominuje słodowy charakter. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo z udziałem słodu wędzonego. Parametry nieznane (stawiam na 14 °Blg ;)). Barwa brązowa, pod światło rubinowe, klarowne. Piana średniotrwała. W zapachu przede wszystkim dym i trochę karmelu. W smaku przede wszystkim słodowość. Posmak dymny. Goryczka średnia, wysycenie dosyć wysokie.

Smaczny wędzony lager, dominuje słodowy charakter. Dzięki.

To miało być coś na kształt Urbocka ze Schlenkerli. W zasypie słód wędzony (jako baza) i ciemne słody. Ekstrakt chyba 16°Blg albo nawet ciut więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko otrzymałem bodajże na ZZ w Cieszynie. Jakież było moje zdziwienie, gdy po powrocie do domu okazało się, że mam dwie buteleczki tego piwa. Pomyślałem - to świetnie. Otworzę sobie pierwsze i nie będę opisywał degustacji. Zrobię to przy drugim. I ze smakiem piwko (pierwsza butelka) zostało skonsumowane. Po kilku dniach zadzwonił Darko z pytaniem, czy mam jego piwka (między innymi BK #47 wędzone). I wszystko jasne. Darko nie był w Cieszynie zmotoryzowany więc przywiozłem mu te piwka do Warszawy. Oczywiście zapomniałem o tym. Dobrze, że nie zdążyłem wypić :smilies:

Starość i skleroza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.