Skocz do zawartości

Pomocy z drożdżami :-(


szymon396

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, nike21 napisał:

Zacznij zacierać, to dopiero jest tworzenie piwa :) w dodatku mnóstwo frajdy i zabawy.

Powolutku mysle ze do tego dojdę w swoim czasie ? narazie początek i obawy czy wyjdzie hehe ale na pewno zacznę ?

A po czym mogę poznać że piwo się zakazilo coś będzie w wiadrze jakiś korzuch  brzydki zapach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szymon396 napisał:

Macie poza jakieś pomysły czy receptury nie ma znaczenia czy dolna czy górną fermentacja chciałbym teraz właśnie zrobić samodzielne Chmielnie plus ekstrakty  slodowe

 

Hej, możesz też zerknąć w moje notatki, są tam receptury + wrażenia z wyrobu gotowego...

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, co możesz zrobić, to zafiksować się na danym blg, do którego "powinno zejść". Drożdże nie czytają naszych instrukcji. Są trochę "zdolnymi nieukami".

 

Jednym ze sposobów sprawdzenia tego, o co pytasz, jest FFT (szybki test fermentacji). Niewielką część brzeczki wlewasz do plastikowej butelki, dajesz stosunkowo dużo drożdży i na kaloryfer lub inne bardzo ciepłe miejsce (odgazowujesz co jakiś czas, żeby sprawdzić jak idzie; jeśli zapomnisz, to nic się nie dzieje - plastikowe butelki wytrzymują ciśnienie 50 10 atmosfer). Po kilku dniach, jak już ustanie fermentacja, sprawdzasz blg. To jest wartość, do której dane drożdże są w stanie odfermentować daną brzeczkę.

 

Jeśli nie robiłeś FFT, nie możesz znać tej wartości. Nie masz konkretnych danych, że ta i ta warka powinna zejść do danego blg. Końcówka fermentacji powinna się odbywać w górnej granicy temperaturowej danych drożdży. Po prostu czytasz opakowanie - jeśli jest napisane (załóżmy) 16-20 stopni, to początek powinien się odbyć w 16 stopniach, a końcówka blisko 20. Po 2-3 tygodniach (dla lagerów może być więcej) sprawdzasz przez 2-3 dni z rzędu. Jeśli nic się nie zmieniło, to możesz butelkować. Orientacyjna gęstość nie powinno przekraczać 4 blg, ale czasem przekracza :D A czasem 4 blg to piwo niedofermentowane.

 

Wyskaluj sobie jeszcze areometr, bo lubią się te papierki w środku przesuwać. W 20 stopniach Celsjusza na czystej wodzie powinien pokazywać 0 blg. Mi się zdarzają wahania od +1 do -0,5. Musisz zawsze odjąć tę wartość od wyniku aktualnie dokonywanego pomiaru. A refraktometr wydaje się rozsądnym zakupem.

Edytowane przez Czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czeslaw napisał:

odgazowujesz co jakiś czas, żeby sprawdzić jak idzie; jeśli zapomnisz, to nic się nie dzieje - plastikowe butelki wytrzymują ciśnienie 50 atmosfer

Wybacz off-top, ale muszę poprosić o źródło zanim komuś stanie się krzywda.

Butelka PET z 'ekologiczną' nakrętka, taką cienką i krótkim gwintem, posłała mi kapsel na orbitę przy ciśnieniu powyżej 4 bar, ale nie większym jak 5. W warunkach kontrolowanych, więc nikomu nic się nie stało. Większość butelek PET na mój stan wiedzy to 150psi, około 10bar/atm. Na YT masz filmiki, zdają się potwierdzać to co powiedziałem. Te grubsze około 15bar. Mój manometr w butli CO2 pokazuje 54 bar i jest tam skroplony gaz. Jeżeli się nie mylę, to proszę popraw wpis z jakimś komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiście rację, późno w nocy to pisałem i coś przeinaczyłem. Wytrzymują ok. 10 atomsfer, co i tak spokojnie powinno wystarczyć do celów FFT (acz dużo zależy od pobranej objętości brzeczki). Tak czy siak, lepiej odgazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka  mam pytanko jeżeli po 3ech  tyg chce zmierzyc blg to mam poczekać aby piwo w menzurce nabrało odpowiedniej temp? Jak tak to jakiej ( obecnie fermentowalo w lodowce 8-10 stopni) Oraz jak wlewam do menzurki  to się pieni i są widoczne bąbelki gazu hmm jak zrobić aby był wiarygodny pomiar wygazowac ? A skad ten gaz swiadczy to przebiegu jeszcze fermentacji? 2 dni temu sprawdzałem było 4blg odgazowalem teraz tobie tak samo  również jest 4 blg czy dobrze to robię o jest gotowe na butelkowanie? Boje się ongranaty 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest wyskalowane na temperaturę 20* C, co do gazu to jest on rozpuszczony w cieczy i nie ma nic wspólnego z końcem lub nie fermentacji. Próbkę powinieneś odgazować bo bąbelki CO2 „przylepiają” się do spławika i mogą go delikatnie unieść zabirzając pomiar. Jeżeli po 3 tygodniach nic się nie zmienia to możesz butelkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.