Jump to content

Słody - ilości sklepowe


Beier
 Share

Recommended Posts

Tak się zastanawiam - być może to teoria spiskowa trochę... Jak kupujemy 25kg worek słodu to wiemy co mamy. Nie każdy jednak decyduje się na jednorazowy zakup takiej ilości słodu, w miejsce tego kupuje po np. 5kg. Jaką można mieć w takim wypadku gwarancję, że sklep w którym kupujemy słód w 5kg worku nie wsypał Strzegomia a pisze, że to Castle Malting albo Weyermann? Zysk z takiego typu przekrętu jest oczywisty a wykrycie stosunkowo trudne...

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że pomyłki lub celowa zamiana "po cichu" w przypadku braków przy pojedynczych zamówieniach mogą się zdarzyć. Na pewno w przypadku zamówienia na słód zagranicznej firmy przyślą słód zagranicznej firmy. Są minimalne różnice jakościowe pomiędzy słodami.

Raczej wątpiłbym, żeby sklep handlujący tonami próbował celowo oszukiwać klientów i dorabiać na boku przy ilościach 1-5 kg. Nikt o zdrowych zmysłach nie próbowałby ryzykować reputacji próbując dorobić 5zł na zamówieniu

Edited by Grzegorz Żukowski
Link to comment
Share on other sites

jeżeli poznasz różnice pomiędzy słodami i udowodnisz ze dostałeś zły słód to na pewno sklep dośle Ci towar który zamówiłeś ;) i bedziesz miał słód ze Strzegomia i Castel Malting ;)

Link to comment
Share on other sites

Mi zdarzyło się już kilkukrotnie, że sklep kontaktował się ze mną z informacją, że danego słodu nie mają na magazynie i czy mogą zamienić na inny, czy chcę czekać albo anulować zlecenie. Teorie spiskowe można knuć. W takim wypadku nikt nie broni kupować worków 25kg ... ale podrobić etykietę też każdy może ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, dziedzicpruski napisał:

Trzeba kupować najtańsze, wtedy Cie nikt nie oszuka ;)

Skad wiesz? 

A jak zabraknie Strzegomia i wsypia Weyermanna?

 

Link to comment
Share on other sites

Zamawiaj z Niemiec,  skąd by mieli mieć Strzegom :)

Średnio mi się wydaje takie coś prawdopodobne,  bo faktury na zagraniczny towar muszą mieć i sprzedać.  To co,  zamiast Strzegom dadzą komuś Słód z rajchu? Sami zuzyją?  Sklepy typowo Piwowarskie by się nie bawiły,  a jakieś sklepy,  gdzie jest to temat poboczny i tak lepiej omijać. Kij wie,  ile i w jakich warunkach Słód tam leżał. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.