Skocz do zawartości

Gar zacierny - Klarstein Maischfest 25L - kilka pytań


huhur

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

nabyłem niedawno kocioł zacierny Klarstein Maischfest i mam kilka pytań bo nie wszystko kumam, pytam tutaj zwłaszcza osoby które mają podobne kotły. Ten który posiadam to kocioł 25 litrowy, bez pompy, z kadzią filtracyjną (na młóto), chłodnicą i podstawowym programatorem (ręcznym).

 

1) ile wody dajecie na warki 10 i 20 litrów? Ja uwarzyłem póki co tylko 10 litrów i miałem pewnego rodzaju problemy z ilością wody (biorę tutaj recepturę z zestawu do zacierania z browamatora)

2) po ustawieniu temp. gara wyskakuje mi TIME (w zakresie 24:00), jak ustawię godzinę (bo rozumiem, że chodzi tu o godzinę) to następnie włącza się TIMER (zakres 24:00, gdzie zmienić mogę jedynie pierwszą liczbę) i tyle. Zdarzyło się już raz, że po ustawieniu gar zaczął grzać powyżej docelowej temperatury i nie wiem za bardzo o co chodzi. Podejrzewam, że ustawiam ten Time i Timer źle. W instrukcji oczywiście nic nie ma na ten temat.

3) prosiłbym aby osoby korzystające z Beersmith'a 2 rzuciły okiem na załącznik czy dobrze mam tam ustawiony gar.

 

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny itp.

 

klarstein.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje zawsze 3.5l wodu na kg slodu.

TIME I TIMER zawsze pozostawiam na "fabrycznych"  ustawieniach - o umnie to 02.30 i 00.00

Pierwsze odpowiada za dlugosc grzania drugie za opóźnienie startu.

Termostat wyłącza się 1C po przekroczeniu temp zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fotohobby napisał:

Daje zawsze 3.5l wodu na kg slodu.

TIME I TIMER zawsze pozostawiam na "fabrycznych"  ustawieniach - o umnie to 02.30 i 00.00

Pierwsze odpowiada za dlugosc grzania drugie za opóźnienie startu.

Termostat wyłącza się 1C po przekroczeniu temp zadanej

No dobra z tą wodą się zgodzę bo to standard. Dlatego dziwię się że w instrukcji warzenia było tylko 6 litrów na 2,8kg słodu.

Termostat widziałem, że przekroczył aż do 3C ale później się wyłączył.

Co do tego tajmera całego to nie za bardzo to kumam. Długość grzania niby, ale po co to ustawiać skoro docelową temperaturę sam ustalam? Chyba, że miałbym ustawić długość grzania na 15 minut, a la na wygrzew i tyle, ale i tak łatwiej jest ustawić kolejny raz docelową temperaturę. A opóźnienie startu? Chyba tylko po to jakbym miał nagrzać na początku gar do jakiejś temp i od razu ustawić kolejny krok, który miałby się włączył po np. 15 minutach, chyba że jestem w mega błędzie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nic tam nie zmieniam. Włączam go, ustawiam temperaturę, "przecykuję" TIME i TIMER na wartościach, jakie tam są zapisane, kocioł zaczyna grzać.

Jak chcę skorygować temperaturę, to koryguję, jak chcę wyłączyć wyłączam.

Faktycznie, termostat wyłącza 2-3C powyżej ustalonej wartości.

 

Mnie warzy się na tym całkiem wygodnie - dorobiłem jeszcze termoizolację, kupiłem pompkę cyrkulacyjną i proces idzie sprawnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fotohobby napisał:

kupiłem pompkę cyrkulacyjną

 

Ooo Panie... możesz rzucić jakimś zdjęciem i ewentualnie info gdzie kupiłeś i jak to w ogóle zamontowałeś? Pompka by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi przyszła bazooka 30cm, musiałem ją trochę skrócić bo się nie mieściła w garze. Do tego minusem jest gwint, z łącznikiem pod kran jest za wysoki i kadź z młótem nie leży równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad tym garem, ale jednak zdecydowalem ze poczekam jeszcze troche i kupie ta nowa wersje 30l wraz z pompa cyrkulacyjna.

Jest troche drozsza ale nie trzeba bedzie bawic sie w przerobki.

 

fotohobby a powiedz jak ogolnie z jakoscia Klarsteina? Ile masz juz warek na nim i jakie wrazenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hanys93 napisał:

 

fotohobby a powiedz jak ogolnie z jakoscia Klarsteina? Ile masz juz warek na nim i jakie wrazenia?

 

Bez zastrzeżeń - sześć warek za mną, dwie bez pompki, z workiem BIAB, cztery z pompką cyrkulacyjną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pompki i bez worka - dużo łuski, mąki przelatywało przez dno. Mętna brzeczka, jakieś przypalone drobinki podczas gotowania.

Z workiem (150um) - brzeczka też dość mętna, ale bez farfocli na dnie. Za to przytykająca się filtracja.

Z pompką - brzeczka klarowna, farfocle wyciągnięte i przetransportowane na górę kosza, żwawsza filtracja. Brak przypaleń.

Mieszam tylko na początku, później, przez 45 min zaglądam od czasu, do czasu, tylko po to, by dopasować wydajność pompy.

 

Teraz mam wydajność 80-84% (wg Brew Target). 

Nie jest to jakiś spektakularny wynik, ale nie mam parcia na jego żyłowanie .

Wysładzam do 6-8 BLG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz parcia tak jak ja żeby kupić taki gar to poczekaj na ten co anteks zapodał. Mój stary gar poszedł do kosza i nie warzyłem dobre 6 miesięcy. Także zakup tego to był obowiązek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.01.2019 o 00:19, fotohobby napisał:

To było pierwsze wrzenie:

 

i była jeszcze trochę partyzantka z tymi klamerkami otp.

Teraz dokupiłem parę drobiazgów - m.in obejmy na wąż i zaczęło wyglądać estetyczniej.

 

Wymieniałeś końcówki na wąż przy tej pompce? Bo w oryginale są na wężyk 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.