Skocz do zawartości

Rudzki Browar Domowy Pieron, munich helles warka 153


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj na tyskiej giełdzie dostałem kilka /naście/ :lol: pierunowych piw i postaram się je w miarę kosztowania opisać

 

na początek munich helles z racji tego na giełdzie kupiłem wzorzec Augustinerbrau munchen lagerbier hell

 

wysycenie - średnie

piana- obfita, luźna opadając pozostaje w postaci kilkumilimetrowego kożuszka utrzymującego się do końca spożycia.

smak- lekki orzeźwiający, brak wyczuwalnej goryczki,

zapach - delikatny zapach aromatycznego chmielu, brak zapachów estrowych oraz siarkowych

kolor - ciemnozłoty/bursztynowy

 

podsumowując piwo Adama smakiem, nasyceniem, zapachem niemal klonuje wzorcowe piwo,

dużą zauważalną różnicą jest kolor we wzorcu blado słomkowy u Adama ciemniejszykolor nie wiem czy nie odbiega nieco od stylu

piana wzorca minimalnie sztywniejsza pozostawiająca kręgi na szkle.

Piwo pierona utwierdziło mnie w przekonaniu że moje munich lagery niestety smakowo są spieprzone :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenę. Cieszę się że smakowało. Z kolorem się zgadzam w 100% jest za ciemne.

Mam jeszcze jedną warkę ale tylko 8 butelek ( więc ostaje tylko jedno na próbę i resztę ewentualnie do wysyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Również piłem to piwo wczoraj. teraz dopiero dojrzało. Pianka jak bita śmietana. Drobniutka i trzymająca się do końca. Po 15 minutach jeszcze był kożuszek 2- 3 mm. Smak super, goryczka delikatna. Jedynie co również zauważył JOSEFIK trochę może za ciemne jak na helles. Ale ten kolor mi nie przeszkadzał w wypiciu tego piwa z wielkim smakiem. Dzięki ADAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

kiedy się można pojawić na tyskiej giełdzie?

Nie jestem znawcą piw i przed uważeniem 20 litrów chętnie bym spróbował :okey:

Piwo kolego się warzy (gotuje) bo ważenie jest bez sensu.

Co do giełdy to wiadomo jest dla zainteresowanych że wiosną i jesienią oraz drugi rok było pod koniec sierpnia w chorzowskim parku podczas Tyskie Fest. Obecnie musisz czekać na maj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.