Skocz do zawartości

Piwo na bal firmowy


Thorime

Rekomendowane odpowiedzi

Namawiają mnie w firmie na uwarzenie piwa na imprezę 22.02.2019. Nie za bardzo mam czas na to aby w tym czasie doglądać i podgrzewać fermentator, a w piwnicy mam 12 st.

 

Proszę o poradę dotyczącą wyboru drożdży, które przefermentują i posprzątają w trzy max cztery tygodnie w tej temperaturze, dobrze by było aby mocno osiadały na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał teraz warzyć piwo na koniec lutego z fermentacja w takiej temperaturze, poszedłbym w Danstar Nottinghamy. 12°C otoczenia to nieco więcej w wiadrze (15?), czyli dobra temperatura, mocno osiadają, dają czyste piwo więc trafiają w "przeciętny" smak no i nadają się do w miarę szerokiej gamy piw - jasne i ciemne, brytyjskie i amerykańskie ejle.

 

Gazujesz sztucznie w kegu czy butelkujesz? Bo jak butelki to możesz nie zdążyć.

edit: ortograficzny błąd, że boli ząb (a nie ma, bo wyrwali chwilę po pisaniu posta).

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki Bitter na danstarach.  Angielski chmiel.  Piwo przed rozlewem możesz na 2 dni dać na jakiś balkon.  

Ja daje 4kg pilznenskiego,  0.4 płatków żytnich, 0.3 słodu karmelowego zytniego.

Chmiel ekg. Mech irlandzki.  Celuje w 10blg,  szybko się układa,  fajnie wchodzi,  nie zamula. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jankasper napisał:

Lekki Bitter na danstarach.  Angielski chmiel.  Piwo przed rozlewem możesz na 2 dni dać na jakiś balkon.  

Ja daje 4kg pilznenskiego,  0.4 płatków żytnich, 0.3 słodu karmelowego zytniego.

Chmiel ekg. Mech irlandzki.  Celuje w 10blg,  szybko się układa,  fajnie wchodzi,  nie zamula. 

 

Dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - nottinghamy to dobry wybór. Robiłem na nich ostatnio piwo i się świetnie sprawowały. Po dwóch tygodniach przy temperaturze 12,5-13 stopni C piwo klarowne, na dnie bardzo zbita gęstwa.

Receptura to 4 kg pilzneńskiego i 0,2 karmelowy 300 Strzegom (ew. inny karmel, byle nie za ciemny), zacieranie 20' 63st i 40' 72 st.  Jeżeli to ma być piwo dla ludzi pijących na co dzień koncerniaki, to nie przesadzaj w goryczką - 30g magnum na standardową warkę powinno w zupełności wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.