Skocz do zawartości

1 Warka


tomek1179

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_2340.thumb.JPG.a35d5b83f713d595159b908d98e3a25d.JPGWitam , Panowie moja pierwsza Warka ,fermentacja burzliwa wstawiona z soboty na niedzielę w nocy, mamy wtorek i tak to wygląda, już tak nie buzuje jak pierwszej doby i chodze doglądam codziennie temperatury i wgl  i mam "stresa" jak na maturze od pierwszego momentu warzenia..... Mam nadzieje że coś z tego wyjdzie... Browar to zestaw startowy z twojbrowar.pl i zestaw Polskie Jasne. Pisze bo chcialbym coś uslyszec od osób bedacyh dłużej  w tym naszym pieknym temacie :) Panowie,  Pomożecie ? ;) 

Edytowane przez tomek1179
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu można doradzić. Wrzucasz jakieś zdjęcie. Żadnych informacji o temperaturach zacierania (albo i nie - polskie jasne w tym sklepie jest też na ekstraktach), o użytych drożdżach, o temperaturze fermentacji...  Coś sobie uwarzę a wy zgadnijcie co, i doradźcie czy dobrze robię... Wróć do punktu "zero" poczytaj forum, sprawdź jakie parametry są ważne i wróć z pytaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada może Cię nie do końca zadowolić, ale zorientuj się jaka jest praktyka pisania postów na forum, poczytaj, tak jak poprzednik radził, forum i do tego trochę wiki, i nie traktuj tego jak grupy winiarzy na Facebooku typu "wstawiłem wino i wygląda tak, smacznej kawusi rano, che che. A jak wasze?".

Jak to pierwsza warka to w ciemno strzelam że pewnie poplynales z temperatura fermentacji. Wiele więcej nie da się powiedzieć.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentu kiedy nie napiszesz jakich surowców użyłeś, co z nimi zrobiłeś, jakie temperatury, ile czasu i co zamierzasz dalej, Anetks już wyczerpał temat. No może jeszcze światło mogło być lepsze...

No i jak zdecydujesz się to zdradzić, warto napisac czego oczekujesz z forum, co chciałbyś widzieć, czego nie rozumiesz? Czytając wiki sam znajdziesz wiele błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fradio napisał:

wiki

Trzeci przycisk u góry  po : PRZEGLĄDAJ , FORUM  , no później toto  to WIKI . Tak jak koledzy radzą najważniejsze przykazania piwowara tam są  , no ale zawsze możesz pytać forum . Zacznij od temperatury fermentacji  bo prawdopodobnie umieściłeś fermentator  " na piecu " aby było ciepło i fermentacja  się zakończyła po 3 dniach , a co z tego wyjdzie to znajdziesz właśnie na WIKI ( co nie znaczy ,że nie będzie Ci smakowało piwo ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 18:28, Glowa napisał:

Fajnie, że zacząłeś warzyć.

 

A teraz uspokój się, poczekaj 2-3 tygodnie(dla pewności 3) i zabutelkuj. Przez ten czas czytaj forum/wiki/blogi o warzeniu. Zestaw jest ok.



Warka była robiona z soboty na niedziele tydzien temu( 5-6 Stycznia)  myslalem zeby we wtorek przelać ją na cichą (15 stycznia). Piszesz dwa a lepiej 3 tygodnie hmm to co jeszcze dłużej potrzymać ją na burzliwej? czy po prostu na cichej dłuzej ją przytrzymac do tych 3 tygodni? 

 

 

 

Nie spokojnie nie miałem takich "pomysłów" zeby stawiać na piec :P  browar stoi w pokoju mało użytkowanym tzn w (garderobie) czyli temperatura w nim jest stała i utrzymuje się na wysokości około 20 stopni. Warka ma miedzy 20 a 21 stopni i tak jest cały czas maksymalnie spadła do 19 stopni to przykryłem kocem i wzrosła do 20-21 :D . 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek1179 napisał:



Warka była robiona z soboty na niedziele tydzien temu( 5-6 Stycznia)  myslalem zeby we wtorek przelać ją na cichą (15 stycznia). Piszesz dwa a lepiej 3 tygodnie hmm to co jeszcze dłużej potrzymać ją na burzliwej? czy po prostu na cichej dłuzej ją przytrzymac do tych 3 tygodni?  

 

 

 

Nie spokojnie nie miałem takich "pomysłów" zeby stawiać na piec :P  browar stoi w pokoju mało użytkowanym tzn w (garderobie) czyli temperatura w nim jest stała i utrzymuje się na wysokości około 20 stopni. Warka ma miedzy 20 a 21 stopni i tak jest cały czas maksymalnie spadła do 19 stopni to przykryłem kocem i wzrosła do 20-21 :D . 


 

Odpuść przelewanie, zostaw jeszcze na tydzień-dwa tak, jak jest i wtedy butelkuj.

A na następną warkę pokombinuj, żeby uzyskać niższą temperaturę, przynajmniej na początku fermentacji. Przy 20°C otoczenia w wiadrze w pierwszej fazie będziesz miał 23-24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podane, jakie drożdże są zastosowane. Na stronie TB proponują 4 rodzaje drożdży lagerowych i 2 rodzaje górnej fermentacji. Jak zakupiłeś drożdże do lagera, to w takich temperaturach może wyjść kicha z tego.

Zacieranie pewnie robiłeś z instrukcji, która pewnie była dołączona. Jak wysładzałeś? Jaka gęstość przed fermentacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w opisie drożdży podają zakres temperatur do 32 stopni. Patrząc po tym, to powinno być wszystko ok. Jak wyjdzie za mętne, to wystaw na balkon na jeden dzień przed butelkowaniem. Mocniej się sklaruje i osad bardziej na dnie osiądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , czyli jak nie zbieram drozdzy do ponownego uzycia to nie ma sensu zeby przelewac na cichą tak? 
Znaczy, zlewałem z początku na cicha, żeby wyklarowac bardziej, łatwiej jest nie zassac tyłu drożdży. Ale z drugiej strony przy piwach nastawionych na chmiel utleniasz piwo

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przetrzymać 3-4 tygodnie bez przelewania na cichą. W razie potrzeby gęstwę możesz też wykorzystać po miesiącu "leżakowania" w fermentatorze. 

Pogoda jest taka, że jak porządnie schłodzisz fermentator przed rozlewem na balkonie, to powinno się wystarczająco wyklarować. Później zdekantowanie znad osadu powinno wystarczyć. Najwyżej trochę więcej osadu będziesz miał w butelkach, a zmniejszasz szansę potencjalnej infekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.